Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell jelentkeznem...

Mikor kell jelentkeznem szülés-előkészítőre? Mennyi idővel a várható szülés időpontja előtt?

Figyelt kérdés
2009. aug. 12. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Amikor indítanak szülésfelkészítő tanfolyamot.
2009. aug. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én még az első harmadban jártam, amikor volt szülésfelkészítő, akkor nem tudtam járni, meg úgy volt, hogy majd később is indul egy, de aztán végül nem indult.

Van két könyv, ami egész jól felkészít a szülésre:

1. Arlene Eisenberg, Heidi Murkoff, Sandee Hathaway: Az a 9 hónap - Útmutató leendő anyáknak és apáknak

2. Fenwick, Elizabeth: Kismamák nagykönyve

2009. aug. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az infót! Elvileg a kórházban minden hónap X-én indul tanfolyam, csak nem tudom, mikortől kell/érdemes kezdeni! Akkor majd megkérdezem az ottani védőnőktől, hogy mit javasolnak.
2009. aug. 12. 14:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem bármikor mehetsz, attól is függ, milyen ott a program. Nálunk 12 hetes és a fogamzástól a szülésig, a baba köldökének leápolásáig mindenről szó esik. Sajnos most nyári szünet volt, így én ha elkezdem, a végéig már biztos nem jutok el. Ha van időd, jó dolog, megismerheted az ottani szülésznőket, stb.
2009. aug. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is minden hónapban indul de csak 3 alkalmas :( remélem azért a megfelelő mennyiségű tájékoztatást így is megkapjuk.
2009. aug. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb felkészítő tanfolyam a szülésről egy hónapos és azt javasolják a kismamáknak, hogy az utolós harmadban kb. 32-34 hetesen kezdjék, amikor már foglalkoztatja őket a szülés. De egyéntől és tanfolyam tematikájától függ, hogy mikor kell elkezdeni.

Van egy online szülésfelkészítő tanfolyam is, ahol olyasmiket is megtutsz, amit a kórházi szülésfelkészítők nem tartalmaznak, mert azok többnyire azt oktatják, hogy mit kell tenned szülés közben, hogy nekik megfeleljen és ritkán azt, hogy mit érdemes tudnod, hogy Neked és a babának legyen jobb :) Remélem, hogy segít:

www.maternet.hu

2009. aug. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!