Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák-anyukák, ti szedtetek...

Kismamák-anyukák, ti szedtetek, vagy szedtek magzatvédő vitamint?

Figyelt kérdés
Én eddig nem foglalkoztam vele,meg nem is volt olyan szimpatikus nekem.Viszont youtube-on Czeizel Endrének néztem a 9hónap műsorát,és abban elmondta,hogy már terhesség előtt el kell kezdeni szedni,mert aki nem szedi,annak a babájánál sokkal gyakoribbak a rendellenességek,mint pl a nyitott hátgerinc.És én nem szedtem!!Meg még most sem szedek semmit.És azt mondta,hogy a terhesség első 15 napjában van a legnagyobb jelentősége,csak azt nem tudom,hogy a beágyazódástól számítva,vagy pedig a fogantatástól.De tök mind1,mert én már lekés(t)em róla.És most megijedtem,hogy baja lesz a babámnak :( Holnap megyek a nőgyógyhoz és írassak fel vele vitamint,vagy amúgy is fog írni?Mert még nem szedek semmit!!Vagy a magzatvédőt(pl elevit,gravida)felesleges elkezdenem szedni?? 4 hét 2 napos vagyok.
2012. aug. 27. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Én nem szedtem. Magnéziumot szinte onnantól,hogy megtudtam baba lesz,illetve Folsav ami nagyon fontos az első 12 hétben. Dokim se vitamin párti,mert pont gyümi időszak van/volt,és amúgy is rengeteg zöldséget és gyümit eszek.

Szóval magnézium 36.hétig, folsav 12.hétig és vas,amit szintén 36.héten hagytam abba,ezt kb a 20.héten kezdtem el.

38hkm

2012. aug. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én nem szedtem semmit...ha jól emlékszem a 16. hét körül írtak ki D-vitamint. De ha a védőnőd tudja, hogy nem szedsz semmit, akkor úgyis szólni fog, hogy mikor szólj rá a dokira, hogy írjon neked :) Meg majd a magnéziumot is szedheted, meg ha kell, akkor írnak majd ki vasat :) Az én babám uh alapján egészséges :) de majd októberben megmondom, de bízom benne :) Ne idegeskedj! Az sokat árt a babának, ha stresszelsz!

Gondtalan babavárást!

34 hkm

2012. aug. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nem szedtem semmit.Amikor kérdezte a védőnő hogy szedek-e magzatvédő vitamint, akkor közöltem vele hogy sokkal több értelmét látom annak hogy úgy táplálkozok (sok zöldség, gyümölcs) ami vitamin dús, mint hogy különböző adalék és segédanyagokkal ellátott bogyókat szedjek.teljes mértékben igazat adott nekem. :)

Makk egészséges fiam született, koraszülött volt az igaz placenta leválás miatt, de a koraszülött osztályon is azt mondták hogy még egy ilyen egészséges és életerős gyereket nem láttak. :)

2012. aug. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Még terhesen sem szedtem, csak folsavat!

Hát akárhogy is nézem, nincs nyitott gerince a fiamnak!:)

2012. aug. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 4 hetesen kezdtem el szedni Elevitet és folsavat. Aztán a nődokim azt mondta, szerinte teljesen felesleges az Elevit. A védőnő azt mondta, nem felesleges. Így megbeszéltem magammal, ártani nem árt, nekem is jó. Mivel sokat vérzett az orrom - most már ritkábban, másfél hónapja a védőnőm tanácsára átálltam a Gravidára, mert abban van K vitamin (és sok más, ami nincs az Elevitben), és ez valamilyen szinten befolyásolja a vérzékenységet. Talán annyi pluszt mondhatok el, amit szerintem ennek köszönhetek, hogy úgy érzem, néhány terhességi tünetet leszámítva kicsattanok az egészségtől.
2012. aug. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 7 hetesen kezdtem el szedni a Gravidát (ekkor derült ki hogy terhes vagyok) Ultrahangnál a Femibiont ajánlották de azt nem kaptam sehol és ezért vettem Gravidát. De csak a 12. hétig szeretném szedni. De ha mondják hogy szedjem akkor szedni is fogom.
2012. aug. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt mindenki maga dönti el. Szerintem nyugodtan elkezdheted szedni még most is, hiszen az a sok vitamin mindig jól jön, még nyáron is! Én a gyerekvállalás előtt érdeklődtem a nőgyógyászomnál, hogy mivel tudok készülni a gyerekre (azon túl, hogy elhagyom a fogamzásgátlót, stb), és már akkor mondta, hogy még a fogantatás előtt kezdjek el szedni bármilyen terhesvitamint. Így egyik nap még fogamzásgátlót szedtem, másik nap már terhesvitamint. 3 hónap vitamin szedés után sikerült a babó a pocimba, ezt tartják pont ideálisnak...az én orvosom azt mondta, hogy végig szedjem és még szoptatásnál is. ő ezt tanácsolja...vagy megfogadom, vagy nem - mindenkinek a maga döntése :)
2012. aug. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én sem szedek magzatvédőt! már a tervezési szakaszban szedtem a folsavat, mióta tudunk a terhességről szedünk magnéziumot. vettümk calciumor is, de az valahogy nem fogy :) ne aggódj, táplálkozz rendesen és kielégítően, sokkal hatásosabb, mint azok a mű bogyók, amiket bejuttatnál a szervezetedbe. amúgymeg nagyanyáink sem szedtek egy ilyet sem, mégis mind itt vagyunk!
2012. aug. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én nem szedtem, és sem az orvosom sem a szülésznőm nem is ajánlotta, ők annak a hívei, hogy amit lehet azt étrenddel vigyünk be mesterséges vitaminok helyett.

mg-cal-d vitamin-komplexet, folsavat viszont én is szedtem ajánlásra, illetve omega-komplexet (mikor az idegek fejlődtek), mert ezekből nem lehetett megfelelő mennyiséget bevinni.

minden értékem mindig jó volt és problémamentes a várandósságom is! amikor fáradékonyabb időszakom volt, akkor ittam 1-2 hetet kúraszerűen krauterblutot (legjobb vasforrás).

sztem magad döntsd el, szeretnél e. vele és nélküle is születnek egészséges babák!


33hkm

2012. aug. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!