Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes rendelés, vagy nőgyógyá...

Terhes rendelés, vagy nőgyógyászat?

Figyelt kérdés

Most vagyok 6 hetes terhes,a jövő héten megyek dokihoz előszőr.A SOTE 1-es Női klinikára.Előszőr a rendes nőgyógyászati ambulanciára kell mennem ugye hogy megállapítsák a terhességet?

Vagy egyből a terhes rendelésre kell menni?

Ilyenkor elsőre hogy néz ki a vizsgálat?

Van nőgyógyászati azt tudom azon kivül vesznek vér vizeletet?

Ultrahangot ugye csinálnak?

A terhes rendelés hogy van a klinikán be kell jelentkezni?

Melyik dokit ajánlanátok?

Ha most a nőgyógyászaton megállapítják orvosilag is a terhességet akkor ugyan ahoz a dokihoz fogk tudni menni terhes rendelésre is,vagy más dokik vannak mindkét helyen?


2012. nov. 13. 11:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Terhes tanácsadásra addig nem tudsz menni, míg nem állapítják meg a terhességet. Először nőgyógyászatra kell menni, ott csinálnak uh-t, ha látnak szívhangot, akkor kapod meg a papírokat, ha még nem látnak szívhangot, akkor meg egy későbbi időpontban vissza kell menni és akkor kapod meg a papírokat.

A vizsgálat előtt kérj időpontot.

A többire sajnos nem tudok válaszolni, mert nem odavalósi vagyok, csak ezekre. Azért remélem ez is egy kis segítség.:)

2012. nov. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem mehetsz egyenesen a terhesrendelésre. Ahogy bemész, fel a lépcsőn, a folyosón balra az első ajtó a terhesrendelés. Időnként kijönnek beszedni a kis kék könyvcskét (vagy ha most mész először, akkor a tajkártyát, lakcímkártyát, személyit), majd a kijelzőn a személyi szám utolsó 4 számjegyével hívnak be. Ha nincs dokid, az ambuláns orvos fog megvizsgálni (sajnos a további menetét nem tudom, mert nekem volt dokim, dr. Silhavy Mihály, de őt csak akkor ajánlom, ha nem vagy túlzottan galamblelkű :-) ).

Ultrahangot szerintem nem fognak rögtön csinálni, mert arra mindig sokan várnak, hanem időpontot adnak.

Vizelet- és vérnyomásmérés van minden alkalommal, a vérvételt majd megmondják.

2012. nov. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2. vsgyok, mondjuk ebben a terhesrendelés dologban nem vagyok biztos, mármint hogy oda kell menni, én azt csinálnám, hogy odamegyek valamelyik rendelésre, és megkérdezem a nővért, amikor kijön a papírokért.
2012. nov. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ja, a SOTE I-en hosszas várakozásra készülj, rengetegen szoktak lenni.
2012. nov. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A hetedik hét elején ugye már lesz szívhang?

Akkor jobban járok ha felhívom őket és utánnajárok telefonon a vizsgálat menetének meg hátha adnak időpontot.

Sima nőgyógyászati vizsgálaton jártam már ott,és tényleg sokat vártam.Oda megyek már a rendelés elejére ha nem kapok időpontot.

2012. nov. 13. 12:23
 6/16 anonim ***** válasza:

Szokott lenni, de úgy tudom, hogy nem jelent feltétlenül bajt az sem, ha nincs, mert esetleg később fogant.


Hajrá, sok sikert, és gratulálok! :-)

2012. nov. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Én egy kis településen élek, nekem előbb el kellett menni a nőgyógyászatra, mivel ugye pozitív tesztem volt, kaptam időpontot és akkor mentem. Ott megvizsgáltak, csináltak rákszűrést, mivel az is éppen akkor volt esedékes, illetve hüvelyi uh-t. Akkor csak annyit írtak a papírra, hogy van petezsák, illetve annak a méretét, de mivel még nagyon korai terhességről volt szó, meg hát ugye amíg nincs szívhang, vagyis nincs bizonyítéka annak, hogy él (bocs a hülye megfogalmazásért), addig nem küldenek terhesgondozóba, hisz nem lehet egyértelműen terhességről beszélni. Csak ha az orvos megállapítja. És mivel nálam még nem volt szívhang, ezért 2 hét múlva visszarendeltek és akkor már volt és akkor kaptam meg a papírokat, amivel jelentkeznem kellett a terhesgondozóba és kaptam meg a kis könyvet.

Amúgy ha kérsz időpontot, akkor biztosan kapsz, a kérdés, hogy mennyi idő múlva. Viszont ha időpont nélkül mész, akkor nem is biztos, hogy fogadnak. Legalább is erre felénk, csak sürgős esetekben lehet menni időpont nélkül. Még egy gyógyszeríratáshoz is kell kérni időpontot.

Szóval szerintem előbb a nőgyógyász.

2012. nov. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az 1. valaszolonak van igaza. A terhesseg megallapitasa a nogyogyasz feladata, egy pozi teszt nekik meg nem eleg.
2012. nov. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Voltam pénteken dokinál.Egyből a terhes rendelére küldött a doki a nőgyógyászaton meg se vizsgált.Mondtam hogy pozitív a teszt és rögtön küldött át a terhes rendelésre.
2012. nov. 17. 17:00
 10/16 anonim ***** válasza:
2. vagyok, látom, valaki totál haszontalannak ítélte a válaszomat, noha pont ezen a klinikán kísérték végig 2 terhességemet és szülésemet... azért örülök, hogy mégis volt a hozzászólásomban némi igazság :-)
2012. nov. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!