Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Téli (decemberi) kisbabákat...

Téli (decemberi) kisbabákat mikor vinnétek le elöször levegőzni,10-15 percre?

Figyelt kérdés

Sok helyen hallottam, hogy az első 2-3 hétben nem szabad kivinni őket, még nyáron sem. Ennek ellenére idősebbektől is hallottam, többnyire anyukámtól, hogy már 5 nap után levitt minket az ikertesommal mikor a boltba kellett leszaladnia. Nem szeretném túlreagálni az óvatosságot, de természetesen bajt sem szeretnék a babónak. Panelban lakunk,nem kertesben.

Nálatok hogy volt?


2012. szept. 9. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
2 hetes volt,mikor elmentem vele az oviba a nagyért. Decemberi baba.
2012. szept. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Major Andrea ***** válasza:

Nekem november 20-i a "nagy". Másfél hét után kezdtem szoktatni a "levegőhöz". Először az ajtót nyitottam rá (felöltöztetve), majd kiraktam 10 percre a babakocsiba... 3-4 nap alatt gondoltam úgy hogy elmegyek vele a boltba ami összesen kb. fél óra volt.

Most dec.8-ra vagyok kiírva, de nem hiszem hogy most be tudom tartani ezeket az íratlan szabályokat (két hétig ne vidd ki, fokozatosan szoktasd a levegőhöz), mert a nagy lányom már iskolás és elég messze van a suli, pár napig biztos megoldom hogy valaki hozza vigye, de aztán....

Majd meglátjuk... Végül is akkor is kiviszed mikor a kórházból viszed haza, nem? Én ki fogom vinni, persze nem órákra.

27 hkm

2012. szept. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Februás 24-én született a lányom, 28-án mentünk haza. 1 hetesen vittem ki először a teraszra. De nálunk már a kórházban is kinyitották az ablakot, hogy levegőzzünk mi is és a babák is.

2 hetesen mi már sétáltunk vele.

2012. szept. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is téli baba volt. Érdemes ilyenkor először kicsit szoktatni a hideghez, otthon beöltöztetni és rányitni az ablakot, majd néhány ilyen alkalom után már le is lehet vinni. De csak akkor, ha nincs kevesebb mínusz 2-3 foknál!
2012. szept. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az enyém áprilisi, és nem csináltunk ebből gondot, már 1 hetesen levegőztünk kint pár perceket.

2 hetesen már kinn volt 1 órát is, hasfájós volt és a levegőn mindig megnyugodott.

Viszont ha téli baba lett volna akkor először csak nyitott ablaknál levegőztetném 2-3 hetesen,utána mindig csak egy ötperces levegőzés kinn.

Az más dolog hogy muszájból kell levinni a babát a levegőre, akkor viszont meleg sapi, meleg sál, meleg overál és még egy pléd is el kel a nagyon hidegben.

Különben igaz 8-9 hónapos volt alányom télen, úgy oldottam meg hogy vettem esőfogót a babkocsira és avval takartam be a babakocsit, és belül a levegő egész kellemes langyos volt, még a kezei sem voltak hidegek, én csak ajánlani tudom.

2012. szept. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. baba január eleji, 2-3 hét múlva.

2. baba febr. végi azonnal, hisz ott volt a nagy, segítség pedig semmi, senki.

2012. szept. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1 hetesen már sétáltak a téli gyerekeim.

Nem volt minusz 20.

0 fokig simán ki lehet vinni egy újszülöttet.

2012. szept. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!