Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azok akik nem élvezték a...

Azok akik nem élvezték a terhességet miért nem?

Figyelt kérdés
Én rettegek újra terhes lenni pedig probléma mentes terhességem volt.Egyszerűen annyit aggódtam állandóna h saját magamnak rontottam el ezt a csodás időszakot.
2009. aug. 6. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is sokat aggódom, főleg így a vége felé. Meg azt mondják, minden terhesség más és más. De azért ha már túl lennék a szülésen, biztos vállalnék még egy gyerkőcöt.
2009. aug. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én igazából a 4.5 hónap kórház miatt nem igazán élveztem a dolgot...persze az aggódnivaló nálam jogos is volt,úgyhogy én is rettegtem minden új naptól,hogy ne történjen semmi baj.Aztán a szülés előtt 3 héttel megint befektettek,mert kisebbnek mérték a babám(persze semmi baja sem volt,mint aztán kiderült)kaptam minden nap szurit,tapaszt,gyógyszert...brrrrrr!De végül is nem baj hogy bent voltam,mert lepényleválás miatt azonnal császároztak a 40+3 héten.Szerencsére a lányom makkegészséges,és én is megúsztam a dolgot.De ezek után sem ment el a kedvem,már az újabb projekt járogat a fejembe(10 hónapja szültem)Tudod,fő a pozitív gondolkodás,és a hit,hogy minden rendben van és lesz.Ennyit tudunk tenni,mást nem nagyon...
2009. aug. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én azért nem élveztem a terhességem,mert az elejétől fogva rosszul voltam.Rendszeres hányás,folyamatos hányinger,megjártam vele a kórházat is,mivel minden kijött belőlem.Sajnos ez végigkísért.Ehhez még jött a későbbiekben a gyomorégés,állandó görcsölés és még sorolhatnám.Nem panaszkodtam,de nem volt jó terhességem.Remélem a második panaszmentesebb lesz.Na és az aggódás az mindennapos volt.Szerencsére minden oké volt,azóta van egy 14 hónapos kicsi lányom.
2009. aug. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

érdekes kérdés. Én nem mondanám, hogy nem élvezek terhesnek lenni, de úgy érzem, nem helyénvaló (szigorúan fizikai és nem vallási megközelítésből) áldott állapotnak nevezni azt a helyzetet, amiben vagyok. Ha valaki rácsodálkozik, hogy áldott állapotban vagyok?, akkor ki szoktam javítani állapotosra. Nagyon várjuk a babát, de állandó problémáim vannak, amiket kezdek megszokni, de nem merem azt állítani, hogy gondtalan és örömteli a terhességem (szabálytalan petezsák, előtte egy vetélés,részleges méhlepényleválás, rosszullétek, fejfájás, hepatitisz B gyanu, barnázás és még sorolhatnám). Mindezek ellenére azonban nem gondoltam meg magam a nagy családdal kapcsolatban. Csak egyszerűen nem úgy élem meg, mint egy áldott állapotot, amikor a kismama még álmában is mosolyog az örömtől, és fűnek-fának elhireszteli, hogy ő terhes, hanem úgy, mint egy nő, aki a napi teendőit viszonylag nehezen tudja megcsinálni a terhességgel járó „mellékhatások” miatt. Ismétlem: nagyon várjuk a babát, de örülni csak akkor fogok neki, ha végre ki is bújik.


15 hetes kismami

2009. aug. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én most vagyok 36 hetes, de nem mondanám hogy élveztem a terhességet idáig.Szinte rögtön jöttek a rosszullétek, hányás, egész napos hányinger, undorodtam a kájáktól.Ez eltartott a 14. hétig.Aztán vérnyomásproblémám lett, azon aggódhattam, vizsgálgattak.A 20. héttől pedig elkezdtem kinyílni, sokat kellett pihennem, féltem a koraszüléstől, hétről hétre éltem, alig mertem elmenni valahova, sokat feküdtem.

A 32 hétig stagnáltam, aztán tovább nyíltam, na akkor majdnem kórház, de megúsztam.Itthon non-stop ágy, csak fürdeni kelhettem fel a 36. hétig.Nem volt leányálom, de kibírtam.

Remélem már nem lesz több baj ezután, egy kicsit szeretném már élvezni is a babavárást!!

Kicsit nyugodtabb vagyok, most már ha megszülnék sem lenne baj.

És mindezt megelőzte két vetélés, és ez a baba is egy évre jött össze.

Hát nekem ezek az élményeim, de ezek ellenére is IMÁDOM a fiacskámat, és már nagyon várom.

2009. aug. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is mindennap aggódok.Főleg hogy közel van a méhszájhoz a méhlepény. Sokat szúrkál a hasam.Hálistenek a hányinger meg a hányás elmúlt. De még mindig sokat alszok.:-)
2009. aug. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Na végre valaki,aki hasonlo érzésekkel kuzd ,mint én.10 éve szultem az 1. fiamat.Nagyon akartuk,nem is volt kifejezetten problémás terhességem,csak a szokásos,vagyis én így fogtam fel az egészet,hogy ez vele jár.Aztán jott a szulés,félni nem féltem,18 orát tartott,nemsokon múlott,hogy császár lesz a vége.Aztán jottek a hétkoznapok,az éjszakázás,2 éves koráig a fiam átbombolte az éjszakákat,napkozben is csak 1-1 orát aludt,neki ennyi elég volt.Na akkor mondtam azt,hogy én ezt mégegyszer végig nem csinálom,teljesen kivoltam az éjszakázásoktol,semmi sem volt jo.Mindent duplán tragikusnak vettem,nemtudtam élvezni a babázást,annyira kivoltam.Kozben meg buntudatom volt,úgy éreztem,hogy nem vagyok igazi no,mert ideges és turelmetlen voltam,kozben meg imádtam a fiamat.Most véletlen besikerult a kisteso.36.hétben vagyok.A terhességet élvezem a maga kisebb nagyobb problémáival egyutt,de félek a szulés utáni idoszaktol,hogy újra kezdodik minden elolrol,és ennyi év után hogy fogom tudni kezelni és feldolgozni.Nem is merek teljesen belegondolni,kozben úgy érzem,ez a baba Isten ajándéka.Koszonom ,hogy meghalgattatok,jo volt kiírnom magambol a félelmeimet.
2009. aug. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!