Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés előtt álló, első...

Szülés előtt álló, első gyermekes kismamák, ti nem féltek a szüléstől? Vagy van olyan kismama, akinek már nem az első lesz, de még is fél a szüléstől?

Figyelt kérdés
Én az első babámat várom,de nagyon félek a szüléstől.A babára már felkészültem,de a szülésre nem igazán.Én attól félek,hogy mi lesz,ha nem egészségesen fog megszületni?!Meg amitől még nagyon tartok az az,hogy mi lesz ha elvérzek a szülőágyon??Nem egy ilyen esetről hallottam,hogy nem jól vált le a méhlepény a méhfalról és nem tudták elállítani a vérzést,és elvérzett a kismama.Nem akarok senkit sem ijesztgetni,de én ettől félek a legjobban,hogy mi lesz ha nekem sem fog rendesen leválni?!
2012. okt. 6. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
én is nagyon félek de remélem a 9honap alatt fel lehet erre készülni :)
2012. okt. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
érdekes! :) én is első babát várom,de én sokkal jobban féltem a szüléstől mielőtt terhes lettem volna!mióta az vagyok,azóta úgy vagyok vele,hogy hiába is paráznék úgyis ki kell jönnie valahogy! :) tehát már egyáltalán nem félek tőle!én inkább a körülményektől félek:hogy tudjam mikor kell beindulni a kórházba meg hogy ott hogyan viselkednek majd velem?bunkók lesznek-e vagy ilyesmi?az elvérzéstől meg ne félj kedves kérdező:manapság már elég feljett az orvostudomány,oda fognak rád figyelni,tudni fogják mit kell tenniük az orvosok!boldog babavárást! 28 hkm
2012. okt. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is félek kicsit. Pedig már a 3. baba. Igaz 9 év telt el az utolsó szülés óta. Az első szülés nagyon hosszú volt vacum lett a vége azt mondták elfáradt a méh a túl hosszú vajúdástol. A második teljesen simán indult, csak belekakilt a magzatvízbe, így azt is gyorsították. Én leginkább a komplikációktól félek. Nameg attól hogy hatalmas babát jósoltak. 32 hetesen 2500 g-ra becsülték. Azt mondták 37 hetesen valószinűleg meg is fog születni. Ezzel szemben most 39+1 vagyok. Attól félek nem tudom simán megszülni. De bízunk abban hogy minden simán fog zajlani.
2012. okt. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

28h kismama vagyok. En a szulestol magatol nem felek de attol hogy lesz vmi komplikacio es vmi baja lesz a babanak nagyon :(. Egyetertek h elverezni nem fogsz manapsag nagyon ritka hogy a kismama belehal a szulesbe, regen volt gyakori. Sajnos a babakkal viszont tortenhetnek bajok.

De meg kell probalni elhessegetni ezeket a gondolatokat. Keszulni a kisbabara, rengeteg egeszseges baba szuletik nekunk is az fog!! Sok sikert mindenkinek :).

2012. okt. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Amióta teherbe estem én sem félek már annyira nagyon mint előtte,de azért vannak kételyeim.De szerintem lesznek is végig.De én olyan ember vagyok,aki pozitívan áll mindenhez,és a rosszat kizárja az életéből!! :) Igen,valahol ki kell majd bújnia a kis csöppségemnek :) Úgyhogy jöjjön aminek jönnie kell!! :)

Mindenkinek Boldog babavárást,és mindenkinek gratulálok a babájához!!! :D Ja,és mindegyikőnknek könnyű szülést kívánok!! :))

2012. okt. 6. 19:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Kicsit én is félek, de jobban én is inkább a kórházi léttől és az ott dolgozók viselkedésétől. Én ma elég lehangolt vagyok, fáradt ,feszült én szülnék már. Nem érdekel mennyire fáj majd de jöjjön már :( 39hkm
2012. okt. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szió !

