Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen lehetek halott...

Terhesen lehetek halott személy mellett?

Figyelt kérdés

Kicsit fura a kérdesem, de hallottam olyant, h nem jó egy terhes nőnek halott mellett lenni. Férjem mamája haldoklik, és én 25 hetesen elég sokat vagyok most mellette (persze, nem emelegetem, csak ételt adok neki), és úgy néz ki már nem sokáig viszi, ezt már ő is érzi. Mi állunk a legközelebb hozzá a rokonságból, és gondolom, h ott kellene majd üljek a koporsó mellett a virrasztókban, temetésen, stb. Erdélyi vagyok, és többször hallottam, h nem jó ott lenni, mert elveszíted a gyereket. Nem akarok így járni. Ti mit szóltok, van valami köze a kettőnek egymáshoz? Nem lenne váratlan a halála, tehát nem hiszem, h végig szomorkodnám és sírnám az egészet, mert tudom, h ez nem jó a babámnak.

Várom a válaszotokat! Köszi


2012. okt. 24. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Bizonyítsd be magadnak, cáfold meg ezt az alaptalan babonát azzal, hogy végig vele maradsz.
2012. okt. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez egy marhaság.

Viszont teljesen egyértelmű, hogy ne legyél az elhunyt mellett, mert ez Téged egyértelműen stresszel. Első a baba, tehát ne idegeskedj, ne légy a koporsó mellett.

Részvétem :(

2012. okt. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocsi a szóismétlésért.
2012. okt. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez csak babona. Tudományos alapja semmi. Mondjuk én egyetlen szerettemet se tudnám egy terhesség miatt ellökni magamtól pláne ha haldoklik. Szóval ezt fejben neked kell eldöntened.
2012. okt. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Épp kedden ültem a nagyim ágya mellett és fogtam a kezét, amikor bevitték a mentők, meg sem fordul a fejemben hogy ne látogassam, ne vigyek neki ételt. 23hetes vagyok. Úgy gondolom, az egyik megy, a másik jön, miért lenne törvényszerű hogy ha félúton találkoznak, akkor a halál győz? Barátnőm is ápolta a haldokló nagyikát, egészséges kislányt szült pár hónappal utána. Ha a temetés felzaklatna, arra viszont én is úgy gondolom, jobb ha nem mész és este kimész egy gyertyával, szál virággal.De nem amiatt mennek el babák, hogy megérinti az anyukájukat az elmúlás gondolata. Ünnepeljük az életet inkább 3-4 hónap múlva:-)
2012. okt. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem apukám haldoklott, mikor terhes voltam. Már a férjemmel éltem, de hazaköltöztem addig hozzájuk, hogy segítsek anyának, sokat voltam mellette, otthon is halt meg. A temetésre is természetesen elmentem. Borzalmas időszak volt, nagyon megviselt lelkileg,ez tény, de a babának nem lett semmi baja, már 2,5 éves nagyfiú. Ez csak egy babona, ettől nem hal meg a babád, de te döntsd el mit szeretnél tenni.
2012. okt. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia!!Nálunk a családomban sajnos mindkét terhességem alatt elveszítettem egy,a szívemhez nagyon közel álló személyt.Az első lányomat ,amikor vártam,24.hetes voltam,amikor a nagybátyám hirtelen meghalt.Ott voltam a temetésén ,meg szinte mindent én és anyukám intéztünk,nem lett semmi bajom(a lelki megrázkódtatáson kívül)Aztán tavaly várandós lettem a második lányunkkal,akkor már haldoklott nagymamám,mminden nap én voltam vele,mosdattam,elláttam,segítettem,amit tudtam.Végül január 12-én halt,meg,akkor voltam 32.hetes terhes.A lányom teljesen egészségese született a 40.héten.Én ezt mindig úgy fogtam fel,hogy akit szerettem,elment tőlünk,de küldött maga helyett egy angyalkát,akiben talán majd ő fog újjászületni. Egyébként a kicsi lányom tiszta nagymamám,legalább is természetre teljesen.Én elég sokat sírtam,nagyon szerettem őket,de a baba miatt igyekeztem hamar összeszedni magam.Szerintem semmi baja nem lesz a picinek.Vigyázz magatokra.Üdv:Tamy
2012. okt. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem az édesanyám volt gyógyíthatatlan beteg a várandósságom elején. 11 hetes voltam, amikor a két karomban meghalt. Akkor már majdnem 1 hónapja tudtam, hogy babát várok. Sírtam és szomorkodtam, de közben ilyenkor dolgozik bennünk egy belső erő, az anyai ösztön, hogy a kicsit óvni kell mindentől, és ez rengeteg erőt adott. Mindenképpen mellette akartam lenni az utolsó napokban.

35 hkm

2012. okt. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg bírod légy ott vele. Ne aggódj. Nálunk az volt a helyzet mikor anyu várandós volt nővéremmel akkor haldoklott a nagymamája. És csak anyura tudtak számítani, mert az anyukája is beteges volt akkor. Anyu ápolta etette gondozta, egészen majdnem 7hónapos koráig mikor váratlanul elhunyt. Semmi baja nem lett nővéremnek. Rá 1,5évre mikor én születtem akkor a dédim pont a születésem napján kapott szívrohamot mikor meglátott a kórházban.
2012. okt. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!