Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem tudok sok folyadékot...

Ha nem tudok sok folyadékot inni annak milyen következménye lehet? Ugye a babának nem lesz semmi baja?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok csak kb 1 litert inni egy nap, pedig próbálom, de úgy érzem szétdurranok, annyira felfújódok. 23 hetes vagyok.
2009. aug. 6. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy baja lenne, de azért amennyire lehet erőltesd meg magad, mert terhesség nélkül is kevés az 1 liter. Akkor egyél mellé lédús gyümölcsöket, az segít vmennyit.
2009. aug. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én sem tudok inni sajnos, próbálok minél több gyümölcsöt enni.
2009. aug. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A terhesség alatt meg szokott növekedni a folyadékigény!Ha nem iszol eleget,napi 1,5-2 litert,ebbe benne van a reggeli tej v.kakaó,kávé,ebédkor a leves,vacsorára szintén az 1 bögre valami,akkor felhalmozódnak a szervezetedben a lebomlott méreganyagok,amik egy toxikus folyamatot indithatnak el!Ekkor előfordulhat kéz,lábdagadás,veseelégtelenség,megemelkedett vérnyomás stb.Lehetőség szerint emeld apránként a folyadékbevitelt,ihatsz gyümiturmixot is!Én se vagyok nagy ivó,ezt úgy oldottam meg,hogy szeretem a gyümiteákat,ami nem tartalmaz koffeint és ebből lefőztem napi 1 litert,volt,hogy többet is és elkortyolgattam kellemesen lehűtve!Próbáld meg,hátha neked is izlene!:)))

2009. aug. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a gondom, bár én a napi 3 literre hajtok. Próbálok sokszor keveset inni, és újabban minden ivás után felírom, hány decit ittam. Ez nekem bevált, így jobban tudom követni, hogy mennyire közelítem meg a kívánt folyadékmenniységet.
2009. aug. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem túl sűrű volt a vérem, mert nem ittam eleget. Ez nem jó a dokim szerint, mert eleve több vért keringet ilyenkor a szervezeted, nem kap olyan jó vérellátást a méhlepény és hosszú távon pl. a gyorsabb elöregedéséhez is vezethet. Szigorúan napi 2 liter tiszta vízet ittam minimum minden nap, akkor is, ha nem voltam egyeltalán szomjas és a rá pár hétre következő vérvizsgálaton már tökéletes volt a vérképem, azóta is az. Ilyan nagy melegben, meg amik mostanában vannak még jobb lenne a napi 3 liter folyadék. Én mindig azt csináltam, hogy bevittem reggel a munkahelyemre egy 1,5 literes ásványvizet és figyeltem rá, hogy minden órában egy pohárnyi elfogyjon belőle. A maradék fél litert meg este simán megissza az ember.
2009. aug. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A sejtek vízből épülnek fel, ha nem iszol eleget az egész szervezeted megsinyli. A magzatvíz naponta cserélődik, gondolj a babádra minden pohár víznél és egyszerre csak 2dl-t igyál meg napi 12x. Jó módszer ha felírod én is így kezdtem mert én se voltam nagy vízfogyasztó. Ma már 3L-nél tartok és ellenőrzés nélkül.
2009. aug. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!