Én ma töltöttem a 29-hetet és bár negyedik babámat várom ,rettegek :D

Eddig nem voltam ilyen félős ,igaz 9 éves a legkisebbem is már .Nagyon boldoggá tesz a tudat ,hogy hamarosan újra babázhatok és mivel utoljára teszem ezt igyekszem minden percét jól kihasználni a terhességnek is úgy értem nem nyűgnek venni stb (még ha néha kellemetlen is )de bevallom félek ... :) Leginkább a fájdalmaktól ,és én is megnyugodnék már ha egészségesen a karjaimban tarthatnám a pici fiamat . :))Az plusz ajándék a jó istentől,hogy kisfiú mert nagyon nagyon vágytam rá ,valahogy úgy éreztem az elejétől ő csakis kisfiú lehet igy két fiú két kislány aránnyal zárul a kőr .:)

2012. okt. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pénteken voltunk a kórházban, az orvosom bemutatott minket a vezető szülésznőnek, ő fog segédkezni. Mikor beszéltük, hogy mikor legyen a következő "randi", hallottuk a szülszobából kiszűrődő ordítást, aztán sikítást, majd néma csend lett. Párom arcából kiszaladt a vér, én is kicsi elhűlten kérdeztem a szülésznőt, hogy ez a szülés hangjai voltak-e, ő meg bólogatott, hogy bizony-bizony. Aztán jött egy nővér, hogy "gyere légyszives, mert elájult", mondom aaaaz durva! Persze gondolom nem a fájdalomtól ájult el a szülő anyuka, hanem mert kiadott magából minden szuflát az ordítással, de ijesztő volt, hogy vajúdás közepén még el is lehet ájulni! Nem hittem volna!


Én azzal erősítem a kis lelkem, hogy minden fájdalomnál van erősebb fájdalom, próbálok erre beállni, gyakorlom a légzést, amit a védőnő mondott a szülésfelkészítőn, és vasárnap megyünk még egy "klubba", ami egész nap lesz és mindenféle okosságot mondanak-mutatnak majd a szakképzettek. Remélem elég erőt ad, hogy kibírjam. :)


Boldog babavárást, könnyű szülést lányok!


33 hkm

2012. okt. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38 hetes kismama vagyok...kb pár napom vana szulésig...félek nagyon, sot egész terhesség alatt a szuléstol rettegtem pedig egészségugyi novér vagyok.Annak ellenére h félek,alig várom h mehesek már mert alig birom cipelnimagam...meg az éjszkáim borzasztoak...ugyh minden percben azért imádkozom h induljon már be a szulés:-)
2012. okt. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok !

7/9 -vagyok ,és most olvastam el a 7/8-választ .Jó ég !:O Elájult !! Huha !! Erre nem is gondoltam ,bár hozzáteszem nekem meg a harmadik gyermekemnél a vérnyomásom olyan magas lett ,hogy két fájás között nagyon szédültem és féltem is tőle,hogy ájulás lesz ! Azzal nyugtattam magam igy utólag ,hogy ilyen biztosan nem lehet . Na de lehet ,még ez is .:O :/Igaz én nem kiabáltam egy cseppet sem mén úgy elpihegem sóhajtom és "veszekszem " a fájdalmakat .:)

Igyekszem elfelejteni ,hogy ilyen is lehet és próbálok pozitivan hozzáállni a dolgokhoz . Egyrészről örülök is ,hogy jajj de jó még van vagy 8-10 hetem(de az is olyan közeli már ) másrészről pedig már nagyon túl szeretnék lenni rajta és látni őt egészségesen ,hogy akkor meg nagyon soknak tünik a hátralevő idő . Hozzáteszem egyik gyermekem sem született meg egykönnyen és mindegyikük hatalmas volt , most is azt hiszik ,hogy teljesen a végén járok már .... vagy ikrek .:))

Mindenesetre mindenkinek nagyon könnyű szülést és egészséges babákat kivánok !

2012. okt. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!