Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség 9 hetes rengeteg...

Terhesség 9 hetes rengeteg féle gyógyszer beteg lehet?

Figyelt kérdés

Hüvelygyűrűt használtam (hormon), antibiotikumot szedtem,fájdalomcsillapítót, emellett allergiás is vagyok és az ekcémámra szteroid kellett (ez egy gyulladásgátló).

3 gyerekem van, egy 5 éves és egy 2.5 éves ikerpár, családialg hetekig betegek voltak, én is elkaptam, nem is sejtettem hogy terhes lennék, tünetem nem volt semmi, a hüvelygyűrű 7 napos szünetében volt vérzésem bár nem sok, de most mikor levettem nem jött meg így teszteltem, ami pozitív lett. Az egy dolog hogy nagyon félek, aggódom de anyagilag nem állunk olyan rosszul szóval valószínű hosszas szervezés után megtartanánk. De ettől a sok gyógyszertől nagyon aggódom hogy bajt okozott. Egy beteg babát nem tudnék bevállalni. Az orvosom a következőt mondta ma uh után (ahol szépen látszott a baba és a szívműködése is): Nem lehet garantálni hogy egészséges de azt sem hogy beteg lenne. Az allergia gyógyszer nincs vizsgálva hogy árt e (Aerius) az antibiotikum nem valószínű hogy bármit okozna, mint ahogy a hüvelygűrű sem mivel viszonylag alacsony a hormontartalma. Az ekcémára kent szteroidos krém szintén nincs vizsgálva hogy árthat e. Terhesen ezek a gyógyszerek ellenjavalltak. Döntsem el én mit szeretnék. Most erre mit lehet mondani? Mit tennétek, kockáztatnátok?

És egyébként nem szoktam ennyiféle dolgot szedni sose, de most muszáj voltam a toppon lenni hogy a nagyobbakat el tudjam látni amikor nagyon betegek voltak, nem engedhettem meg magamnak hogy napokig kúrálgassam magam és a stressztől jött ki ennyire durván az ekcémám is.


2012. okt. 1. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezt sajnos az égvilágon senki nem tudja Neked megmondani. Fogalmazhatnék úgy is, hogy csak a jó Isten tudja. Szerinted ha az orvosod sem tudta megmondani Neked, hogy mire számíthatsz, akkor az itt lévő anyukák, kismamák hogyan tudnák megmondani?:( De ezt most ne bántásként értelmezd, hanem logikus felvetésnek. Én a jelen helyzetben, ha a vizsgálatokon azt mondanák, rendben van a baba, megtartanám. Még lesznek genetikai vizsgálatok is, ahol egy kicsit jobban átnézik a babát, ott is többet tudnak majd még mondani Neked. A döntés egyedül a Tiéd, Neked kell mérlegelned, hogy mit tudsz bevállalni, mert ugye az is benne lehet a pakliban, hogy beteg lesz. (Bár ilyen alapon ez bárkinek benne van a pakliban, még annak is, aki egyébként nem szedett gyógyszereket!!)


De ha ez segít, nekem édesanyám úgy esett teherbe a legkisebb testvéremmel, hogy antidepresszánsokat illetve feszültségoldót szedett, plusz dohányzott. Nem tervezett baba volt, megfogant, elvetetni nem akarta. Megfordult a fejében de képtelen volt megtenni. A pszichiátere konzíliumot hívott össze Pesten az esettel kapcsolatban és jócskán átrágták a döntéssel kapcsolatos kockázatokat. Végül a pszichiátere azt mondta, hogy azokra a gyógyszerekre igaz nincs olyan nagy múltú kutatási eredményük, de ami van, az azt mutatta ki, hogy kifejezetten agy ill. bármilyen szervi károsodást nem okoznak a magzatnál, DE ettől függetlenül benne van a pakliban, hogy ha nem is születése után, de lehet, hogy 10 évesen, 22 évesen vagy bármikor élete során előjön egy betegség, vagy rendellenesség amihez esetleg köze van ezeknek a gyógyszereknek. A kistesóm egészségesen született, most 4 éves, igaz egy kicsit hiperaktív :) de szépen fejlődik, egészséges, okos gyerek. És ezek nyilván teljesen más jellegű gyógyszerek, a történetet csak azért meséltem el, hogy hátha ezzel segítek valamennyit abból a szempontból, hogy édesanyám is megtartotta a testvéremet, annak ellenére, hogy baromi nehéz döntés volt és le is szokott ezekről a gyógyszerekről egyébként a terhessége alatt. Szóval én Neked sok erőt, egészséget és kitartást kívánok és dönts a lehető legjobban!!


