Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusz gyorsan! Külföldön?...

TerhesKata kérdése:

Abortusz gyorsan! Külföldön? Ausztria?

Figyelt kérdés
Nagy bajban vagyok! 21 eves egyetemista vagyok es 9 hetes terhes! Utana olvastam, hogy mi kell az abortuszhoz, mert sajnos a babat nem tudom megtartani. Hallottam valakitöl, hogy megy ez es eleg remisztönek tünik. :- ( Nem tud valaki valami megoldast? Esetleg külföld, ilyet is hallottam. SOS SOS SOS!

2012. szept. 29. 10:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
17%

Sokkal nagyobb fájdalmad lesz utána. Egyetem mellett is lehet gyereket szülni és nevelni, elég sok kedvezmény van. Sőt, államvizsgázni is lehet, meg mindent, többek között nekem is sikerült. A félelmed, a karriered, a "jövőd" miatt most olyan útra térsz, ami 90%, hogy egész életedben nyomasztani fog majd. Nem csak a babád hal majd meg, hanem a te lelkednek egy része is vele fog halni.

én nem ítéllek el, csak szeretnélek megkímélni és felvilágosítani. A magyar rendszer meg elvileg azért lenne, hogy a nőnek muszáj legyen még egyszer, kétszer átgondolnia ezt az egészet, mert így is elég sok a könnyelmű abortusz, a tanácsadás nélkül meg mégtöbb lenne. Elég szomorú, hogy van, ahol ezt úgy végzik, hogy közben megalázzák a tanácsadásra menő, amúgy is válságban lévő nőt. De azért gondolj bele, nem tyúkszem, vagy anyajegyműtétre mész most, hanem konkrétan egy élet elvételéről kell döntened, amikor aláírod az abortusz papírjait. Nem árt, ha erről előtte tájékoztatnak is.

2012. szept. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd Kérdező, szerintem az Ausztriába menő "abortusz-turizmus" elsősorban azokat érinti, akik a magyar időhatárból kifutottak (ugye nálunk nagykorú nő esetén a 12. hét de a procedura hossza miatt kb a 10. hétre legkésőbb döntésre kell jutni és el kell indítani a folyamatot), Ausztriában meg a 16. hét és nincs hosszas procedúra. Egyébként nem éri meg, mert hírek szerint ott kb a triplája az ár, mint nálunk.

Valóban ott elérhető a tablettás verzió is, de az első sorban a korai terhességél jelent előnyöket, egy 9-10 hetesnél hátrány lehet, hogy nem kis sansszal ugyanúgy műtéti befejezésre lesz szükség, csak esetleg egy 2-3 napos görcsöléses kínlódás után. Szóval szerintem legtisztább megoldás ilyenkor az itthoni legális terhességmegszakítás, és érdemes valami kísérőt (ideálisan a párodat) magaddal vinni a családvédelmishez is, meg a kórházba is, 42-es ingnyak felett általában visszafogják magukat az önjelölt ítélkezők...

2012. szept. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
27%

Kedves Kata!

Le szeretném szögezni, hogy nem ítéllek el, és csak segíteni szeretnék Neked.

Tudom, hogy most nagy bajban vagy, terhes lettél, talán az apukával nem is jársz, nem tudom. De a körülményektől függetlenül egy kicsi élet fejlődik benned épp ebben a pillanatban is. Ugyanolyan kicsi baba, amilyet majd pár év múlva Te is szeretnél, és szeretni is fogsz. Ő is ugyanúgy a Te gyereked! És bár nagyon pici, attól még, ha nem veszik ki onnan, megszületik, és elindul az ő élete is. Egy ugyanolyan élet, mint a Tiéd vagy az enyém. Semmivel sem kisebb. Megtanul megfordulni, felülni, járni, beszélni, oviba, majd iskolába fog járni.

Szerintem Te lennél boldogabb, ha megtartanád. Ha felnevelni nem is tudod, örökbe adhatod, ahol nagyon szeretnék, és ha nyílt örökbefogadást választasz, akkor találkozhatsz is Vele.

Sokan mondják, hogy jobb neki, ha meg se születik, mert érzi, hogy nem várták, fáj neki, ha nem az anyukája neveli fel. De bár azt nem adod meg neki, hogy fölneveled, az életét meghagyod. És ez a legnagyobb ajándék,amit csak adhatsz neki!

Ha írsz privátot, nagyon szívesen segítek személyesen is, ( tényleg!!! ), és vannak kifejezetten ilyen szervezetek is:

PL: [link]

Hidd el, hogy iszonyatos fájdalom elveszíteni a gyermekedet! Sok ilyen eltökélt lánnyal találkoztam, mint Te, akik a műtét után egy életre megutálták magukat ezért a tettükért, és tükörbe sem tudtak nézni. Nem azzal lesz a baj, hogy mások mit gondolnak majd, hanem, hogy Te magadról. Hogy vállalsz-e 9 hónapot egy emberi életért, aki a Te gyereked, vagy nem.

Ha pénzügyi bajok vannak, írj nyugodtan!

És drukkolok, hogy bár most negatívnak látod a helyzetet, jól dönts!

Szeretettel:

Eszter

2012. okt. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Julibecki válasza:

ezt talaltam neked, ez segiteni fog:


[link]

2012. okt. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
85%
Az abortusz ellenzők tiplizhetnének a gombokról, nem az a kérdés, hogy hogy lehet valakit rábeszélni arra, hogy mégis megtartsa-e a gyerekét... Nem azt a választ kell felfelé értékelni, ami neked személy szerint tetszik, hanem azt, amelyik megfelelően választ ad a kérdező által feltett kérdésre.Pont.
2012. okt. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
36%

Kedves Előző, szerintem mindenki el tudja dönteni, h melyik kérdéshez szóljon hozzá, ne te mondd meg léci, h ki hova tiplizzen.

Kedves Kérdező!

A kérdésed alapján nekem egyáltalán nem tűnt föl, hogy akkora nagy szívfájdalmad lenne, ha nem lenne ez a baba, mivel semmit nem írtál a helyzetedről.

Egyébként nem tudom mire értetted konrétan a rémisztőt. Az abortusz így is úgyis végez a magzattal, akármilyen megoldást választasz az abortuszra.

2012. okt. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!