Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 12 heti uh miért genetikai?...

A 12 heti uh miért genetikai? Mindenkitől vesznek ilyenkor vért is?

Figyelt kérdés
2008. máj. 23. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt vizelet es vervetelem is.
2008. máj. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
genetikai része pl.: a nyaki redő mérés , ahol meállapítható a down szindróma lehetősége, remélhetőleg jó eredményünk lesz , én is megyek 4.-én . Vérvételt azt nem tudom.
2008. máj. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
én 27-én megyek, nagyon-nagyon várom, tiszta izgalomban vagyok.
2008. máj. 23. 12:48
 4/8 anonim ***** válasza:
o! te sokkal előbb mész, már én is tiszta frászba vagyok, de 4.-e még messze van. Ne aggódjunk állítólag..... Lehet vesznek vért , de az nem baj, többet megtudnak.
2008. máj. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a 12.héten volt rákszűrés(magánrendelésen), UH, vizeletminta, vérvétel, EKG (ezek pedig a kórházban).

Az UH-gal megnézik a babát, hogy 1 vagy több magzat van-e, szívműködés, magzatvíz, méretei, és minden rendben van-e vele (Down-kór valószínűsége).

5 fiola vért vesznek le (legalábbis nekem), abból megnézik a vércsoportot, toxoplazmózist, Hepatitis B-t, szifiliszt.

2008. máj. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A 12. héten nem mindenkitől vesznek vért, az teljesen független az uh-tól. Nekem pl. az első vérvételt még a 9. héten megcsinálták + ellenanyagszűrés + toxop. + ekg + vizelet...

A 12. uh-on a nyaki redőt mérik (down kór szűrés), megállapítják a terhesség korát (többnyire, bár tévedés még ekkor sem kizárt) a szülés elvileg pontos napját, megnézik a méhlepény elhelyezkedését, és hogy jól fejlődik-e a baba.

Nálunk így volt, de gondolom ez is dokiként változó...

2008. máj. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én hátrább vok, nekem a 12.heti csak jún.17.-én lesz...
2008. máj. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szia! Nekem 12 hetesen nézték a nyaki redőt, utána mennem kellett a laborba, levettek 4, vagy 5 cső vért, ebből egyet vinnem kellett a vérellátóba, a vércsoport megállapítása miatt, utána meg mentem az izotóp laborba, ott is vettek vért,annyak az eredményére 1,5-2 hetet várnom kellett: a rendellenesség szűrést csinálták az izotóp laborba.nekem a kiskönyvembe van egy papír, azon rajta van, hogy mikor milyen izsgálatokat csinálnak, miket ajánlanak megcsinálni.A 12. hétnél nekem az uh szerepel, és az 1. trimeszteri genetikai szűrés, de az csak ajánlott. nekem megcsinálták.Kitartás, nincs miért izgulni. Boldog babavárást.
2008. máj. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!