Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 40. hetes terhesség betöltése...

40. hetes terhesség betöltése után mikor inditják meg a szülést?

Figyelt kérdés
Tudom hogy van még napjaim 39+5.hetes vagyok,szültem már...csak foglalkoztat hogy is müködik és milyen érzés az a bizonyos *inditás*,?
2012. dec. 3. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk (Miskolc Erzsébet kh.) befektetnek és megvárják akár a 42. hetet is. Minden reggel van NST és haí nem indokolt, akkor nem indítják hamarabb.
2012. dec. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt kórháza válogatja. És ha van választott orvosod, akkor erősen függ tőle is.

Bp. Szent Imrében pl. az a protokoll, hogy betöltött 41-en befektetnek és 41+3-on van indítás.

A "hogyan" attól függ, milyen állapotban vagy, vagyis nyitott-e a méhszáj vagy nem, stb.


De, én befeküdtem, és mivel a terminusom nem volt teljesen "biztos" (én biztosra tudtam, az UH is végig ezt igazolta, de a menstruáció szerint lett volna még pár nap), továbbá az orvosom nem volt bent ünnep miatt, nem indítottak, vártak.

41+6-ra spontán megindult.

Amúgy nekem burokrepesztés lett volna, mert nyitva voltam már.

2012. dec. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A hivatalos protokoll az, hogy 40. hét betöltése után naponta kell CTG-t (vagy NST-t) csinálni, és két naponta amnioszkópiát. 41. hét betöltése után be kell feküdni, szintén naponta 1 vagy 2 CTG, 2 naponta amnio, esetleg flowmetria. 42. hét betöltésénél indítani kell.Ez a fenti protokoll a teljesen problémamentes terhességekre vonatkozik! Ha bármikor bármi azt jelzi, hogy esetleg gond van, akkor azonnal indítanak, és vannak bizonyos terhességi komplikációk és terhességtől független krónikus betegségek, melyek esetén nem is engedik a túlhordást, és 40-nél vagy 40+1nél indítanak (pl. terhességi (vagy sima) cukorbetegség), toxémia, magas vérnyomás). Kórházanként azért apró eltérések lehetnek, de nagy vonalakban a fentiek érvényesek.

A módszer attól is függ szültél-e már, ha még nem akkor először a méhnyakra kennek zselét vagy tablettát tesznek a méhnyakba, ami elvileg puhítja, tágítja a méhszájat, és ettől beindulhat a szülés, ha ez nem hat (1-2 óra latt ez kiderül), akkor jöhet a burokrepesztés, majd utána az oxitocin infúzió. Ha burokrepesztéstől eltelik bizonyos idő (van ahol 12 van ahol 24 óra), akkor császár. Ha már szültél akkor burokrepesztéssel kezdenek.


Nekem 40+5-nél indítottak (cukros voltam, de mivel minden rendben volt és a korai UH-k alapján 3 nappal kisebb volt a babám a számított koránál, ezért kibuliztam még azt a pár nap haladékot), az oxitocinig az égvilágon semmi nem történt, nem akart kijönni a fiam. :) Az oxi hatott, lettek fájások, mikor megkaptam az epit akkor pedig nagyon felgyorsult minden (mivel addig tiszta görcsös voltam, akkor meg ellazultam), 1 ujjnyi tágulásról kb. 1 óra alatt eljutottunk addig, hogy eltűnt a méhszáj, és jöttek a tolófájások, még hatott az epi amikor kitoltam (kb. 2-3 óra a hatása). :) Mivel eddig csak egyszer szültem, nem tudom milyen a nem indított, hát gondolom jüval ritkább és enyhébb fájásokkal indul (az oxitól egyből 1-2 percesekkel kezdődött, jó erősekkel).

2012. dec. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves válaszolók!
2012. dec. 3. 19:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a miskolci Semmelweisbe járok, ma vagyok 41 hetes és szó nem esett arról, hogy befektetnének.

Amnioszkópia egyszer sem volt, csak NST 2 naponta, de most pl. csak 3 nap múlva kell mennem.


Igaz, nincs fogadott orvosom, lehet, hogy ezért nem foglalkoznak velem különösebben.

2012. dec. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem sincs konkrétan fogadott doki akit pénzel tömjek,(nem is akarok)főorvost kértem meg az elején kisérjen végig a terhesség alatt.28hetesen vizsgált utoljára.Holnap ctg,majd meglátjuk mit mutat ,nem szeretnem ha nem magától indulna meg a szülés.
2012. dec. 4. 18:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!