Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hisztek a homeos bogyókban?...

Hisztek a homeos bogyókban? Nem árt az a babának? Gondolok itt a terhesség végén és a szülés közbeni szedni valókra.

Figyelt kérdés
2009. aug. 12. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Ebben nem hinni kell, ezek gyógy-szerek mellékhatások nélkül.

A csecsemőm például nem hisz benne, mégis használ a hasfájására és a fogzási fájdalomra is.

2009. aug. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

Én nem hiszek, mert nincs miben. A húgom vegyész. Manapság két dolgot hívnak "homeopátiás gyógyszernek": 1. agyonhígított hatóanyagot (állítólag a víz "emlékszik" a hatóanyagra, és ez "hat", vagyis nincs hatóanyag, csak az emléke). Hát, elég, ha normális az ember, rájön akkor semmi nem hat.

2. gyógynövénykivonatokat - és ezek nem valódi homeopátiás szerek, hanem gyógynövények, valódi hatóanyaggal! A gyógynövények pedig megfelelően alkalmazva szerintem is hatásosak. (csak hát a homeósoknak is fel kellett már valamit mutatni ... hehe)

Szóval, ha azt kérdezed, hogy pl. a kamillás "homeós bogyó" jó-e, akkor szerintem igen. De a többi ilyen "hagyjuk a testre" dolog olyan, mint a horoszkóp, boszorkányság stb.

2009. aug. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
NA igen, kiegészítve azzal, hogy maga a kamilla mennyivel olcsóbb és hatásosabb, mint a "kamillás bogyó" :)
2009. aug. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy én sem nagyon hiszek benne, szerintem ez csak pszichésen hat az emberre. De olyan sok ember mondja, h szedjem szülés közben őket...
2009. aug. 12. 22:30
 5/13 anonim ***** válasza:

Én szkeptikus vagyok. :(

A terhesség közben a terhes vitaminokat szedd, az a legfontosabb.

A terhesség elején betévedtem egy szuper, nagyon jónak tartott bioboltba, ahol kapásból odaadták a medveszőlőlevél-teát. Utóbb kiderült, hogy vetélést okozhat. Szerencsére nem ittam sokat.

2009. aug. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem egy kicsit túl van ez (is) lihegve :) manapság szinte természetes h kapkodjuk a homeos bogyókat és isszuk a málnalevél teát, mégsem csökken a gátmetszések aránya, nem tolódik előrébb a szülési hét átlaga...ráadásul azt, h ezek a gyógynövények hogyan hatnak a gyerekekre majd csak évtizedek múlva látjuk, ugyanis a mi nagyszüleink vagy dédszüleink tuti nem szórakoztak pl málnalevélteával...:)
2009. aug. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

szerintem is az hagyományos dolgokban bízz: egy kis kamillatea nem fog ártani, mézzel....

A dédnagymamák még többet tudtak a természetről, mint mi.

Nem ítélem el a homeo-s szereket, csak több benne a marketing humbug, mint a valós tartalom, ha valódi szakembertől tudsz vásárolni, akkor természetesen bízthatsz benne. De ez egy a százból. :(

2009. aug. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

És persze azt se hagyjuk ki,hogy ezek arzén vegyületek!És mint tudjuk az arzén nem bomlik le,hanem szépen megtelepszik a csontokban!Ha valaki egy életen keresztül szedi,akár még baja is lehet belőle!

A nővérem szed homeo-s szert a pajzsmirigyére,mégis előjött a Basedow-kór(dagad a szeme és a nyaka)!!!!Tehát erről ennyit,pedig azt direkt erre találták ki!

2009. aug. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekünk a gyereknél sem jött be sok homeós bogyó. A fogzásra, lázra való egyáltalán nem, talán az immunerősítőnek volt valami hatása. Bár az én kisfiam 2 éves koráig szopizott, úgyhogy amúgy sem volt gyenge az immunrendszere.

Amikor én próbáltam ki jogsivizsga előtt, akkor még talán idegesebb is voltam, mint normális vizsgadrukk helyzetben. Pedig direkt felhívtam a háziorvosunkat (homeopata doki is), hogy mit vegyek. Azt mondta, hogy gyerkeknél azért hatnak jobban a szerek, mert még tiszta a szervezetük, nincs mindenféle vegyszerekkel, meg gyógyszerekkel szennyezve, és így jobban reagálnak a bogyókra. Hát nem tudom... Én most áttértem a béres cseppre, azt adom a gyerkőcnek.

Szülés közben meg nem valószinű, hogy a bogyókkal fogok törődni. Lehet, hogy a doki sem venné jónéven. Elég szkeptikusak az orvosok a homeopátiával kapcsolatban.

Jó lenne, ha olyan írna, aki már kipróbálta, és van ez ügyben tapasztalata, engem is érdekelne.

Üdv:35 hetes kismama

2009. aug. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én nem szülés közben próbáltam, hanem ízületi gyulladásra és fejfájásra. Nekem használ.
2009. aug. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!