Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az ultrahangon a baba a...

Ha az ultrahangon a baba a bal hüvelykujját szopizza, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy balkezes lesz? Ti mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés
Vagy akinek a jobb hüvelykujját szopizta, jobbkezes lett a babája?
2009. aug. 3. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Az,hogy valójában milyen kezes lesz 4-5 éves korára alakul ki teljesen. Addig van olyan gyerek aki kétkezes.
2009. aug. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmi összefüggés nincs a két dolog között.

A lányom bal kézzel nyúl a csörgője után, megkérdeztem, ez nem jelenti azt, hogy balkzezes lesz.

2009. aug. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez ilyen pici korban még nem függ így össze, sőt még a 7-8 hónaposok kéz használatából sem lehet biztosat következtetni. Ez csak úgy másfél-kétéves kor körül amikor már egyes tárgyakat eszközként használ kezd egyértelművé válni. Ilyenkor már látszik, hogy melyik kezébe fogja a kanalat, ceruzát stb.
2009. aug. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A gyerekek először kétkezesek. Csak 2-3 év múlva lehet sejteni, hogy melyik kezüket fogják használni, de pl. a fiamnál még ez is megfordult úgy 5 évesen, akkor kezdte inkább a bal kezét használni. Addig hol a jobbat használta egy-két hónapig többször, hol a balt.
2009. aug. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is a bal kezével csinál mindent a pocakomban, arra tekergeti a köldökzsinórt, azt a kezét emeli az arca felé minden uh-n. :)

Nálunk nagy esélye van arra, hogy bal kezes legyen, mert én is az vagyok és apukám családjában a rokonság 80%-a.

Majd kiderül, ha bal kezes lesz akkor az lesz, nem fogom erőltetni a jobbra, mert én is utáltam ,amikor kivették a ceruzát a kezemből az ovonők...


32hetes pocis

2009. aug. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!