Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap voltam terhelésesen,8.5...

Tegnap voltam terhelésesen,8.5 lett az eredmény, ez nagyon nagy baj? Kiküldött a dokim a Klinikára még egy hasonlóra. Mit kell most tennem?

Figyelt kérdés
2008. máj. 23. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Ha a cukorterhelés eredménye ez, akkor azért van egy kis cukrod. Nekem is megállapították, az én eredményem 10-es lett. 160g-os szénhidrát diétát kell betartanom, a 31.hétben vagyok (23hetesen volt a terhelésem ), de eddíg nagyon szépen sikerült betartanom.

Gondolom el kell majd menned diabetikai tanácsadásra, és ott majd elmondanak minden fontos információt. De az a lényeg, hogy ne ess kétségbe, fel a fejjel!! :-)

2008. máj. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi egy kicsit félek, nehogy az én hibámból legyen valami baja. És ezt hogy tartod be, miket eszel?
2008. máj. 23. 13:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát sajna a 8.5 az már magas.Biztos hogy 160gr-ch diétára fogna majd fogni a terhesség hátralevő részére.Addigis amíg nem mész a klinikára,már most tehetsz annyit,hogy hogy már most elfelejted az édességeket,cukros üdítőket,péksütiket.A többit majd ott elmondják.Nekem a 24.heti terhelésem 8.0lett,azóta nekem is a 160g ch diétát kell csinálnom.Mit mondjak?Az első hét maga volt a pokol,míg nem tudtam,és nem jöttem rá,hogy mit hogyan mivel lehet enni.És persze,mert rettentő édesszájú vagyok.És persze nagyon féltem attól nehogy inzulint kapjak.De kb 1 hét alatt belerázódtam,szépen kitapasztaltam mindent,és hidd el,ki lehet bírni,és eggyáltalán nem olyan vészes,mint azt sokan hiszik.Csak szépen mindent ki kell majd számolni,és oda kell figyelni.Nem kell megijedni.Én is így voltam az elején.Én is szépen tartom a diétát,a baba pont akkora amekkorának lennie kell,bár én nem hízok semmit,de azt hiszem ez a legkevesebb.Szóval nyugi,semmi gáz... 36hetes szintén diétázó kismama
2008. máj. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És miket eszel és hogyan? Pl. reggelid mikből áll ebéded vacsid, stb... Segíts kérlek, nem tudom akkor miket is ehetek
2008. máj. 23. 18:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia.hát 1 nap kb 5ször kell enni.Reggeli,tízórai,ebéd,uzsi,vacsi,utóvacsi.Ez fontos.Mármint a 3 főétkezés,és közte pedig inkább "csipegetés"van,mint rendes étkezés.Fontos hogy rendszeresen egyél.Nálam ez úgy néz ki,hogy reggeli:30g ch,tízórai:15g ch,ebéd:50g ch,uzsi:15g ch,vacsora:40g ch,utóvacsi:10g ch.Lehet ez így most bonyolultnak tűnik még(nekem az volt),de a dibetológián fogsz kapni majd egy ch táblázatot amiből számolgatni tusz majd.Reggelire én általában valami szendvicset eszem.Én bakonyi barna kenyeret eszek(abból 1 szelet kb 15g ch)vagy norbi kenyeret(abból 1 szelet kb 6-7 g ch)ezeket mindig mérem mérlegen,és kiszámolom egy szelet szénhidráttartalmát.Erre tehetsz pl vajat,sajtkrémet,és bármilyen felvágottat,vagy szalámit.(ezekben nincs szénhidrát)De mondjuk reggelire ehetsz akár 1 zsemlét is bármilyen felvágottal,mert 1 db zsemle pont 30g ch-t tartalmaz.Egy időben én így ettem,csak aztán nekem már a zsemlétől elkezdett felmenni a cukrom.Vagy akár ehetsz reggelire korpáskiflit is,mert 1 db 21g ch.Hozzá lehet enni paradicsomot:4g ch,paprikát:3g ch,ubit:2g ch.Ja azt hozzáteszem,hogy a zsemle,kifli,ch tartalma 1db-ra vonatkozik.A zöldségek,gyümik ch tartalma ch tartalma pedig 10dkg ra vonatkozik.Tízóraira ÉN általában valami diabetikus joghurtot eszem,vagy norbi túrórudit,vagy norbi müzlit,vagy pedig valami gyümölcsöt.Alma:7 g ch.barack 9gch.Uzsira ugyanezt.Vacsorára pedig szintén valami hideg szendvicset általában.Ja ebéd:Én ugyanazt eszem legtöbbször mint a család,de arra figyelek,hogy ha tészta van,akkor csak durumtészta,ha rízs akkor csak barnarízs,ha főzelék,akkor csak teljes kiörlésű liszttel legyen a rántás.Ha krumpli,akkor főzés,sütés előtt még nyersen ki kell mérni,hogy mennyit lehet enni belőle.10dkg krumpli ch tartalma:20g ch.Itt a húsokat feltéteket nem számolom soha(nem tudom neked kell e majd,de nekem nem kell néznem a kalóriákat,csak a ch-t),de a húsoknak nincs is ch tartalma,ebédnél leginkább a köretet kell figyelni.Aztán utóvacsira ÉN vagy 2 dl tejet iszom,vagy ismét vmi édességet(diabetikus édesség).Hát nagyjából valahogy így néz ki általánosságban.De lehet enni abonettet is,sok zöldséget,gyümit ajánlanak(gyümiből tilos:banán,szőlő,és az összes aszalt gyümi)És ha vmi gyümit eszel,akkor kell enni rá vmi rostban gazdag(pl 1abonettet),mert az lassítja hogy a gyümiben lévő cukor gyorsan emelje meg a vércukrodat.Ebédnél általában nagyon javasolják,hogy egyél sok főzeléket,vagy párolt zöldségeket,főtt,sült hússal,hallal,stb.Ebédnél leginkább a köretre figyelj,és mondjuk ha krumplit eszel,ne pürésítve edd,mert ugy gyorsabban emeli a cukrot.Most hírtelen ennyi jut eszembe,de ha megtalálom a ch táblázatomat,azt átküldöm majd neked,abból már tudsz addigis számolgatni,variálni,amíg el nem mondanak mindent majd a diabetológián.Remélem a nagyját elmondtam azért:) Kitartás,nem vészes....36hetes kismama
2008. máj. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is ennyi volt a terhelt értéke, éhomim 4.3.

