Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes vagyok, szedem az...

6 hetes vagyok, szedem az elevitet 8 hete, kedden elkezdtem a folsavat is szedni. Napi 2-t. Azóta szorulásom van. Az elevitnek is ez a mellékhatása, de semmi problámám nem volt vele. Mit szedhetnék, hogy ne legyen szorulásom?

Figyelt kérdés
2008. máj. 23. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen beszélj az orvosoddal, hogy mit kell szedned egyáltalán. Nekem például nem javasolta a terhes vitamint, szerinte elég a folsav és magne b6. Én egyébként is eléggé változatosan étkezem szerintem sincs másra szükségünk egyenlőre. 12 hetes vagyok.

Boldog babavárást!

2008. máj. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is szedem az elevitet, nekem eddig semmi bajom tőle. Sokan nem bírják. Szerintem az egyiket abba kellene hagynod, vagy kevesebbet bevenned. Én kihagynék egy napot, ha helyreálla dolog, akkor velezném az adagot, és úgy folytatnám a vitaminok szedését. Nem minden kismama szervezete igényli szerintem a sok vitamint. Ha elég zöldet és gyümölcsöt eszel, akkor szerintem nem nagyon kell ilyeneket szedni. Ezt elméletileg egy sima vérvizsgálat meg tudja állapítani.
2008. máj. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elevitet is és folsavat is felesleges egyszerre szedni, még vészes vérszegénység kezelésére is sok. A kettő együtt okoz szorulást. Jobb lenne ha csak az egyiket szednéd. Folsav mellé kellhet még más vitamin is, de az elevit mellé nem szükséges.
2008. máj. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az Elevit es a folsav nagyon jo,jo ha szeded es nem ettol van szorulas!ez nallam is elofordult igy az elejen en csak elevitet szedtem,a doktor is azt mondta hogy sok folyadek es ami fontos,nem lessz szekrekedes es konnyebben szulni is fogsz mindennapi seta,legalabb egy fel ora! nekem bejott!
2008. máj. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jól teszed, az én orvosom is pont így javasolta, napi 1 Elevit, 2 folsav. Mindenképpen mozogj, napi 1 óra séta kell, és egyél meg minden nap 1 almát. Ja, és próbálj meg sokszor keveset enni, én 1 nap 5x étkezem (a fő étkezések közben gyümölcs, joghurt, könnyű saláta), semmi problémám nincs.
2008. máj. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én elég szorulásos vagyok, ráadásul veszélyeztetett terhes, és egész nap feküdnöm kell, ami nem könnyíti meg a helyzetet. Nekem a sok folyadék és a sok gyümölcs, esténként egy-két szem aszalt szilva segít.
2008. máj. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!