Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhessegi cukorbetegseggel...

Terhessegi cukorbetegseggel hogyan étkezzek?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam orvosnal, es elkeseredtem egy kicsit.

Meg nem voltam terheleses cukor vizsgalaton,de az orvos azt mondta,h ko kemeny dieta legyen,mert olyan merteku a hizasom.Azt mondta,h 160-180 g-os szenhidrat dietat csinaljak.Mert egy picivel tobb magzatvizet is latott,amire azt mondta,h semmi baj,de azert csak betojtam.Es mondta,h az esetleges terhessegi toxemia miatt csinaljuk ezt,mert vizesedik a labam.

Es mindig azt mondja,h O ismert a hizasom elott is ami kb 1,5 eve van,es,h egy no nem lehet 80 kg,borzalamas volt hallani,de teny,h nem ilyen voltam.

Igazabol olyan otleteket,velemenyeket szeretnek kerni,h mit egyek,ha esetleg vkinek van egy jol bevalt etrendje akkor azt is nagyon megkoszonnem.

Ja es meg annyit mondott,h az a cel,h mar ne hizzak.Van esetleg olyan aki innentol tudta dietaval tartani a sulyt a szulesig?

24 hetes kismama


2008. máj. 15. 05:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi kerüljön az étrendbe?

Elsősorban az egészséges táplálkozásnak megfelelően változatosan összeválogatott "hétköznapi" és nem pedig "diétás", különféle diabetikus élelmiszereknek kell alkotniuk az étrendet. Utóbbiak nélkül is teljes értékű és kielégítő lehet a menü. A "diétás" élelmiszerek kiválóan alkalmasak arra, hogy színesítsék a táplálékot, s a cukor édes ízét pótolják. Ide soroljuk a mesterséges édesítőszereket, a cukorhelyettesítő anyagokat és a velük készült termékeket. A mesterséges édesítőszerek (ciklamát, aceszulfám-K, aspartam) lényegesen édesebbek, mint a répacukor, nem emelik a vércukorszintet. Használhatjuk ételek, italok édesítésére (tejeskávé, tea, puding, gyümölcsleves stb.).

A cukorpótló anyagok (fruktóz, szorbit) akkor jönnek szóba, ha otthon süteményt szeretnénk sütni, hiszen egyfajta térfogatnövelést is el kell érni, illetve akkor ajánlott, ha valamilyen "diabetikus" élelmiszer alkotórészeként fogyasztjuk. Energiatartalmuk azonban közel azonos a cukoréval, így az energiaszegény étrendben nincs helyük.

Más esetekben is csak a napi szénhidrát-mennyiségbe beleszámítva, korlátozva fogyaszthatók, mert valamennyi inzulint igényelnek az anyagcsere folyamán, s emellett fokozhatják a bélműködést, sőt hasmenést is okozhatnak.

Összefoglalva: a cukorbetegség megállapítása esetén a várandós anya a hazai ellátási és gondozási rendszerben meg kell kapja a számára megfelelő étrendi útmutatást, segítséget dietetikusától, orvosától. Ezen útmutatások részletesen kiterjednek az étrend ajánlott összetételére, az összeállítására, a táplálékok helyes kiválasztására, az egyes élelmiszerek fogyasztásának mennyiségére és gyakoriságára, a korszerű ételkészítési gyakorlatra, a napi szénhidrátmenynyiségek étkezésenkénti elosztására, az étkezés időpontjaira és egyéb életvezetési tanácsokra. Mivel személyre szabottan kell kialakítani az étrendet, szorosan együttműködve a gyógyító ­team tagjaival. Írásunkban igyekeztünk a teljesség igénye nélkül egy átfogó, az állapot és a diéta legfőbb jellemzőit érintő ismertetést nyújtani.

2008. máj. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2008. máj. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!!! Nem baj, ha megkérdezem, hogy mennyit híztál a terhességed alatt? Mert én személy szerint túlzásnak tartom 24 hetesen a kőkemény diétát, és a doki stílusát meg egyenesen felháborítónak. Rengeteg nő hízik sokat a terhesség alatt, és igenis vannak nők 80 kg felett is, nem is kevesen (én is, bár majdnem 180 cm. vagyok...). Szerintem kérdezz meg mást is erről a dologról, mert egyáltalán nem biztos, hogy ilyan nagy a probléma. Ha te jól érzed magad, elég, ha csak kicsit csökkented a bevitelt, és átállsz a kevés szénhidrátra (teljes kiőrlésű kenyér, cukor ne nagyon, savanyú gyümik, sok-sok zöldség...) Persze, a sütik tényleg nem hasznosak, mint ahogy a sok fehér kenyér sem. Szerintem ésszerű étkezéssel kordában tartható a súlyod, de azt szinte lehetetlennek találom, hogy ezután ne hízz, hiszen még csak most kezd el igazán növekedni a kisbabád!!! Kérlek, ne keseredj el, hanem keress meg egy másik orvost, beszélj egy értelmes védőnővel, mert ahogy elnézem, a dokid nincs ahelyzet magaslatán (a toxémiát mire alapozza? a kicsit dagadt lábakra??? Vérnyomás, fehérjeűrítés??? Ebben a melegben mindenkinek duzzadtabb egy picit!!) Amúgy a pajzsmirigy-hormonjaid rendben vannak?