Én belgyógyász ismerősöm segítségével konzultáltam végig, aki azt mondta, hülyeség számolgatni, nem betegségről van szó, hanem glükóz - toleranciáról, vagyis az anyagcseremozgásom nem tökéletes, egyensúlyba kell hozni. Ezt úgy tettem, hogy sokszor ettem keveset de értékeset. Igazából ez a lényeg. Nem kell számolgatni, hogy mennyi gramm ez az... Csak nagyon oda kell figyelni: kerülni a cukros ételeket, italokat, teljes kiőrlésű pékárut enni, egyéb pékáru nem, kivéve a vizeszsemle(azt lehet reggelire egyet pl sonkával, margarinnal, citromos teával cukor nélkül!), sok főzelék, zöldségből töménytelen mennyiség, gyümiből napi max fél kg, kivéve a banán, szőlő. Tejet naponta fél litert lehet inni, azt is a nap folyamán beosztva...fekete kenyér, abonett kenyér, kétszersült..ilyeneket ehetsz, ha gondolod küldök egy-két hasznos anyagot, amit ha elolvasol és aszerint eszl, nem lesz semmi gond. Kivételeket lehet tenni, pl egy jóízű azteszemamitakarok vacsora a kedveseddel, vagy vendégeskedés... Nyugodtan, ez olyan nyugtató. Aztán visszatérsz a magad kis étkezési szokásaidhoz, amit persze elsősorban a babácska érdekében fontos! Én is nagyon megijedtem, de megtanultam édességek nélkül tápanyagokban gazdag ételek társaságában élni és ez így teljesen jó volt. Annyi sütit is sütöttem, diabosat persz. Most már 5 hetes a kislányom, semmi gond nem volt, pontosan a kiírt napon szültem röpke egy óra alatt és 3,3 kg-os volt a baba, aki teljesen egészséges. Szegénykémnek szúrkálták a kórházban az ujjacskáját, mindig nézték a cukrát, de tökéletes volt. Szóval ne ijedj meg, csak táplálkozz okosan. Naponta 3szor egyél, köztesen 2szer csipegessél. SOKSZOR, KEVESET, DE ÉRTÉKESET!

Boldogságos babavárást!

2008. máj. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az előttem író,biztosan diabetológus,ha ilyen okos.Azért mert neki nem lett semmi baj a babájával,MÁSOKAT NE BESZÉLJ LE A DIÉTÁRÓL,MERT UGYIS DIÉTÁRA FOGJÁK FOGNI.Nem akartam ide írni,de nekem is van olyan ismerősöm aki hasonló felfogással volt,mint te.Na az ő babája nem úszta meg ennyivel.....
2008. máj. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
de hülye vagy... járj utána, szerintem meg teljesen jól leírta a dolgokat.
2008. máj. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
m
2008. máj. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!