Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire lehet megbízni a...

Mennyire lehet megbízni a védőnőkben? A védőnő miért ijesztgeti a kismamákat állandóan?

Figyelt kérdés

Az én védőnőm minden alkalommal halálra rémít valamivel, sokszor értelmetlen dologgal, és sok kismamától hallottam már ugyanezt.

Ráadásul a legutolsó alkalommal eltüntetett egy nagyon fontos papíromat az asztmámról, amit a háziorvosnak kellene vinnem, és ez alapján kapom kedvezményesen a gyógyszert. Egyébként nagyon aranyos és kedves.


2008. máj. 21. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem kötelessége minden védőnőnek a legrosszabbra is felkészítenie. Ha csak a szépet és jót hallaná az ember, nem is tudná mitől féljen! Ráadásul amíg meg nem születik a baba,minden vagy-vagy alapon történik. A terhesség és a szülés veszélyes üzem, tudnod kell róla neked is!

Az eltüntetés szerintem nem volt direkt, mindenkinek lehet rossz napja. Főleg ha aranyosan viselkedik vletek!

De igazából most csak magatokkal foglalkozz, ne a védőnővel! Ha az orvos szerint minden rendben, az úgy is van.

Tudod lezuhannak a repülők is, a sztyuvik is elmondanak minden teendőt, de még sem kell foglakozni vele amig sima az út!

Boldog babavárást!

2008. máj. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Az a baj, hogy a mai világban istenként tekintenek az emberek az orvosokra, a kismamák meg a védőnőkre. Én sosem foglalkoztam egyikkel sem. A védőnőm állandóan sápítozott mennyit híztam, mára majdnem mind lement, pedig csak 3 és fél hónapos a kislányom. A gyerek orvosunk pl. azt mondta, túl duci a kislányom, éjjel ne adjak neki cicit, hanem vizet. Szerinted?:) Van önálló véleményed, tojj a védőnőre! Ne hagyd, hogy beszippantson a vákum ez egy olyan gyönyörű időszak, később bánni fogod! Sok boldogságot!
2008. máj. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. Nagyon eltérő a vélemény és tapasztalat a védőnőkről. Az enyém szerencsére nagyon jó szakember és nagyon rendes emberileg is. De itt már sok vad dolgot olvastam róluk.
2008. máj. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló a tapasztalatom a védőnőmmel, ráadásul az enyém még elég bunkón is viselkedik velem. Ezért éppen inkább az orvosomra hallgatok, benne megbízok. De szerintem ezt mindenki kitapasztalja magának.
2008. máj. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sok a hülye védőnő,én is rengeteg rosszat hallottam.Egyik évben még ezt mondják,a következőben meg mást.Én Anyukámra és Nagymamámra hallgatok,az ő tanácsaik mindig beváltak!És tudom,hogy ők tényleg jót akarnak!

Ne foglalkozz a védőnővel.Csak annyit találkozz vele,amennyit kötelező!

2008. máj. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!