Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg csak én vagyok olyan...

Tényleg csak én vagyok olyan béna, hogy nem tudom megoldani, hogy a terhesség alatt ne emelgessem a már meglévő babámat?

Figyelt kérdés
Egy 14 hónaposról van szó. Bár megy már egyedül, de az emeletre viszem, hozom. Ha felmászik valamilyen magaslatra, nekem kell leszednem, a kádba be kell tenni/ki kell venni. Aztán ugye a pelenkázóra feltenni, kiságyba betenni, etetőszékbe betenni és sorolhatnám még. Létezik, hogy ezt meg lehet oldani másként?
2012. szept. 20. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs segítség és még kisebb a gyerek, szerintem nem lehet. Vannak helyzetek, amikor muszáj. Egyébként nekem most lett 4 éves a fiam, hétfőre vagyok kiírva szülni. 2 hete is volt az ölemben, sőt néhány hete egy megállónyit vittem ölben, mert elesett és nagyon fájt a térde. Nyilván akinél valami bibi van, pl. idő előtt nyílik a méhszáj, akkor jobb vigyázni. De én úgy gondolom, hogyha egészséges a terhesség, akkor kibírja, hogy ölbe vedd a másik gyereket időnként, ha szükséges. Nekem az elején a méhlepényem fedte a méhszájat, mondták, hogy semmiképpen ne emelgessem az akkor 16 kg-os fiamat. De mégis volt, amikor muszáj volt. Nyilván nem hirtelen kapkodtam, nem dobáltam, hanem óvatosan, lassan, hogyha úgy éreztem, hogy nagyon kezd feszülni a hasam, akkor azonnal visszaraktam. Szerintem az sem mindegy, hogy ki mennyire terheli magát, hiszen aki hozzá van szokva, hogy naponta 50-szer emeli a gyereket, annak az is óvatosság, ha utána csak 20-szor, persze ez csak példa. Az a terhes, akinek nincs másik gyereke, nincs hozzászokva a terheléshez, csak a pl. napi 5 kg-os bevásárlás hazavitele, annak bajt okozhat egy 10 kg-os gyerek megemelése már elsőre is. Remélem, hogy érthetően írtam le... :)

Tehát nem vagy egyedül azzal, hogy nem tudod megoldani, hogy egyáltalán ne emeld az idősebb gyerkőcöt. :)

2012. szept. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem van egy szintén 14 hónapos unokaöcsém, aki imádja a lámpát kapcsolgatni és mindig engem talál meg hogy emeljem föl a kapcsolóhoz. mikor nehéznek érzem már akkor lerakom. szerintem nincs ezzel baj.
2012. szept. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A lányom 3 éves volt amikor terhes voltam a húgával, én is sokat emelgettem, sőt volt, hogy a nyakamban vittem, mert olyan lassan jött, hogy már nem bírtam. Szerintem ha nem vagy veszélyeztetett terhes és bírod akkor nem okoz gondot, hiszen alapra edzésben vagy :)
2012. szept. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szia, én nem emelhettem, mert véreztem, így etetőszéket felváltotta a kis műanyag gyerekasztal, gyerekszékkel, kádba fellép ezzel:


[link]


kádból ki ezzel, a pereméig kell csak emelni, onnan lesétál a fellépőről:


[link]


kiságyból kikerült 3 rács, kibújik

pelenkázás szőnyegen, ágyon

lépcsőzést gyakoroljuk.


16-17hós volt, amikor ezek történtek, amikor betöltöttem a 3hót, lassan újra lehetett emelgetnem, de ezek mind úgy beváltak h megtartottuk őket.

2012. szept. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valaki igazán akarja, meg lehet oldani, hogy ne kelljen emelgetni egy járni tudó kisgyereket. PL az utolsó válaszoló nagyon találékonyan megoldotta. Lehet az ágyon/földön pelenkázni, este fürdetéskor esetleg az apuka is felállhat a kanapéról és beemelheti az kádba a gyereket stb.
2012. szept. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Nincs este apuka...


Az ötleteket köszönöm, később, ha szükség lesz rá (ne legyen), akkor jól fog jönni. Sajnos viszont sok dolgot tényleg nem tudnék megoldani. Etetőszék kell, mert be kell kötnöm, különben feláll és elcsászkál. Meg az esti kiságyba emelés, mert az ölemben alszik még el és valahogy be kell tennem az ágyba. Na meg a magaslatokról leszedés, mert nem hajlandó magától lejönni. Így is sokszor hisztizik, hogy leveszem.


Nem egyszerű az élet, de kicsit megnyugtattatok azzal, hogy problémamentes terhesség mellett nem lehet akkora gond az emelés.

2012. szept. 21. 07:39
 7/9 Tóth Bernadett2 ***** válasza:

Szia! 20 hós a fiam, ugyanúgy emelem mint eddig, hálisten nem volt probléma ebből sosem. Persze ha úgy érzem kellemetlen akkor inkább leülök a földre és ott megölelgetem.

39 hetes km

2012. szept. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem 2éves és sajnos vannak helyzetek mikor nem tudom elkerülni.pl.autóba betenni és bekötni.Egyedül nem tudna bemászni.

Amit tudok igyekszek elkerülni.

Nekem nyugodt gyerekem van így megérti,hogy sétál mellettem,lépcsőn feljön,felemelni nem fogom (csak sos helyzetekben).

A nagyobbik viszont nem ilyen volt,de szerencsére ő már 5éves volt mikor jött a lányom.

Vigyázz magadra!

17hkm

2012. szept. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#4es vagyok, a kisasztal-kisszék nekünk nem ikeás, hanem karfás műanyagboltban vett, ilyesmi:


[link]


, nagyapa fúrt mindkét oldalra 3-3 lyukat a székbe, az asztalra meg rögzített egy ilyen fémdarabkát, így beakasztható az asztalba a szék és nem tudja eltolni:


[link]


[link]


autóba én sem emelhettem be, de szerencsére nem is vezetek terhesen, így mindig a sofőr emelte be és ki.

2012. szept. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!