Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Máv (Honvéd) kórházról mesélne...

Máv (Honvéd) kórházról mesélne valaki? Hogy működik ott a dolog, látogatók bejöhetnek e a kórterembe? Stb

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi lennék, mert ott szülök majd! :) Mikorra vagy kiírva?
2012. nov. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én ugyancsak ott fogok, majd június elején, közepén. Csak hallomásból és fórumokból tudom, amit tudok, így biztos hiányos és talán nem is a legpontosabb, de több a semminél. Amúgy van szülőszoba látogatás ahol előadást hallgathatsz, majd körbevezetnek és kérdezhetsz mindent. Minden hónap 2., 3. szerdáján van, első alkalommal 18:00-kor, második alkalommal meg 14:00-kor.


Amit eddig hallottam róla, hogy szülésznőt fogadni nem lehet. A szobák 3 ágyasak, bent van wc, mosdó és talán légkondis?! Két "bejárata" van a szobáknak, egy a babás folyosóra nyílik, egy a látogatók felé. Látogató a szobába tudtommal nem mehet. Sőt, enni sem lehet a szobákba, külön étkező van. A babák az anyukákkal vannak. A csecsemősök szívesen segítenek, ha gond van, vissza is viheted hozzájuk a babát egy kicsit, csak kérni, szólni kell nekik. Hazamenetelhez kell ruhát vinni a babának, többit ott adják, textil pelust is kapnak a fejük alá. Nem baj, ha viszel a babának plusz egy takarót, mert egyet adnak, de az egyikkel betakarod, a másikkal meg a hátát támasztod meg, mert oldalt kell fektetni a babát. Elvileg, ha minden rendben van, 3 nap után haza lehet menni. Arról két infót is hallottam, hogy adják a pelust, popsitörlőt, illetve azt is, hogy csak azt nem és vigyünk. Előbbi esetben a köldökvédős newborn pelust adják, popsitörlőt, meg krémet cicire, ha kellene és mindent. A fürdetésen kívül elvileg mindent megmutatnak, segítenek, csak nyisd ki a szád! :)

Azt hiszem, eddig ennyit tudtam meg...


Persze ha van aki jobban, vagy többet tud, én is várom a hozzászólást!


Kedves első és kérdező, mikorra vagytok kiírva?

2012. nov. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én holnap leszek pont 40.hetes,de az orvos azt mondta,hogy december elseje.Pont most voltam nála és azt mondta,hogy 3,5-4,0 kiló közötti eddig a baba.Nem akarom már tovább bent hizlalni.Te mikorra vagy kiírva?Kik az orvosaitok?Köszönöm a válaszokat:)
2012. nov. 23. 11:19
 4/10 anonim válasza:
Én is ott fogok szülni május végén. Most vagyunk 13 hetesek. Minden info érdekel engem is.:) A genetikaira is csak jövő hétre kaptam időpontot. Arról van tapasztalatotok? Hüvelyi vagy hasi? Apa bejöhet ugye?
2012. nov. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem a genetika nem ott volt,de az hasi amúgy és bemehet apa.
2012. nov. 23. 16:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Én júniusra vagyok kiírva, nincs fogadott orvosom, 11. hétben vagyok. Pénteken megyek az újpesti sztk-ba a 12. heti UH-ra. Nem tudom, hogy onnan tovább küldenek-e bárhova, remélem, nem lesz indokolt. 4D-t és vele együtt vérvételes szűrést down-ra és egyéb bajokra karácsony utáni napokra tervezem.


Mindenkinek sok egészséget és boldog babavárást!

2012. nov. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha valakit érdekel a kórházról valami írjatok,én már túl vagyok rajta.Válaszolok szivesen.
2012. dec. 20. 17:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne nagyon az összes tapasztalatod, márciusra vagyok kiírva. Kíváncsi vok mindenre! :-)
2013. jan. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező! Engem is minden érdekelne, ami csak szóba jöhet! Én júniusra vagyok kiírva, az ÁEK szakrendelőjébe meg először február 6-án megyek, mert ott rendel az új orvosom akivel még csak nem is találkoztam :)

Pl. ha jártál oda is, meg tudod mondani, hogy a szakrendelőkben is van uh, vagy az csak a MÁV épületében csinálják?

2013. jan. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én uh ra magánrendelésre jártam,de a végén 2szer a Máv épületben csináltak kétszer.Akkor leírom,ami eszembe jut aztán ha valami lemaradt kérdezzetek nyugodtan aztán ha tudok válaszolok:) A szülőszobák szerintem a legjobbak ott!A szülőágyakat gombokkal lehet beállítani,amit magadnak is tudsz,ahogy kényelmes.Van bent digitális óra,amit nézegethetsz,hogy na ugyan mennyire nem telik az idő:)1 fürdőkádas szoba van.A labdát azt szerintem használjátok,az nekem sokat segített.Az ügyeletes szülésznők jönnek elég sűrűn megvizsgálni.Elég rendesek,bár az egyik szobatársam mondta,hogy ő egy elmebeteget fogott ki.Amikor felveszik az adataitokat,kitöltenek veletek egy papírt,betegségetek van e stb és abban van olyan kérdés is,hogy engeded e,hogy tanulók is vizsgáljanak.... Na azt ne engedjétek... Minden alkalommal mikor a szülésznő meg vizsgál utána megy a kis tanuló és turkál az is.Aranyosak a kis tanulók,de lesz elég bajotok egyébként is,nem,hogy dupla annyit turkáljanak bennetek!Aztán meg voltak nem magyar tanulók is azok egyszerre 3an jöttek be és tátották ott a szájukat.Ja!Ha éjszaka jön rátok a dolog... mi csak a Dózsa György út felől tudtunk bemenni.Ha apás szülés lesz legyen sok-sok apró a parkoló automatába:) (Nekem a végén császár lett....) A műtős fiú nagyon aranyos... Császár közben apuka egy ablakon keresztül nézheti a dolgokat végig,aztán ha megvan a baba kiviszik neki egy nagyobb darab köldökzsinórral és így is át élheti azt,hogy ő vágja el.Ajánlanám a gerincbe szurit... borzalmasan hangzik,de egyáltalán a fájásokhoz képest kicsit sem fáj,és nekem semmi mellékhatás sem volt.Szülés után még ott hagynak a szülőszobán 2órát azt hiszem,de ebben nem vagyok biztos,mert kába voltam:) Aztán feltolnak megfigyelő szobába.Ott is vagy 2órát vagy mennyit (kába voltam,de a babát már akkor is oda hozták nem tudom mennyi időre....aludtam...) Aztán mentem megint másik szobába.3ágyas szobák vannak,ahova látogató nem mehet be.A szobában van a fürdő wc-vel.a csecsemősök közt van 1aki normális a többi bunkó!Meg szó szerint szarnak rád.A kaja... rémes!
2013. jan. 23. 22:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!