Szóval no para: egy 28 hetes kismama

2008. máj. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bár én cukor végett diétázom,ami a 24.heti terhelésnél derült ki,azóta napi 160g ch-t fogyasztok csak,de a baba rendesen nől,szépen fejlődik.Én a terhességet 64kilóval kezdtem,a 24.héten is csak 64kiló voltam,most pedig 62kiló vagyok,túl a 34.héten.És nem koplalok,csak odafigyelek.Bár ebben a 62kilóban már benne van a baba sullya+víz+lepény is.Ugyhogy a válasz igen,lehet tartani a sullyt,akár szülésig is.Bár nem könnyű.
2008. máj. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Beszélj egy másik dokival is mindenképp!Lehet tartani a súlyt kemény diétával,de nem biztos,hogy megéri.A baba a szervezetedben így hozzászokik ahhoz,hogy amint táplálékhoz jut,azt el kell raktározni.Ez késöbb is így lesz nála ha megszületik.Akkor majd rendesen eszik (mert gondolom nem akarod majd őt is diétára ítélniélete végéig) és elraktároz szinte mindent.Ő fog elhízni utánna!Fejlődhet addig szépen,mert elveszi a szervezetedből amire szüksége van,de késöbb meg lesz a böjtje.Szóval szerintem csak mértékkel diétázz!Inkább te hízz most pár kilóval többet,azt késöbb le tudod adni.Kérdezz meg mindenképp egy másik dokit is,hogy ő mit ajánl ilyen esetben.Üdv.:33 hetes kismami
2008. máj. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat.

Eddig kb.6-7 kg hiztam,de a terhesseg eleott jott fel ram 15-20 kg,a fogamzasgatlo abbahagyasa,es a sportot is abbahagytam avval egyidejuleg aminek mar masfel eve.

A vizeletemben semmit nem talaltak,tehat a verkepem normalis volt,a vernyomasom is rendben volt,ket het mulva megyek ujra vervetelre.A kicsit tobb magzatvizbol,es a labdagadasbol gondolja,h itt mar elindult egy rossz folyamat,es ezert nem art odafigyelni,es ezert csinaljam ezt a dietat.

Annyit mondott,h gyumolcsot semmit,csak zoldseget,joghurtot,natur pulyka,csirke,sajtot,es qazt hiszem nem hagytam ki mast a felsorolasbol,hiszen ennyibol nem tudtam vna elfelejteni semmit...

Es,ha esetleg vkinek van olyna etrendje amit O szokott enni /reggeli,ebed,vacsora/nagyon orulnek,hatha lehet ebbol a keves dologbol megis valtozatossagot kesziteni.

Megegyszer nagyon koszonom a valaszokat.

2008. máj. 15. 09:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Találtam régebbi hasonló kérdést, küldöm.

Egyébként én is szeretnék valami hasonlót találni, már csak azért is, mert ahogy abbahagytam a fogamzásgátlót, nekem is feljött 8 kg 2 hónap alatt, most meg a baba jön, és vigyáznom kell, tudom, mert érdesszájú is vagyok...

Ami biztos, hogy én a gyümölcsről nem fogok lemondani, nagyon sok gyümölcsfánk van itthon, az összeset le fogom legelni, - amivel vigyázni kell, mondjuk, napi 1-nél meg kell állni, az a szőlő, a banán, és a körte! De a többit, szerintem, korlátlanul eheted! Sok bennük a víz, hajtanak is!

A kenyeret és az édességeket csökkentsd a minimumra, - kvázi hagyd ki! És a joghurtot, a gyümiket, zöldségeket, rízst, szárnyasokat egyél sokat!

Próbáld meg, hogy a sültekhez zöldségköretet készítesz burgonya helyett! Így több zöldség fogy, de eheted, amíg ki nem durransz!

Ajánlom az olivaolajat a főzéshez!

Párolj sokat, készíts gyümölcsalikat (öntsd le málnás joghurttal!!)!

Én személy szerint a fagyiról nem tudok lemondani, úgyhogy napi 1-2 kistálka mindig lecsúszik...

Én is erre törekszem most, remélem, tudtam segíteni!

És ha nassolni támad kedved, rágj el sárgarépát nyersen! Nekem ez vált be! :-)

Sok sikert, ne keseredj, menni fog az!

Egy 7 hetes, 80 kilós kismama



http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2008. máj. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszodat,es igen hasznos volt a valaszod,tenyleg koszonom szepen.
2008. máj. 15. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!