Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyugtassatok meg! Ugye van...

Nyugtassatok meg! Ugye van még rajtam kívül olyan 31. hét körüli Kismami, aki nagyon el van maradva a készületekkel?

Figyelt kérdés

Tiszta ideg vagyok, most költözünk, szanaszét van a lakás, jhét elején jönnek a burkolók, a babaszoba sehol sincs, egy csomó mindent nem vettem még meg. Idegileg már ki vagyok, mert mindig problémákba ütközök.

Más is van így???


2012. aug. 30. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem vagy elkésve! Mi csak most, 39 hetesen állítottuk be a kiságyat, a komódot, meg a többit.Már a lepedőt is beletettem a kiságyba a takarót, textilpelenkát (ágyneműt nem vettem, felesleges). Ruhákat pedig még ma is mostam.

Ha nem készültök el időben mindennel az sem baj, csak a kiságy legyen meg, amibe bele tudod rakni, ha hazaértek.

2012. aug. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
En meg 38 hetesen is dobozokat pakoltam a regi hazunkba mert koltozes elott altunk. Babaszobanak nevezett helyseg nem is volt csak eppen felallitottuk a kisagyat meg a pelenkazot de tudtuk, hogy majd ugyis szet kell szedni. 38+1 hetre szuletett a kisfiam es 2 hetes volt amikor meg hazakat neztunk (elvesztettuk azt ahova koltozni szerettunk volna mert az illeto balesetet szenvedett igy a haz mar nem volt elado tobbet). 9 hetes volt a kisfiam amikor koltoztunk addig folyamatos pakolas, idegeskedes meg szoptatni sem tudtam a sok stressztol. Nem volt igy is eleg bajom es kialvatlan ejszakam egy ujszulott mellett hanem meg hazakat is neztunk, cipletuk a hordozoba, jarkaltunk fel ala. Ahhhh, tiszta remalomkent gondolok vissza erre az idoszakra. Aztan 9 hetes volt mire vegre elkoltozunk es ekkor lett vegre gyonyoruen kifestett es szep babaszoba es 12 hetes mire vegre kipoltunk mindent es kezdtem megtalani a dobozokba rejtozkodo baba cuccokat. vegre orommel vasaroltam mert nem kellett dobozba tenni es nem kellett ugy tekinteni ra mint amit csak cipelni kell egy masik lakasba koltozeskor. Az terhessegem utolso heteire es a szules utani hetekre nem is akarok emlekezni, szornyu!!! Ugyhogy nem vagy egyedul.
2012. aug. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
van olyan 37 hetes kismami... aki nagyon el van maradva. elcsúsztunk a költözéssel... holnap adják át a lakást, aztán burkolás stb mint nektek... a gyereknek nincs még ágya, babakocsija, kb egy hordozó van, meg ruhák, hogy haza tudjam hozni. én már nem idegeskedek.. azon már túl vagyok, meg a bőgésen is. legfeljebb anyámhoz születik, aztán majd lesz vmi
2012. aug. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hát nem nyugodtam meg! :) Pont ezt nem szeretném átélni, mint amit írtál Kedves 2. Nagyon sokat vártunk erre a babára, és élvezni szeretném a várandósságot, de így egy rémálom. Hónapok óta nem alszok éjszakánként állandóan jár az agyam. Most vettem észre, hogy nem is biztos, hogy be fog férni a 3 részes kanapé a másik lakásba, ahová költözünk, mert ott sokkal kisebb az ajtó. :(( Ha minden jól megy elméletileg 3-4 hét alatt minden a helyére kerülhet és az utolsó hónapot talán élvezhetem.

Kívánom, hogy Nektek is rendeződjenek a dolgok, és legyen boldog a babavárás! :)

2012. aug. 30. 17:35
 5/9 anonim ***** válasza:
A második terhességnél én úgy gondoltam hogy ráérek a készülődéssel aztán kapkodnunk kellet mert a 31. héten megszülettek a fiúk és villám gyorsan kellett mindent beszerezni. Gyakorlatilag szinte semmink sem volt,mert úgy gondoltuk hogy még bőven beleférünk. Ha még egyszer terhes lennék biztosan előbb beszereznék mindent.
2012. aug. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nyugi, én is 36. héten kezdtem el készülődni, és még mindig van ami hiányzik. Egyedül a kiságyunk volt meg (örökölt) és a babakocsi, amit kb. 20 hetesen vettem, mert akciós volt amit kinéztem, én annyiért kár lett volna otthagyni.

Van még időd, és tapasztalatból mondom, hogy jobb a végére időzíteni a mosást, babaruhák rendszerezését, stb. mert a végén már nagyon lassan fog telni az idő, ezzel meg legalább lefoglalod majd magad.

Csak nyugodtan, és boldog babavárást!

Üdv, 39+6 hkm

2012. aug. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szerencsére a nagyja holmi már meg van, mert a 20. héttől vásárolgattam. Körforgó, pelenkák, tisztálkodási szerek, overall, cumisüveg, mellszívó hiányzik. Inkább a pakolás része ami aggaszt, mert félek, hogy megerőltetem magam - veszélyeztett vagyok egyébként.

Mindegy, holnap átcuccolunk, aztán remélem minden szépen a helyére kerül, és élvezhetem végre, hogy várandós vagyok. :)

2012. aug. 30. 19:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél a 31.héten még egy szál bodynk sem volt. 36.hétig dolgoztam, utána vettünk meg mindent: gyerekágy, hordozó, ruhák, stb szóval mindent. A lakásfelújítás valamikor a 30-33.hét környékén volt (már nem emlékszem).

Valahogy akkor nem izgattam ezen magamat.

Azért a második és harmadik terhességnél a 34.hétre már mindig készen álltam mindennel. Ekkor már ideges lettem volna, ha még nem lettem volna kész.

2012. aug. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 porcukormókus ***** válasza:

Csak semmi pánik!! Én szombaton leszek 36hetes kismama, és még csak most fogjuk megcsinálni a szobát. Értsd; ablakcsere, glett, csiszi, festés, parketta, stb.

Kiságy, matrac, ilyesmik még a kanyarba se.. :)))

De én már rutinos káoszkapitány vagyok, mi az első babánknál is ezt csináltuk, csak akkor az egész ház úszott a sittbe, most csak egy plusz szoba hiányzik.

Szóval ne érezd magad egyedül! :)

2012. aug. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!