Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen a középidős vetélés?...

Milyen a középidős vetélés? Úgy értem, hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Holnap megyek 16 hetes uh-ra, és kicsit izgulok, mert már volt egy vetélésem. Gondolom, hogy nem lesz semmi baj, csak az érdekel, hogy a második trimeszterben zajló vetélés hogyan történik? pl. ugyanúgy elhalhat a magzat és csak 2-3 hét múlva veszik észre, mint a 12. hét előtt, vagy ha pl. elkap valami vírust, és ezért meghal, akkor azt a mami is érzi, hogy vírus van a szervezetében? És vérezni könnyebben vagy nehezebben kezd el ilyenkor az anyuka? Vagy az egész ugyanolyan mint az első trimeszterben?


Előre is köszi a bíztatást, hogy minden rendben lesz, én is sokkal bizakodóbb vagyok, mint az eddigi vizsgálatok alkalmával, de ez nagyon érdekel, kérlek, erre válaszoljatok, ha ismertek ilyen esetet.


2009. aug. 14. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
[link] Itt többféle típus van felsorolva. Amit te említesz, az a missed abort, amikor az elhalt magzat még hetekig a méhben maradhat, miközben az anyuka nem gyanít semmit. :-(
2009. aug. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi, nekem is missed ab-om volt. Ezek szerint tökmindegy, mennyi idős a terhesség, a vetélés mindig ugyanúgy zajlik?
2009. aug. 14. 18:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem olvastad el a linket. :-)


Többféle van. Van a tied, a misseb ab, amikor bent marad a baba, miután elhalt. Van a spontán vetélés, amikor azonnal kijön, amint elhal. Ennek is sokféle oka lehet, magas láztól kromoszóma-rendellenességen át fertőzésig bármi.


A lefolyása is kb hasonló: vérzés, görcsök, rosszullét, hányás, derékfájás, szövetek távozása, a terhességi jelek megszűnése. A hcg szint egy darabig még mérhető, nem csökken azonnal a nullára. Ha nem tisztul ki magától, általában műtétileg kell befejezni, ez függ a terhesség korától is. Mindig orvos dönti el, hogy mi legyen.


Alapszabályként megfogalmazható, hogy minél idősebb terhesség szakad meg, annál biztosabb, hogy műtéti beavatkozás is szükséges. 6 hetes terhesség még csak olyan, mint egy erősebb menstruáció, de egy 14 hetes vetélés más messze nem az, gondolom. Lekopogom, nekem még nem volt, az első babámmal vagyok öt hetes...

2009. aug. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi. közben voltunk orvosnál, semmi bajunk és úgy néz ki, hogy kukacosunk lesz :)
2009. aug. 15. 11:46
 5/6 anonim válasza:

Bár kb. 1 éves a kérdésfeltevés, hátha mást is érdekel a válasz. A középidős vetélés nem olyan, mint az első trimeszterben bekövetkezők. Már csak azért sem (vagy leginkább azért), mert ilyenkor már sokkal nagyobb a baba. (Csak viszonyításképpen: a 20. héten kb. 25 cm hosszú és úgy 35-40 dkg.) A vetélés ilyenkor szülésre hasonlít. (Én azt is mondanám, hogy gyakorlatilag az, csak a 24. betöltött hét előtt ilyet nem mondanak, mert a szülés más jogi, stb. procedúrákat von maga után, mint a vetélés.)

Részben örülök, hogy felmerült kérdésként ez, mert teret kap, részben pedig nem lenne baj, ha jobban tisztában lennének vele az emberek, hogy a világnak van egy ilyen oldala is.

2011. jan. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de én is kifejteném a dolgot! A 20 hetes vetélés bármilyen okból bekövetkezhet, nem feltétlenül méhen belüli elhalás, mint a korai terhességeknél! És igen, ott már szülni kell, bár igaz, az orvostudomány ezt is vetélésnek nevezi! Pontosabban vetélés indukciónak! Volt korai vetélésem, elhalás miatt, misseddel, és volt középidős vetélés indukcióm is, ciszták miatt, egészséges lánykával, aki sajnos meghalt! :( Szóval, tudom mit írok! ...
2014. júl. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!