Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtudnátok írni hogy a...

Megtudnátok írni hogy a SOTE1-ben (Baross utca) hány ágyasak a szobák és hogy a baba velem lesz-e vagy nem?

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Decemberben fogok szülni, ezért én sem tudok konrét infokat, csak amiket hallottam.

Általában 8 ágyas szobák vannak, de van pár 4 ágyas is, meg 1-2 db 2 ágyas, na meg 1 vagy 2 db 1 ágyas.

Lefoglalni nem lehet, csak ha szabad, akkor kérni. Én nagyon szeretnék 1 ágyasba kerülni, mert oda jöhetnek látógatók. Ha 2 ágyasban vagy, több ágyasban vagy, oda még az apuka sem mehet be a pár nap alatt, amig bent vagy.

Csak a folyosóra tolhatod ki a babát, és ott nézheti meg a család. Általában bent vannak a babák az anyukákkal, nem igazán veszik be a csecsemősök, húzzák a szájukat.

De ezeket mind hallottam csak, személyes tapasztalatom nincs :)

Mikor szülsz ott? :) Ki a dokid?

29 hetes kismami

2012. okt. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Kicsit elkeseritett amit leírtál mert egy 8 ágyas szoba amiben még a babák is ott vannak szerintem szülés után szörnyü.

Én márciusra várom a babàmat és a dokim dr.Ujházy András.

Majd próbálok töle isinformáciokat begyüjteni.

Te kihez jársz van szülésznőd?

Mit gondolsz maga a kórházról?

2012. okt. 8. 20:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincsenek 8 ágyas szobák! Azért ennyire nem rossz a helyzet! :)

1,2, és 4 ágyas szobásak vannak. Nekem a 4 ágyashoz volt szerencsém, a gyermekágyas részleg akkor fullon volt, úgyhogy én itt kaptam helyet, nem volt választási lehetőségem, de lehet, hogyha van hely a 2 vagy 1 ágyas szobában, akkor megkérdezik, hogy hova szeretnél menni. De még azt is el tudom képzelni, hogy az 1 ágyas fizetős lehet...

A 4 ágyas azért rossz, mert 2 db 4 ágyas között van a mosdó, tehát 8 főre jut egy szem zuhanyzó, egy szem Wc-vel és egy szem mosdóval.

A szobában veled van a baba, "rooming-in" rendszerben, de pl. szülés után az első éjszakára pl. beadhatod a nővérkéknek, hogy aludni tudj rendesen, de ezt nem szokták díjazni. Persze attól még beveszik, de amennyire túl vannak terhelve, mindenre húzzák a szájukat és elég gorombák is időnként - tisztelet a kivételnek.

A szobában az ágyad mellett van egy kerekes kocsika, amiben altathatod a babát, ha besárgul véletlen, akkor itt, ebben lehet kékfény alá tenni, így ilyenkor sem kell elválnod tőle. Egyedül az esti fürdetéskor viszik el a babákat, amúgy végig veled van. Császáros szülésről nincs tapasztalatom. Úgy nyilván más a helyzet.

2012. okt. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3 éve szültem ott. 4 ágyas szobában voltam, de sajnos a "fürdő" úgy van kialakítva, hogy két szobának van egy, tehát 8 embernek. Két szoba között van, tehát két oldalról lehet bemenni... elég nehéz volt, mire végzett a szobatársnőm, mentem volna, akkor a másik oldalról lépett be valaki... Na meg pici is és nem túl tisztán tartott a fürdő.

A szülés napján (délután szültem) nem volt szabad gyermekágyas szoba, így a fiamat elvitték a csecsemősök én meg sima szobát kaptam. Másnap délelőtt kerültem át gyermekágyasba és akkor kaptam meg a fiamat is, aki végig velem volt... fürdésnél elvitték őket.

Egyik szobatársnőm leadta a fiát éjszakára, mert már nagyon kivolt, nem tudott tőle pihenni, de hajnalban (3 körül) visszahozták neki, hogy ők sem tudnak vele mit csinálni, próbálja meg szoptatni, ennek a gyereknek anyára van szüksége.


Nekem Dr. Szabó Gábor volt a fogadott dokim, 20. héttől jártam hozzá terhesgondozásra, szülésznőt nem fogadtunk. Reggel 6 körül estem be szülni, 8-ra már bent is volt a doki, sokszor benézett hozzám, mi újság, hogy haladunk. A végén felült az ágyamra és a fejemet simogatta, nyugtatott. Szülés után minden nap bejött (szerda délután született a fiam, szombat reggel jöttünk haza) hozzám. Egy rossz szavam nem lehet rá.

2012. okt. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Ne haragudj,hogy ilyenekkel zaklatlak,de nekem is Szabó a fogadott dokim,viszont nekem még fiatal a terhességem,így nem került még szóba a téma. Tehát,ha megkérdezhetem,mennyiért szültél Nála?


Köszönöm válaszod!:)

2012. okt. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!:)

Az elso valaszolo vagyok. Ja igen, 4 agyas szobak vannak, de ket szoba kozt van egy furdo, es arra jut 8 ember. Ezzel kevertem:)

Az en dokim Dr. Patkós Péter docens úr.

Fogadtam szülésznőt, Szabó Rózsát. Jovohet hetfon megyunk szuloszoba latogatasra, meg megbeszelni a szulest:)

En fizetnek is erte, de szeretnek nagyon 1 vagy legalabb 2 agyas szobaba kerulni.

2012. okt. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Összeget nem írok, de a terhesgondozási díj 10-szeresét kapta a doki. Mikor rákérdeztem mennyi a díj, akkor mondta, hogy ő nem mondja mennyi, hanem x és y közötti összeget szokott kapni, és én így adtam neki. Meg kapott egy üveg bort...
2012. okt. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rendben,akkor így már nagyjából tudom,hogy mennyi!:) Köszönöm!
2012. okt. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!