Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A gondozáson a doki azt...

A gondozáson a doki azt mondta, 18 hetesen menjek uh-ra, az AFP eredménnyel együtt. Azután tegnap a saját dokim azt mondta, 16 hetesen menjek uh-ra, és egy szót sem szólt az AFP-ről. Most akkor 16 vagy 18 hetesen?

Figyelt kérdés

Vagy mindkettő?

15 hetes vagyok


2008. máj. 28. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem értem miért vagy két orvosnál?? Az egyiknél állapodj meg és az ő utasításait kövesd. Lehet hogy mind a kettő külön vizsgálatra hívott. Nem értem.. Két orvos? Ezt részletezd lecci.
2008. máj. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szió!Én Veszprémben élek,és 19 héten kell mennem ultrahangra AFP papírommal együtt.Nem értem néha az orvosokat,azt sem tudják mit beszélnek.18 hetes kismami
2008. máj. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló a helyzetem. A védőnő mellett nálunk van egy orvos, aki a beutalókat megírja, lepecsételi a kiskönyvem, stb, de ő nem nyúl hozzám, Pl. az AFP -re is ő fogja megírni a beutalót, a jövő héten kell hozzá mennem. Emellett van fogadott orvosom is, ő szintén a jövő héten hívott vissza, ő havonta megvizsgál, elvégzi az uh-okat, figyelemmel kíséri a laboreredményeket, tanácsokkal lát el. Ő majd 18 vagy 19 héten hív vissza uh-ra, ezt majd a jövő héten beszéljük meg. Szerintem a fogadott orvosodhoz is menj, meg menj AFPre is, az is nagyon fontos!
2008. máj. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az AFP vizsgálatot a 16.héten csinálják, a genetikai UH-t a 18-19.héten. Oda mindenképpen az AFP eredményével kell menni.

De érdemes lenne megkérdezned az orvosodat, hogy ő mit javasol, mert mindenhol másképpen végzik el a vizsgálatokat. (Pl. a vércukrot általában 24 hetesen csinálják, nekem 28 hetesen kellett mennem.)

2008. máj. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ahogy az előttem író kismama mondja, nekem is így kellett mennem: betöltött 16. héten kell menni az AFP vérvételre, ennek eredményével UH-ra kb. két hét múlva. A 18. heti genetikai UH sokszor a 20. héten van. A terheskönyvekben is így írják: 18-20. heti ultrahang.
2008. máj. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!16 hetesen leveszik a vért (AFP).Annak az eredményével kell menni uh-ra.Boldog babavárást.

17 hetes kismami

2008. máj. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Aki azt kérte, hogy 16 hetesen menj UH-ra, valószínűleg azért küldött, hogy az UH eredményből állapítsa meg a pontos terhességi kort, és utána küld AFP-re, mert ennél a vizsgálatnál fontos, hogy betöltött 16. hetesen menj. Az AFP eredmény birtokában pedig kb. 18 hetesen szoktak genetikai UH-ot csinálni.

Nálam is így volt, csak nekem mindezt ugyanaz az orvos mondta.

2008. máj. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!