2013-ban kismamaként táppénzre vehet a háziorvos?
A nőgyógyász kiállít egy papírt, miben megindokolja a táppénz szükségességét, vagyis hogy miért vagy veszélyeztetett terhes, és azzal mész a házi orvoshoz, aki havonta adja a táppénzes papírt, amit el kell juttatnod a munkahelyedre.
A házi orvos a terhesség miatt nem vehet táppénzre, viszont ha "talál valamilyen betegséget", akkor táppénzre vehet úgy, mint mindenki mást (aki nem terhes).
Szia!
Én is miskolci vagyok, viszont engem simán táppénzre vett a házi orvosom, hozzá kell járnom érte.
1-es vagyok. Én ezt mostmár végképp nem értem (azok után, amit a másik miskolci válaszoló írt). Én megkérdeztem a háziorvost, a védőnőt és a terhesgondozót és mindhárman azt mondták, hogy a terhesgondozó tart táppénzen. Ez így is volt az egész terhességem alatt, kb. a 10. héttől (már megszültem). Az összes többi miskolci ismerősömnél így volt, pedig nem ugyanannál a háziorvosnál vagyunk. Az enyém is kiírt volna, de nem 9-es kóddal.
A nyíregyházi háziorvosom a terhesség elején 9-es kóddal vett táppénzre és végig tudott volna tartani (csak elhoztam a kártyámat). Ő semmilyen nőgyógyászati igazolást nem kért ehhez.
Kedves Kérdező! Szerintem az a legegyszerűbb, ha a saját háziorvosodtól megkérdezed.
9-es kóddal vagyok táppénzen. :) /Miskolc/
Tényleg érdekes, és egyben meghökkentő is, hogy városon belül mennyire nem egységes a rendszer.
Miskolci a nőgyógyászom, de én falun lakom.
A nőgyógyász javasolta a táppénzt, mondta, h keressem fel a háziorvost, h írjon ki táppénzre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!