Egy 1 éves kislány anyukája

2012. okt. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ja hát nem is erre gondoltam csak hogy esetleg valaki volt már így (hogy bármelyik dolgot is szedte) vagy mást mondott a doki vagy egyáltalán állást foglalt. Mert most ez így olyan mintha semmit se mondott volna, bár nyilván ő meg le akarja magát védeni hogy ha baj lenne nehogy rá "mutogassunk" hogy miért nem szólt hogy lehet baj.

Az a baj hogy ha valami van az úgyis csak leginkább 18 hetesen derül ki és akkor elvetetni egy babát hát az borzalmas...:(( Akkor már inkább most ha a két nagyon rossz közül választani kell.:((

2012. okt. 1. 16:42
 3/10 anonim ***** válasza:
nem minden gyogyszer van rosszhaTÁSSAL A BABÁRA; ÉN IS SZEDTEM ANTIBIOTIKUNOT és fájdalomcsillapitót is, mert muszáj volt, és makk egészséges gyerekeim vannak!
2012. okt. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
első vagyok, antibiotikumot én is szedtem a terhességem alatt, igaz gyenge fajtát (augmentin-t) de szedtem. Nagyon csúnya felfázásom volt, máshogy nem lehetett megoldani. Szerintem annyira nem szedtél durva gyógyszereket, hogy olyan nagy gondok legyenek a babával.
2012. okt. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én kizárt hogy a 12. hét előtt bármilyen döntést hoznék. Ha ott is minden rendben, beneveznék az összes létező genetikai szűrésre stb.

De elvileg így az elején úgy vannak a dolgok, hogyha beteg lenne akkor elmenne a baba!

2012. okt. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szedtem szteroidos kúpot is, Aeriust is. Egészséges a kislányom.
2012. okt. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az ekcémám terhesség alatt katasztrófa volt, több orvos is megnyugtatott hogy nyugodtan kenjem szteroidos kenőccsel, amikor kell. Sokszor kellett. Fiam teljesen egészséges. Nagyon korai még a terhességed, nem hiszem hogy ártott volna a babának. Egyébként meg azt mondják hogy az első 12 hétben a minden vagy semmit elve érvényesül. Magyarul, ha a babának baja lenne ezektől elvetéltél volna. Mindenképpen menj el 12. heti uhra, az nagyon részletes és ott mindent néznek, ott kiderül ha van valami baj. Második babával én is beteg voltam az elején, 40,5 fokos láz, most vagyok 14 hetes. Minden rendben volt az uhn.

Egészséges kisbabát.

2012. okt. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! Végülis akkor mindegyikre van jó példa is! Az antibiotikumtól talán kevésbé aggódtam mert azt egyik babámnál egyszer szednem kellett, de az összes többivel sose bombáztam a szervezetem :(
2012. okt. 2. 10:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly volt egy vetélésem 9 hetesen és azt mondta a doki,hogy ha beteg a magzat elmegy magától.
2012. okt. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves 5-ös, látom nem vagy tisztában a genetikai szürések kockázatával, elhiszem jót akarsz és azért végeztetnél minden szürést, de a genetikai szürések 3 %-a vetélést idézhet elö, szóval hacsak nincsen rá ok vagy orvosi utasitás akkor mellözni kell a felesleges szüréseknek alávetni a magzatot!
2012. okt. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!