Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan működik a külföldi...

Hogyan működik a külföldi szülés? Szlovák vagyok és magyarban szeretnék szülni. Mit é hogy kell elintézni?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki hogy 100 km-es körzetben nem lesz olyan kórház ahova elmehetnék szülni,mert decemberre megszűnnek a kórházakban a szülészetek.Nem akarok befeküdni előtte sehova itthon,ezért gondoltam a 30 km-re lévő Balassagyarmatra,oda tudnák menni ha eljön az idő.Lehetséges valahogy megoldani a magyar kórházzal?Kérlek segitsetek.Előre is köszi.


18+4 hetes kismami


2009. júl. 29. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!Én is szlovákiai vagyok.Most 2.-án fogok szülni Komárnoban,de nem tudok róla,hogy meg fog szűnni.


Én amúgy magyarországi vagyok,nekem úgy kellett,hogy csináltattam egy eu-s kártyát itt Szlovákiában,és ezzel már jöhetek ide szülni.Tehát a lényeg,hogy biztosított legyél abban az országban is.


39 h

2009. júl. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hol szűnik meg? Kell csináltatnodegy eu-s kártyát,de vigyázat,biztositó nem térit,mivel a kártya sürgősségi ellátásra szól.Ezért ugy kell beesned "véletlenül"a kórházba.Esetleg ha gondolod valakivel megpróbálhatsz ott előtte egyezkedni.
2009. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van eu-s kártyám.Ha a biztositó ilyen esetekben nem térit az mit jelent?Mindent ki kell fizetnem készpénzel?Ezt nem tudom hogy hogyan működik.Gyarmaton az orvossal kellene beszélnem?A kürtösi már megszűnt,Az Ipolysági fog januárban,és a Lévait is rebesgetik.Csak Besztercére mehetnék.Oda pedig nem akarok.De köszi szépen a válaszokat.Aranyosak vagytok.
2009. júl. 29. 13:17
 4/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Én EU-s kártyával járok most terhestanácsadásra,fogorvoshoz,háziorvoshoz,belgyógyászatra,ultrahangra,CTG-re.És már szóltam,hogy ott fogok szülni.

Amikor csináltattam elmondtam,hogy mit szeretnék.


39 h

2009. júl. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És az újvári kórház?Amúgy nem hiszem hogy ennyi szülészetet megszüntetnének... azt sajnos nem tudom mennyibe kerül,kérdezz rá
2009. júl. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megoldható minden.Ne hallgass senkire.Menj be a biztosítódhoz,kérdezd meg mik a lehetőségeid.Meg fogják mondani milyen nyomtatványok kellenek.Meg fogják tudni mondani.Mi is onnan kezdtük.


39 h

2009. júl. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia,

en erdelyi vagyok es szinten Magyarorszagon fogok szulni. Az EU-s kartyan kivul , tolunk kertek a hazassagi papir (ami nem lehet regibb 300 napnal, ha igen, fel kell ujitani) hitelesitett forditasat egy Orszagos Forditoi Irodban( mi Nyiregyhazara kellett elmenjunk) Erdemes idejeben utanajarni, mert ha azonnal kered 10-12 ezer ft, mi ket hetet vartunk ra s igy kerult 6000 ft-ba.

Minden jot!

39 hetes kismama

2009. júl. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolso valasziro vagyok. Biztonsag kedveert , beszelj a korhazban vkivel, orvossal. En amugy etrhesgondozasra is Magyarorszagra jarok(Fehergyarmatra)
2009. júl. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!