Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés a terhesség az...

Milyen érzés a terhesség az utolso 2-3 hetében? Mennyire izgalmas hogy mikor jön a baba?

Figyelt kérdés

mikor a legizgalmasabb az utolso 2 hét vagy az utolso napok? vagy már a utolso 3 honap is

mit éreztetek ilyenkor hogy fog kinézni még izgalmasabb mint korábban?


2008. máj. 22. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem a terhesség legszebb időszaka kb 15.héttől a 31-32 hétig tart...azaz nagyrészt a 2. trimeszter. Én most 38 hetes vagyok és minden kínom van már pár hete. Egyre nehézkesebb mozgással kezdődött, aztán jött az izomlázszerű fájdalom a szemérem környékén, iszonyú szurkáló érzés a méhnyaknál + annyira nyomta a babám valamimet a gyomrom körül, hogy ülni is fájt. Nah ezek elmúltak és helyette annyira fáj a csípőm, hogy szó szerint alig tudok járni + a melegben vizesedek és dagad a lábam. Nah és hát ebben a "béna" helyzetben ücsörgök szinte egész nap, amitől eléggé rossz a hangulatom. Egyre türelmetlenebb vagyok, hogy mikor kell indulni, mikor láthatom a babámat és mikor lesz ennek a nyüglődésnek vége már!:) Szóval szerintem ez a vége már csak szenvedés, de mégis a legcsodálatosabb dolog figyelni a pocaklakóm mocorgásást.:O) Egyébként biztos mindenki másképp éli meg a terhesség végét. pl akinek nincsenek ilyen fájdalmai, biztos jobban viseli...ez szerintem egyénfüggő...
2008. máj. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az utolsó 3hónap volt a legcsodálatosabb (27-28héttől) és nagyon sokmindent megadnék azért h ujra csak 1* ujra átélhessem azokat a napokat. Én csak a szülés előtti 2napban szenvedtem a fájásoktól de amugy semmi bajom nem volt, jöttem mentem boldog büszke fürge kismama voltam. Tudtam h ennél nagyobb biztonságba soha nem lesz a babám. Én 2hete szültem és nagyon szép egészséges kislányunk született és boldog vagyok de rengeteget sírok mert nagyon hiányzik a terhesség, az érzés, a pocaklakóm! Most teljessen más minden. Nekem az utolsó időszak volt a legcsodálatosabb!!! Használjad ki és ne várd h megszülessen mert várandósnak lenni a legjobb a világon!!!!
2008. máj. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! valóban mindenkinek más érzés. Szerintem én itt hallva az előttem szólókat, meg a kismamatársaimat akikkel sokszor napi kapcsolatban voltunk, ill vagyunk, aki még nem szült meg, Nos sztem én elég jól bírom.

Volt egy időszak amikor nagyon fájt a jobb lapockámtól a hónaljamon át a jobb mellem alattig, nah akkor alig tudtam meglenni, de csak éjjel volt gáz.

Most 36 hetesek vagyunk. 34 hetesen volt egyik nap 1,5 órán keresztül 10 perces fájásaim, biztos jóslók voltak. Azóta semmi. Jól vagyok, és én is fürgének érzem magam, bár már többnyire nyögve kelek fel mondjuk az ágyból, de csak mert szuszogok... :)) Lehet még odébb van a szűlés és azért nem érzek "rossz dolgokat". Szerintem a legszebb időszak addig tart amíg az ember nem kezdi el sajnáltatni magát, nem hagyja el magát, és a piciért dobog a szíve is. Amíg rá gfondolok semmmi gáz. Mihest vki elkezdi nyöszörögni a problémáit az enyémek is eszembe jutnak, és akkor már nem olyan jó.

No meg az utolsó időben sztem már mindenki azt várná hogy bárcsak már a kezemben lehetne, és már kicsit talűn unja a várakozást. Én már picit unom, és kicsit azt érzem sosem fogok már megszűlni. Ígyhát elfogadtam, hogy "így maradok" :))) persze hamarosan jön a szűlés, de már minden kész, és csak a baba hiányzik. Annak még izgalmasabb aki minden vásárlást a végére hagy. De én nem tenném, mert sose tudni, ki mennyire bírja a végén. Én mnost is szívesen császkálnék, de már nincs miért, így csak várunk! ;)

2008. máj. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az első trimeszterben elég rosszúl voltam (hányós),de nagyon élveztem!Tudtam,hogy Törpi miatt van,így édes kinlódás volt.A másodikat élveztem talán legjobban.Vártam,hogy nőljön a pocim,egyre gyakrabban és erősebben éreztem a mozgásait.Közben tünetmentes voltam és fitt.Bármit meg tudtam csinálni amit elötte is.A harmadikban már nehéz felhúzni a zoknit meg a cipőt,kimászni a kádból,stb...Egyre gyakrabban keményedtem,ami nem fájt,csak arra késztetett,hogy pihenjek.Nehéz kemény hassal menni,állni.Néha ideges voltam ok nélkül és haraptam bármiért.Ez tényleg csk néha volt,de tudtam nem én vagyok.A 34. héttől már végképp érzem miért nevezik terhességnek.:)Általában ugyan még mindig fitt vagyok és fürge,de van,hogy napokig nem bírok csinálni szinte semmit.A frontokat nagyon megérzem,fáj kezem lábam tőle és gyenge vagyok.Picit már vzesedtem is a nagy melegben,de ki lehetett bírni,bár nyűgösen.Most 36 hetesen élvezem az utolsó heteket,tudva "bármikor" zülhetek,már nem túl korai.Várom a végét,miközben élvezem ahogy mozog bennem,én pedig még "szabadon" mozoghatok,máramennyire tudok.Hetetnte pár napot még dolgozok a munkahelyemen.Egyre nehezebb,de még élvezem.Nemsokára már nem lesz ilyen szabad életem,mégis várom.:)
2008. máj. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 36 hetes vagyok és alig várom már h. megszüljek!Sokszor ha egy kicsit is érzek fájásokat már bebeszélem magamnak h. szülni fogok.Most kezdek el parázni egy kicsit.És amióta félni kezdetem annyira gyorsan mennek a napok h. hihetetlen.Szerintem a terhesség alapba már az elejétől izgalmas egyenesen a végéig.A legszebb dolog amit valaha is átélhetünk!:)
2008. máj. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!