Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lassan születik a babusom, de...

Lassan születik a babusom, de kutya van a hazban. Mi legyen?

Figyelt kérdés
hallottam olyat is hogy a kutyus bennt maradt csak bizonyos helyre nem engedtek,es van aki teljesen kitiltotta,de az en kiskutyam pici szobakutya,nem zarhatom ki,legalabb is nem szeretnem ha nem muszaj.mit tegyek???nalatok bent volt a kutyus`?
2009. aug. 14. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyetek egy kiskaput a babaszoba ajtajára,hogy oda ne mehessen be a kutya,mi ezt tesszük csak cicánál.Takarítsatok majd sokat és kapjon meg a kutya minden oltást stb.,amit kell!
2009. aug. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is cica van, hasonlóan jártunk/járunk el mint az első válaszoló. Ajtórács,takarítás és a kötelező oltások és vizsgálatok.
2009. aug. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van kutyus egy westie, szerintem se kell elvinni otthonról, mert nem lessz baja a babának tőle. Nekünk aztmondta a gyerekorvos, hogy még jobb is így, mert alapból úgy alakul a baba immunrendszere, hogy nem lessz alergiás a kutyaszőrre. Vettünk mi is rácsot az ajtóra, ha a baba egyedül alszik bent akkor a kutyus nem mehet be, de éjjelre vagy ha mi is ott vagyunk akkor bejöhet nyugodtan. Sőt őt már ki se lehetne csukni mert másfél éves és a kezdetektől velünk alszik.

Beszéltünk az állatorvossal is Ő azt mondja a szoásos oltásokon kívül nincs szükség külön oltásra, csak kéthavonta kell féregteleníteni, meg a bolhák kullancsok ellen védeni a kutyust. Remélem tudtam valamennyit segíteni.

32+1 hetes kismami

2009. aug. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk boxer van a lakásban most lesz 2 éves, 2 hónapos kora óta velünk van, a hálóból meg a fürdőszobából van kitiltva, eszemben sincs ezen változtatni, ő is családtag. Semmi baja nem lesz a babának tőle ha kellőképpen tisztán van tartva!
2009. aug. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

Nem tudom láttátok azt a videót, amikor az anyuka ült a fotelben, kezében a kisbabával. Ült békésen a kutya mellettük,és egyszer csak felugrott, és kikapta az anya kezéből a gyermeket. Nem tudták a kicsit megmenteni.

Legyen a kutyád akármilyen barátságos, sosem tudhatod, hogy mit vált ki belőle a kisgyerek. Sosem szabad bízni bennük. Nem szabad hogy ennyin múljon.

Arról a macskás sztoriról nem beszélve mikor télen kitették a kicsit babakocsiban a teraszra levegőzni, a macska meg ráült a fejére......:(((

Na, nem riasztgatni jöttem. :)

Igaz, a te kutyusod pici szobakutya, de érdemes valahogy elkülöníteni ráccsal vagy ilyesmivel.

2009. aug. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A kutyaszőrrel vigyázz, csak arra kell figyelni szerintem jórészt.

Sajnos a páromnak egy nagytestű kutya van a lakásban (tiszta öreg és paranoiás, nem mer kimenni a kertbe) és bizony minden nap porszívózás, felmosás, ez a reggeli programom.

Nagyon megterhelő, mikor azt az időt reggel a babámra is fordíthatnám, de rettegek, hogy a szőrtől lesz valami baja. Nem tudom, a tiédnek mennyire hullik a szőre, de ez katasztrófa.

Igen, talán a legjobb ötlet a kis kerítés lenne.

2009. aug. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

15:16-nak: előzmények nélkül egy kutya soha nem csinál ilyesmit. Azt a kutyát a gazdái jó alaposan elronthatták...


Nálunk vannak helyek, ahová a kutyának tilos a bemenet: konyha, hálószoba, gyerekszoba. A ház többi részében szabadon grasszálhat, de ezek a szobák tabuk, oda kutya nem való.

2009. aug. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj leginkább oda, hogy akutya legyen rendszeresen féregtelenítve galandféreg ellen. Ez az egyetlen egészségügyi veszélye van igazából. De a rendszeresen féregtelenített és tisztán tartott kutya nem jelent különösebb veszélyt. A galandféreg elleni féregtelenítés évente amúgy is kötelezö, de kisgyerek esetén esetleg célszerü félévente elvégeztetni a biztonság kedvéért. A kutya oltása nem a gyerek miatt fontos, hanem a kutya miatt, mert a kutya betegségeit (a veszettséget kivéve) nem kaphatja el az ember. Szóval az oltásokkal magát a kutyát véded, és nem a gyereked, de persze ettöl még célszerü beadatni. A kutyaszört meg fel kell porszívóznni otthon, de szerintem attól ha kitiltod a gyerekszobából nem lesz ott kevesebb ször. A szörnek tulajdonsága, hogy száll a levegöben mindenképpen. Ha sok a ször gyakran kell porszívózni. És eleinte persze figyelni kell, hogyan reagál a kutya a gyerekre. Ha korábban ö volt az egyetlen "gyerek" a háznál, lehet esetleg féltékeny, úgyhogy oda kell figyelni rá, hogyan reagál a gyerekre. De általában nem szokott gond lenni. De ne hagyd öket egyedül kettesben. Nekem sok olyan ismerösöm van, akik kutyát vettek elöször, aztán született a gyerek, és sehol sem volt baj.
2009. aug. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
az egyik nagymama allandoan ezen problemazik,mindig megkerdezi hogy ugye kivisszük a lakasbol legalabb nehany honapra.üersze amikor szazadszor is elmondom hogy nem,akkor ö szazadszor is elszörnyed hogy mennyi baci meg mindinen lesz,es felelötlen vagyok.de en azt mondom hogy aki nem tart bent kutyat az ugysem erti meg soha ezt.ö nem tart bent es nagyon tisztasag manias.pedig igy is lehet tisztasagot tartani a lakasban.nekem is minden reggelem porszivozassal es felmosassal kezdödik.ez van.ha mas is tart bent babaval hat en is fogok.
2009. aug. 14. 19:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi sem tudjuk már kitiltani, pedig kertes házban lakunk de mág 5 éves és bent lakik. Kis kerítést veszünk, meg odafigyelünk hogy ne maradjanak kettesben, legalábbis eleinte míg ki nem tapasztaljuk hogy viselkedik vel a kutya. Aki ismeri a kutyáját az a szeme állásából tudja mi jár a fejében. Nem hiszem hogy baj lenne.
2009. aug. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!