Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30. heti ultrahangon mi (ke)...

30. heti ultrahangon mi (ke) t néznek pontosan?

Figyelt kérdés

Képet lehet kérni a babáról, vagy ilyenkor már nem szoktak? István kórházban (Budapest) lesz az uh.

Köszönöm a válaszokat! :)


2009. júl. 30. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt megtalálod. A képet nem tudom, én a Péterfyben és az ÁEK-ben szültem, ott lehetett.

2009. júl. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és hogy fáradoztál a linkkel, de saját tapasztalatokat várnék, mert szép az ami mindenhol le van írva, de élesben, gyakorlatban nem néznek ennyi mindent.Például engem toxoplazmára nem is szűrtek, soha nem vizsgáltak manuálisan, az uh-k 2 percesek voltak, és még sorolhatnám...

De a zöld pacsit megnyomtam.:)

2009. júl. 30. 15:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én a Sote I.-en fogok szülni de uh-n magánrendelőben voltam. Ott 30 hetesen nézték a baba összes méretét,súlyát,ujra megnéztük a kukiját is,arról a dokibácsi adott is kinagyitott képet a páromnak. Elviekben ez az utolsó előtti genetikai uh ugyhogy sok mindent kell nézzenek majd. Nekem mutatta a gyomrot,a veséket,minden végtagot,stb... És erről kaptam ugye egy leletet is.
2009. júl. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Oké, legutóbbi tapasztalat tavaly ÁEK:

UH lelet a 32. héten (előtte 26. héten volt)

Él-e a magzat, milyen a fekvéde,lepény elhelyezkedése. BDP-fejátmérő, THQ-törzsátmérő, FL-combcsont hossza.

Magzatvíz mennyisége.

Vér áramlása a köldökzsinorban.

És minden más, de az nincs leírva a leletben, mert azokat csak akkor írják le, ha eltérés észlelhető.

Ha nem vagy megelégedve az ellátásoddal, akkor kérd a vizsgálatokat! Kötelező megcsinálniuk. Pont azért írják le ennyi helyen, hogy mikor mit kell megnézni, mérni, vizsgálni, hogy mindenki tudjon róla és ne lehessen senkit átvágni. A baba és a Te egészséged a tét, úgyhogy vedd a bátorságot és kérdezz rá, hogy ezt vagy azt megcsinálták-e és ha nem akkor miért nem, és most csinálják meg és kész.

Könnyű szülést, egészséges babát!

2009. júl. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, az elsőnek különösképpen, hogy visszanéztél a kérdésemre és leírtad a tapasztalatod. :)

Sok boldogságot mindkettőtöknek! :)

2009. júl. 30. 21:43
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Megvolt a nagy ultrahang! Nem egészen 2 perc volt, se súlybecslés, köldökzsinóráramlás, szívet sem nézte. Mikor megkérdeztem, hogy rendben van-e minden, nem mondott semmit. Igazán kérdezni nem tudtam, mert még fel sem keltem, már hívták a következő kismamát. Alig van a papíromra írva valami. Máskor kaptam képet is, most azt se, de még a monitort sem nézhettem. Az vígasztal,hogy a férjem látta. Kicsit azért elszomorodtam, eddig mindíg normális doki volt az uh-s, most meg egy boszorkát kaptunk. Mindenki szídta...
2009. aug. 3. 12:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!