Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 kg-ot hiztam eddig 22...

13 kg-ot hiztam eddig 22 hetes ikres kismama vagyok az orvos, védőnő szerint ez sok. Más ikres kismamák mennyit hiztak?

Figyelt kérdés

2012. dec. 17. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Szia! Pont most írtam ki egy hasonló kérdést, szintén 22. hétben vagyok, és ugyan egy babás, de a papíromon az szerepel, hogy nár 8,5 kg-ot híztam... és engem is szid a védőnő, pedig csak egy baba... szerintem egyáltalán nem sok, bár tudni kellene a kiinduló állapotodat. Az enyém 167 cm/ 63-64 kg volt, most 71 kg vagyok. Mellékesen csak a hasam nőtt, sehova egy grammot se híztam, és nincs pajzsmirigygondom se. Szerintem nem sok a hízásod, én a sajátomat sem tartom annak, egyszerűen nem is látszik, hova jött fel ez a "pár" kiló... bezzeg múltkor benn volt előttem egy 93kg-os és egy 96 kg-os kismama, őket meg se szólták... erről ennyit... :) Ne búsulj, átérzem a helyzeted :)))
2012. dec. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
az a helyzet hogy 78 kilóról indultam mert mikor elkezdtük a babát tervezni már akkor hiztam 10kg-ot, 178 cm magas vagyok inkább csak a hasam lett hatalmas meg a melleim
2012. dec. 17. 11:58
 3/11 anonim ***** válasza:
30%

Sziasztok!


Én 182cm vagyok és 109kg-al kezdtem a terhességet. 24 hetes vagyok és eddig 3-4kg-ot híztam, ami elvileg normális is. Pénteken a doki 700grammot mondott a 24 hetes babámra, nálad kettő baba van, ők ketten max 1.5kg-ot nyomnak, plusz még 1-2kg a magzatvíz stb... Azért a 13kg hízás lehet hogy tényleg sok kicsit... Nem mértek rosszul?

2012. dec. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én az ikrekkel 14 kg-ot híztam összesen. szülés után rögtön lement 10 mert a két gyerek majdnem 5 kg volt, plusz a két lepény és a dupla vízmennyiség súlya...

DE ez alkati kérdés is szerintem. hozzáteszem az elején csak fogytam a hányások és hányinger miatt.

Most 29 hetes vagyok 1 babával és 5-6 kg jött fel eddig. mire megszülök vele is megélsz a 10 szerintem.

Lehet sok kicsit, de nem diétázz szerintem, esetleg a nasiból édes innivalóból tudsz vissza fogni. Ami jólesik azt nyugodtan megeheted. kell a babáknak az energia duplán.:)

Boldog babavárást!

2012. dec. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 31 hetes vagyok szintén ikrekkel eddig +10 kilónál járok múltheti mérés szerint 1,5 kilósak a fiaim mindketten, viszonyításképpen a lányommal 17 kilót híztam -10 kg-al jöttem ki a kórházból. Ugyanannyit eszem, csokit is mindent mégsem hízok olyan ütemben pedig még mozogni sem lehet feküdnöm kell egész nap... Érdekes ez a hízás dolog a terhesség alatt.
2012. dec. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én 30kg-ot híztam az ikrekkel. 55kg-ról indultam, 85kg-mal mentem szülni. A fiúk 1 éves korában pedig 49kg voltam.
2012. dec. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én összesen híztam 17 kilót hármasikrekkel, 56 kg-ról indultam. Mindezt úgy, hogy az első trimeszterben sem fogytam semmit, mivel nem volt rosszullét, hányás, és ebből adódó fogyás nálam.

Szerintem azért mondja a védőnőd, hogy vigyázz a súlyoddal, mert eleve egy kicsit nagyobb súllyal indultál neki a terhességnek, és áltlában az utolsó hónapokban a leglátványosabb a hízás, akkor nagyon szaladnak fel a kilók.

Javaslom, hogy egyeztess dietetikussal, nagyon jó diéták vannak kifejezetten kismamáknak, én a 27. héttől 160 grammos szénhidrát diétán voltam, szerintem ennek is köszönhető, hogy csak ennyit híztam (megugrott a cukrom a végére). Ez a diéta mindent tartalmaz, amire szüksége van, sosem éheztem, sőt meg sem bírtam enni annyit, ami naponta elő volt írva.

2012. dec. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is ikres vagyok, nem volt rosszullét semmi, jó étvággyal ettem. 66 kg-mal kezdtem, a végére 86 kg lettem. Valóban a 20. hét körül kezdett el gyorsabban gyarapodni. A szülés után már csak 6 kiló volt rajtam, annak is lement a fele az első hónapban.

Sajnos én azóta híztam meg, feljött 8 kiló. Ott is vigyázni kell majd, ha hízásra hajlamos vagy.

Egyébként azt mondta nekem a doki, hogy a 30 kiló hízás az, ami soknak számít ikreknél, mert akkor már veszélyes lehet a babákra is.

Sok boldogságot és jó egészséget a babákhoz!

2012. dec. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én most 26 hetes vagyok,ikrekkel,nagyon nagy túlsúllyal indultam neki a terhességnek(kb 30 kg felesleggel,amiből 20 kg-t fogamzásgátlónak köszönhetek),nem volt rosszullétem,így nem hánytam,nem fogytam. Eddig összesen 4 kg-t híztam,amire az orvosom azt mondta,hogy nagyon jó,akkor már csak 2 kg-t hízhatok,mert egy ilyen súlyú kismamánál a max 6 kg a megengedett. Hát az az igazság,hogy már most 1 kg körül vannak a babák fejenként,nem tudom,hogy a végére mekkorák lesznek,de biztosan többet fogok még hízni babák súlyával,lepényekkel,vízzel,minden ilyesmivel együtt.

Viszont talán mondhatom magam szerencsésnek is,mert amit megkívánok,azt megeszem,napi 1 tábla csoki simán lemegy,colát iszom napi szinten,mert a víztől rosszul vagyok,a cukorterhelésem több,mint tökéletes(0 perc:5,5, 120 perc:5,6),a vérnyomásom nem megy 105 fölé. A kismamanadrágot kivéve a terhesség előtti ruhákat hordom.

Szerintem ha az eredményeid rendben vannak,akkor nem kell különösebben aggódnod,mert a védőnők általában ilyenek. Egy 50 kg-s kismamát is piszkálnak,ha havi 1 kg-nál többet híznak. Cukorterhelésed megvolt már? Nemeket tudjátok?:)


26 hetes,ikres kismami

2012. dec. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én a végéig, 35+5 hétig híztam ennyit az ikrekkel, 4,5 kg volt a két fiú, 10 kg ment le a szüléssel.

158 cm vagyok, 64 kg-mal kezdtem, 77-tel mentem szülni.

Még nem késő, én a helyedben odafigyelnék már, hogy 20 kg-nál ne legyen több a végére.

Nagyon boldog babavárást Neked! És minden kismamának!:-)

2012. dec. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!