Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek az Alex keresztnév...

Szerintetek az Alex keresztnév megy a Szabó vezetéknévhez?

Figyelt kérdés

A páromnak nagyon tetszik az Alex név, és tudom hogy a Szabóhoz gyakorlatilag minden név passzol.

De sajnos nekem most egy fiú név sem tetszik, pedig már átnéztem 3x a neveket.

Nem merek mondani sem semmit az Alexra, mert ha igy döntök, akkor egész életében ez kiséri végig. Nehéz.


Másnak is nehéz nevet választani?


2012. nov. 6. 13:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen passzol szerintem és én szeretem ezt a nevet mert így hívják a keresztfiam:)
2012. nov. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon illik! :) És igen nehéz választani, hisz a gyermeked evvel a névvel fogja leélni az életét! Én mondjuk jobb helyzetben vagyok...több lány és fiúnév is tetszik, már csak döntenem kell. :) (arra viszont még van időm, mert sajna még nem sikerült)
2012. nov. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Nem szeretnélek megbántani de az Alex szerintem kutyanév és lehet csúfolnák is miatta.A Szabóhoz meg nem is passzol.Tényleg bocsánat nem megbántás csak ez a véleményem.
2012. nov. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon tetszik az Alex név,és illik is a vezetéknévhez.Nekem volt 3-4 fiúnév,amit el is lőttünk(2 fiunk van).Ám ha most harmadjára is fiunk született volna(kislányunk lett),bajban lettünk volna.
2012. nov. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem illik és szép név az Alex,ráadásul akit ismerek Alex kisfiút,tüneményes-szép gyerek. :)
2012. nov. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is illik a Szabó vezetéknévhez az Alex keresztnév. Ismerek is ilyen nevű személyt.

Másodszor pedig a fiamat is így hívják, úgyhogy nagyon tetszik is!:) Nem egy hagyományos név, de nem is annyira idegen, nem túl gyakori és ezzel nem igazán lehet bárkit is csúfolni. Nekem már nagyon régóta tetszett ez a név és mikor terhes lettem és neveket válogattunk a férjemmel, felvetettem ezt a nevet és a férjemnek is nagyon tetszett, úgyhogy nem volt nehéz a választás nekünk.:)

Aki pedig azt írta, hogy ez egy kutyanév, az pedig gondolkodjon! Kutyanév a buksi, a csöpi, a bundás, meg az ilyenek, amiket nem adnak embernek, legalább is nem anyakönyvezhető nevek, max. becenév. Az, hogy valakik emberi nevet adnak a kutyának, az az ő dolguk, mert hogy az Alex egy embernév, de hogy így párhuzamot vonni egy ilyen kérdésben, hát elég borzasztó.

2012. nov. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Alexról soha nem jutott eszembe h kutya név lenne :))

szerintem SZÉP név!!!


Üdv egy másik Szabó család! :)

2012. nov. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 szofi2009 ***** válasza:

Alexander is nagyon szép és Alexnak lehet becézni. Ha még egy fiam lesz biztos ezt a nevet kapja. Az Alex is nagyon szép név.

Ha egy fiu név sem tetszik hát járj a férjed kedvébe.

2012. nov. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Volt egy Szabó Alex nevű ismerősöm.Lecsukták...
2012. nov. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nálam nem lenne nyerő. Sza(BO A)lex

Javaslom a magyar megfelelőjét: Sándor

2012. nov. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!