Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes kismama vagyok és a...

12 hetes kismama vagyok és a Toxoplazma vizsgálaton mind a két eredmény(IgG, IgM) pozitív lett. Mi van ilyenkor, nagy a baj? Elvileg csak egyszer lehet elkapni és utánna a szervezet immunis lesz rá, de nekem nem így történt.

Figyelt kérdés
2008. máj. 13. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia én ugy emlékszem nekem azt mondta a védönöm hogy a pozítiv azt jelenti hogy már átestél a fertözésen de nem vagyok benne biztos boldog babavárást 20 hetes kismama
2008. máj. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kérdezz rá, mert ha mindkét értéked pozitív, az azt jelenti, hogy átestél (de ez lehet, hogy az aktuális állapotot mutatja), illetve jelenleg van benned fertőzés. Én legalábbis így tudom, hogy az aktuális állapotot és az előzményt mutatja a két eredmény. De furcsálom, hogy semmit nem mondtak amikor odaadták a leleted.
2008. máj. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
a lelet mindig az aktuális állapotot mutatja, s a pozitiv azt mutatja, hogy eltér a normálistól. mindig a negativ a jó. de ha nem mondtak semmit, s nem küldtek tovább, akkor valószinű nincs baj. több adatot is néznek egyszerre, s ha mondjuk neked csak ez a kettő tért el a normálistól, még nincs baj.. Amúgy hidd el tudják az orvosok a dolgukat, sok kismama mindig kételkedik, de bizzál az orvosodban, ha baj lenne, azonnál tudni fogod. de nem lesz. Meg ha van bármi kérdésed, nyuogodtan kérdezz rá az orvosnál!! Ez a dolga, ne légy szégyenlős!
2008. máj. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

itt nem a negatív eredmény a feltétlen jó,mert az azt jelenti,hogy min 2 havonta ismételni kell,mert nem esett át rajt a kismama,és ha terhesen kapja el,akkor a babánál fogyatékosságot okozhat.A pozitív teszt azt mutatja,hogy átestél rajt,és az már mindig pozitív is marad.

Viszont a kérdőjel,hogy régen estél át,vagy frissen fertőzött vagy-e?Ez nem mindegy,mert gondot okozhat.

Hívd fel a védőnőt,és kérdezz rá.Ha terhesen kapod el,tudják kezelni antibiotikummal.Általában teljesen tünetmentes,vagy gyenge influenzaszerű tüneteket produkál,amivel nem biztos hogy dokihoz megy az ember.


Jó egészséget.

2008. máj. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na En most megneztem az enyemet,es nekem az IgG pozitiv,amire a doki mondta,h volt ez a fertozes,a masik az IgM negativ,erre maeg azt mondta,h ez jo mert nincsen a szervezetemben most.

En kerdeztem,h ha lenne mi lenne a teendo,es azt modnta,h kapnek gyogyszert es semmi gond nem lenne a babaval.

Szeritnem hivd fel az orvost,es kerdezd meg,h ilyenkor mi a teendod.

De nincsen nagy baj,fogsz ra kapni vmi gyogyszert es a babad olyan egeszsegesen fog szuletni mint a makk.

Nagyon boldog babavarast kivanok

24 hetes kismama

2008. máj. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
AZ IgG azt jelenti,hogy nem friss fertőzésről van szó,hanem hogy már valamikor régebben átestél rajta és van antitest a szervezetedben.
2008. máj. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a nyugtató szavakat.Azóta már beszéltem az orvosommal és holnap megyek újabb vizsgálatra, de megnyugtatott, hogy nem kell egyből kétségbeesni.

Boldog babavárást mindenkinek!

2008. máj. 14. 11:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!