Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valakinek nincs TB-je,...

Ha valakinek nincs TB-je, akkor is ellátják?

Figyelt kérdés
16 hetes vérvételen voltam,AFP szűrőn,és akkor még nem volt TB-m.(Igaz másnap elintéztem,tehát már van TB-m)Szerintetek akkor elvégzik a szűrést ugye?Fog jönni az eredményem?

2012. dec. 3. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:

elvégeznek persze mindent

legfeljebb ha a TB nem támogajta, akkor

kiszámlázzák utólag..

2012. dec. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Ellátnak, megcsinálják, csak mint előttem írták kiszámlázhatják, valamint a rendszerben az orvos ezt látja jog van-e, vagy nincs tb-d!!!
2012. dec. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

Én kétszer voltam így, és elláttak.

Egyszer még egyetemista koromban sürgős vakbélműtétre került sor nálam, és nem volt ott a TB kártyám, másnap mutattam be, mikor behozták az iskolatársaim a koleszból.

Másodszor egyik kisfiam került kórházba, és a nagy rohanásban otthon maradt a kártyája, de őt is ellátták.

2012. dec. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
ellátnak, de utólag kiküldik a számlát róla
2012. dec. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%

nekem az első vizsgálatoknál nem volt tb-m. a doki szólt, hogy nincs, de nem biztos, hogy kiszámlázzák. szerencsére azóta sem jött a csekk...

bár az afp-nél nem tudom, hogy hogy működik, de ha szerencséd van, akkor nem számláznak utólag... (remélem nem kapsz majd egy szép kis csekket) :)

2012. dec. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Hogy intézted el a TB-det? Magadnak fizeted azt a 6000 Ft körüli összeget? Mert ha igen akkor azt nem attól a naptól kell, amikor elintézted, hanem visszamenőleg onnantól, hogy nem voltál biztosítva más jogcímen. Ha ezt utólag rendezed, akkor visszamenőleg is biztosítva vagy.
2012. dec. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Az afp-t amúgy is elintéznék, mert a magzatvédelmi törvény értelmében ingyenes a terhesgondozás. Ha nincs tb-d is megcsinálják, sőt, a szülés is ingyen van, de ha nincs tb-d, akkor visszamenőlegesen behajtja rajtad a NAV.
2012. dec. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
Megnéztem az ügyfélkapumon,nem voltak nagyon drágák a vérvételek (egy éve voltam). 1100 körül volt a legdrágább. Szóval , ha kiszámlázzák sem vészes
2012. dec. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, kiszámlázzák, csakhogy nem csak az adott vizsgálat díját kell befizetni, hanem VISSZAMENŐLEG a teljes összeget, amit nem fizettél be. (Mo-on kötelező tb-járulékot fizetni) Adók módjára a NAV hajtja be.
2012. dec. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!