Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyenkor mi a teendő? Fontos!

Ilyenkor mi a teendő? Fontos!

Figyelt kérdés

Van egy két éves kisfiam,aki még naponta kétszer cicizik.Tudjuk megszokás,de a védőnő azt mondta két és fél éves koráig engedhetjük kb,utána lassan szoktassuk le.

De késik a mensim,30 napnál tartok,holnap veszek tesztet.Ha pozitív akkor ne engedjem a kisfiamat tovább cicizni?Mit kell ilyenkor tenni?Légyszi segítsetek!



2012. dec. 16. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én 3 hónapos várandós voltam, amikor abbahagytam a szoptatást. Az orvosom és a védőnőm szerint is szoptathattam volna tovább, de én úgy gondoltam, hogy a 20 hónapos lányomnak már nem kéne talán cicizni. A vélemények megoszlanak ezzel kapcsolatban. Minden esetre nem árt a magzatnak.


Boldog babavárást!

2012. dec. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Engedheted, problémamentes terhességnél nem okoz gondot a szoptatás. Nekem 21 hós volt a kislányom, amikor én 6 hónapos terhes voltam, magától szokott le a ciciről. Egy ismerősöm napokon belül szül, neki 2 éves múlt a kisfia, és még mindig cicizne, de náluk meg azért kellett abbahagyni, mert elkezdett nyílni a méhszáj 34 hetesen. Elképzelhető, hogy a szoptatás "rásegített" erre.
2012. dec. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt a méh oxitocin- receptorai sokkal kevésbé érzékenyek, tehát ha nincs kifejezett ellenjavallat, akkor nyugodtan szoptass:)!

Persze csak ha nem megterhelő vagy fájdalmas Neked.

Egyébként ha terhes vagy, változik az anyatej íze, lehet, hogy a tesó magától fogja elutasítani a melled. Ha így történne(azért erre kicsi az esély), akkor mindig csak annyit fejj ki, hogy elkerüld a mellgyulladást.

Linkelek neked a vrandósság alatti szoptatásról egy- két írást:):

"normál esetben a méhizomzat csak a szülés idején válik érzékennyé erre a hormonra."innen: [link]


[link]


[link]


[link]

...

2012. dec. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm szépen a válaszokat,és a linkeket!Közben megcsináltam a tesztet,és pozitív lett:))Úgyhogy jön a tesó:))
2012. dec. 17. 11:03
 5/7 anonim ***** válasza:

3as vagyok

Gratulálok a picihez:)!

2012. dec. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is nagy szeretettel gratulálok! :-)) Készülj a 2 gyerekes létre lelkiekben, mert kemény lesz, de megéri! :-))


2. voltam (egy 2 éves és egy 3 hónapos anyukája :-))

2012. dec. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,olyan aranyosak vagytok!Én is sok egészséget kívánok nektek!Gondolom nem lesz könnyű,de megéri,és Ti vagytok rá a példa hogy meg lehet csinálni:)
2012. dec. 18. 18:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!