Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Neked is faros a babád? Hány...

Neked is faros a babád? Hány hetes vagy? Praktikák? Aggodalmak?

Figyelt kérdés
2012. dec. 26. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem igen, 32 hetes vagyok. Nagyon aggódom, hogy nem fordul be szülésig. Nem szeretnék császárt. Viszont ezeket találtam tegnap előtt amikor olvasgattam: :)


A "megfordításra" léteznek különféle praktikák.


Indiai híd

Háton fekszel és a medencédet több párnával is alátámasztod, ez egy igen kényelmetlen helyzet a babának is, ez "késztetheti" arra hogy megforduljon. Hátránya, hogy a lepényi keringésnek nem tesz jót.


Négykézláb híd

Lehet négykézláb helyezkedni, az a lényeg, hogy az anyai medence minél magasabban legyen, ez is fordulásra készteti a babát. Ezt naponta többször is kell ismételni.


Homeopátiás segítség

Végy egy meleg fürdőt, relaxálj, majd vegyél be Pulsatilla 200-at, 2 adagot (1 adag = 5 golyócska), 2 külön napon. A homeopátiás szer bevétele után végezd a könyök-térd gyakorlatot 20 percig, (vagy amíg bírod) és ismételd meg még egyszer aznap. Legjobb mindezt a 35. hét körül végezni, de utána sem reménytelen.


A fénnyel való fordítás

A fénynél fontos tudni, hogy a babának hol a háta, mert csak előre tud bukfencezni, hátrafelé nem, ezért fontos, hogy merre vezetjük a fényt. A helyiségben nagyon sötétnek kell lenni, hogy jól lássa a fordulás irányát. Úgy is lehet csinálni, hogy a pocakot letakarjuk egy vastag takaróval. Egy erős fényű elemlámpát többször is lassan mozgatunk a fordulás irányába, közben beszéljünk a babához. Ezt naponta többször hosszabb ideig csinálhatjuk. Mivel ilyenkor a baba már jól lát, és mindenre figyel, meg van rá az esély, hogy érdeklődve fordul a fényforrás után, egészen addig, míg fejjel lefelé nem lesz.


Borogatós módszer

Ehhez hasonló módszer, hogy a méh fundusához hideg borogatást, a szeméremtest fölé pedig meleg borogatást tegyél. Mivel a pici jobban szereti a meleget a hidegnél, elindul abba az irányba:) A legjobb ezt is térd-könyök helyzetben végezni.


Moxázás

A moxázás egy természetgyógyászati módszer, amit éppen ezért ajánlatos természetgyógyásszal végeztetni. Ilyenkor a kislábujj egy bizonyos pontját melegítik moxarudacskával, amely megfordulásra készteti a babát


Akupresszúra

Ilyenkor a kislábujjon közvetlenül a köröm külső széle mellett, golyóstollal, gyufaszállal, vagy körömmel erőteljesen kell nyomni a bőrt 5 percig egyszerre, majd lábváltás. Ezt is lehet naponta többször is.


1-2-t ki próbálok belőle én is. Te hány hetes vagy?

2012. dec. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia. Én már másfél hónapja túl vagyok a szülésen. A 37. hétig fejvégű volt a babám, de pont a kórházba fekvésem napján átfordult farosra. Vártunk hátha visszafordul de nem akaródzott neki, és mivel lepény elégtelenségem is volt, sajnos megcsászároztak. Szóval ha a szülésig nem fordul meg valami ok folytán számíts arra, hogy császár lesz a vége.

Viszont hallottam valami olyan praktikát, hogy valaki sokat állt négykézláb, illetve hidat is próbáltak csinálni, és ennek hatására megfordult a baba.

Nézz utána a neten, hátha találsz vmi praktikát ezzel kapcsolatban.

2012. dec. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én 33 hetes vagyok, és a négykézlábolást fogom csinálni. Juj, de nagyon nem akarok császárt!
2012. dec. 26. 16:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Én sem akarok császárt :( Attól nagyon félnék :( És nem is lenne olyan "igazi". Remélem megfordul mind2nk babája! Sok szerencsét! :)
2012. dec. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, Neked is!
2012. dec. 26. 20:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!