Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól látszik ha balkezes...

Mikortól látszik ha balkezes a baba?

Figyelt kérdés
Szivesebben fog mindent a bal kezébe ha eszik, és ha megkinálom mindig bal kézzel nyúl utána. 8 hós
2008. nov. 4. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki azt, hogyha a jobb kezéhez nyújtasz dolgokat akkor is a bal kezével fogja-e meg, mert ez általában már annak a jele, de én úgy tudom,hogy akkor lehet rájuk mondani teljes biztonsággal, amikor ceruzát fognak és elkezdenek firkálgatni, kb másfél éves korukban.
2008. nov. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk azt mondta az orvos, hogy 7-8 hónapos korára már látszik rajta, hogy milyen kezes. Szerintem a te babád bal kezes.
2008. nov. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 10 hós és amióta pár hónapos korától nyúl a dolgokért mindíg a bal kezét használja.Most már a kanalat is a bal kezébe fogja.Én folyamatosan figyelem,hogyan alakul a dolog,mert ha tényleg balos lesz időben szeretnék neki megfelelő balkezes eszközöket beszerezni,de ez persze még odébb van.
2008. nov. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg csak 2-3 éves korra dől el, mert mindig fejlődik az agy. Lehet, hogy pár hónap múlva kitartóan a másik kezét használja, de maradhat is a bal.

Én bal kezes vagyok, mindig is azt használtam.

A lányom 5 éves, sokáig mindkét kezét használta, még evéskor is. Csak fokozatosan maradt meg a jobb keze.

2008. nov. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!