Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért fontos az első magzatmoz...

Miért fontos az első magzatmozgás napjának feljegyzése?

Figyelt kérdés
2012. aug. 25. 19:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%

tényleg ...

Miért?


3 gyerekem van de nem tudnám megmondani h mikor volt az első

annnnyiiiiirraaa nem ez volt fontos számomra

2012. aug. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Ezen a kérdésen én is elgondolkodtam. A védőnőm napra pontosan kérte. A húgom védőnőjét egyáltalán nem érdekelte, hogy mozog-e a baba. Igaz, az se nagyon, élnek-e még... A telefont se veszi fel.
2012. aug. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
Azért, mert az orvos abból tudja jobban megközelíteni a szülés várható időpontját. Természetesen még ez sem a tuti nap lesz. de mert a megmozdulás a fejlettség egy bizonyos fokán következik be, jó alapul szolgál a továbbiakban.
2012. aug. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
45%
nagyjából abból következtetnek a szülés várható időpontjára!
2012. aug. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Én sem az elsőt várom,az elsőnél és a másodiknál csak a hétre emlékszem,a harmadiknál hét+napra pontosan tudom...Mindig kérdezte a védőnő,de soha nem jutott eszembe (mindig annyian vagyunk,mindegy mikor megyek) megkérdezni,hogy ezt miért is kell neki bejegyezni.


Hogyan tudja ebből bárki is akár csak megsaccolni a szülés várható idejét?

2012. aug. 25. 20:03
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Bocsi az offért, de ez engem is érdekelne valóban hogy, hogy számítják ebből a szülés várható idejét, mert van aki már állítólag a 14. héten érzi van aki meg csak a 21-22. héten érezte először.
2012. aug. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem az első megmozdulás, hanem annak az első érzése. A baba sokkal korábban mozog már, mintsem érezzük. És az, hogy ez kinél mikor jön el, nem csak a baba nagyságától függ, hanem attól is, hogy a méhlepény hol helyezkedik el, mennyire érzékeny, egyáltalán meg tudja-e állapítani, hogy ez a magzatmozgás. Nekem is sokszor kellett egy bizonyos érzés ahhoz, hogy arról is tudjam, hogy ez bizony a rúgás. Én eleinte azt hittem, begörcsölt egy pillanatra alul a hasam.

24+5 hkm

2012. aug. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Általában az első terhességnél a félidőben mozdul meg a baba, a későbbieknél mindig egy picivel korábban. A számításnál az orvosok ezeket a tapasztalati értékeket is figyelembe veszik.
2012. aug. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Tőlem anno nem kérdezték, csak annyit a 20. hét körül, hogy éreztem-e már. Aztán én jóval előtte láttam már az ultrahang elől elteperni, hogy megéreztem volna... tehát így végképp nem értem, hogyan következtethetnek ebből.
2012. aug. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%
A magzatmozgást legkorábban a 20.héten érzik az először szülők,a 18 héten a többedszer szülők. Az ebből számított terminus kevésbé pontos, mint a menzesztől számított. A számítás oly módón történik, hogy az első magzatmozgás időpontjához először szülőknél 20 hetet, ismételt szülőknél 22 hete adunk hozzá.
2012. aug. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!