Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jóslófájás és szülés összefügg...

Jóslófájás és szülés összefüggés!?

Figyelt kérdés
Van olyan, akinek nem voltak jóslófájásai mégis viszonylag könnyen szült? Van összefüggés a kettő között? Igaz az, hogy aki már átélt jóslókat, annak könnyebb?
2012. aug. 24. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Erre kíváncsi vagyok/voltam én is.

kérdeztem is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


39+4 hetes vagyok, 36 héttől nagyon sok jóslóval, és remélem könnyen szülök, második baba. Az elsővel nehezen tágultam, nem is volt jóslóm, az első rendszeres fájástól 17 óra volt:(:(

2012. aug. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olyan NINCS hogy nincs jóslófájás!! A méh gyakorol folyamatosan, amikor keményedsz az is egy méhösszehúzódás eredménye, ha úgy vesszük ez is jósló.(Nem attól van hogy a baba rugdos, az tévhit, és a terhesség végefelé gondolom)

De attól h vki sokat keményedik, nem biztos h könnyebben is fog szülni. Az a jó, ha TÁGUL is , azaz nyílik a méhszáj kifelé. Ezt úgy lehet érezni, hogy 1-1 keményedésnél (görcsnél) lefelé az alhasból sugárzik a fájdalom, sokszor a combokba.

2012. aug. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs összefüggés. A barátnőm már 30. héttől jóslózótt, ennek ellenére 20 órát töltött a szülőszobában. Nekem 3 napja vannak enyhe görcseim + keményedéseim, hogy könnyű szülés lesz-e, erről majd később tudok nyilatkozni. 32 hetesen 2100 volt a méhszáj értékem pedig nem voltak jóslók eddig.

39 hkm

2012. aug. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is csak keményedéseket éreztem, görcsöket sohasem. Keményedésből a 36. héttől viszont volt bőven, sokszor 3-4 percenként és fél órán-órán keresztül is eltartott. De még csak kellemetlennek sem éreztem... Végül a nagy napon az első igazi fájástól (ami már görcsszerű volt) számított 3 óra múlva megszületett a babám. Első szülésem volt.
2012. aug. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!