Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem is annyi idős terhes...

Manócskaah kérdése:

Nem is annyi idős terhes vagyok mint azt hittem?

Figyelt kérdés

Betöltött 33hetes terhes vagyok és a babám méretei 36hetesnek felelnek meg,pedig még csak a 34.hétben vagyok(nem betöltött)

Szerintetek lehetséges hogy két héttel előbb fogant mint középidő és ezért gondolhatják hogy még csak 34.hétben vagyok?

leírom a méreteket.


BPD: 90mm

AC: 320mm

FL: 67mm


becsúlt súly 2700 gramm.


Szerintetek akkor most hány hetes terhes vagyok? a babám már beilleszkedett a medencébe,ami szintán a 36.héten szokott megtörténni,és a méhlepényem is már II-IIIas érettségű.Ja és már msot nstre kell járnom hetente



2012. nov. 8. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

ezek a méretek tényleg 36 hetesnek felel meg

bár a feje nagyobbnak.

nekem a 38 hetin volt a feje 95 mm.

de a súlya is 38 hetesnek felel meg..

hát nem is tudom..

jól el van számolva az egész.

2012. nov. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam hogy esetleg nem középidőben fogant hanem rögtön mensi után.és akkor a két hét eltérés reális lenne nem?
2012. nov. 8. 19:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy nagyobbak a baba méretei az nem azt jelenti, hogy előbb is fogant, de lehet hogy előbb fogant. De attól még a számított terhességi kor 33 hét. De akár születhet előbb is. Plusz mínusz 2 hét benne van. De ez lehet genetika is. Tehát genetikailag nagyobb babád születhet, de mondjuk 40. hétre.

A fiam 33 hetes eredményei, BPD: 90,5

AC: szintén 320

FL: 69,5.

Én a 38. héten szültem a kisfiamat 3960 grammal és 54 cm-el. Szóval nekem idő előtt is az átlagosnál nagyobb babám született. Az orvos szerint genetika, mivel mindketten a férjemmel nagyobb súllyal születtünk az átlagnál.

2012. nov. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem az orvos azt mondta, a 12. Hétig egyformán nőnek a babák, addig változtatnak a kiírt időponton!

A 12. Hét után jön a genetika! Van aki 34 Hetese 36 hetesnek felel meg, van aki 34 hetesnek, ugye van akinek 2,5 kg-al 50 centivel, van akinek 4 kg-al 60 centivel születik a babája ugyan úgy 40 hétre!

Azért nem fogsz hamarabb szülni mert nagyobb a baba!! Akkor aki 2,5 kilóval születik, még 1 hónapot bent kéne maradni!! Érted?!!!

2012. nov. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
értem.köszi a válaszokat:) de kétlem h ezekkel az adatokkal kihúznánk a 40.hétig.nem is akarom,mert óriás babám lenne :/
2012. nov. 8. 19:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval, ne a méretre alapozz. Jó nagy baba, az biztos, de az utolsó mensitől számolj, ne a méretek alapján. A babák nem egyformán ugyanakkorára fejlődnek, hisz akkor minden baba ugyanolyan méretekkel születne meg. És abba se legyél biztos, hogy nem húzod a végéig.

Ja, és a becsült súlyról annyit, hogy nekem a 38. héten még azt mondták, hogy 3300 gramm körül van a súlya, majd a 39. héten azt mondták, hogy még csak 2800 gramm körül lehet. Végül pont a kiírt napon 3500 grammal született meg kisfiam. Na pontosan ennyire lehet alapozni az UH-n becsült súlyra.

2012. nov. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elszámolva nem lehetsz, hisz pontosan belövik a 12.-18. hét között.

De, szülhetsz előbb óriásbabát. Mint én 37. hét elején 4250gr-os egészségest.

2012. nov. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen csak nekem márciusban 2x jött meg a mensim,hó elején meg hó közepén.és én a hó közepit adtam meg ugye utolsó mensinek.De lehet akkor már terhes voltam,mivel nekem az előtt sosem volt ilyen,mindig pontosan jött meg és sose kétszer egy hónapban.akkor lehetséges h idősebb a baba nem?
2012. nov. 9. 09:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!