Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes terhes vagyok. A...

9 hetes terhes vagyok. A védőnő mondta, hogy minden hónapban, amikor a menszesznek megkéne jönnie, alhasi fájdalmaim lesznek, de én ezt nem tapasztaltam. Nincs baj a babával?

Figyelt kérdés
2008. máj. 12. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőd még 8 általánost se végzett, vagy az ecserin vette a képesítését, vagy nem látott még kismamát? Ugyan mi köze lenne a mensid idejének a terhességedhez ebből a szempontból? Ha alhasi görcseid vannak, az totál nem jó, lehetnek szurkálásszerű érzések, érezheted, hogy növekszik és tágul a méhed, időnként élesebben is fájhatnak a méhedet tartó szalagok a megnövekedett súly miatt, ez mind normális. De hogy mensis görcsök... Könyörgöm, terhes vagy! Miért lennének? Én a helyedben gyorsan kérvényeznék egy másik védőnőt - megteheted, annak ellenére, hogy körzetesítve vannak - mielőtt az egész várandósságod alatt hülyeséggel tömne. Baromira nincs szüksége egy kismamának plusz idegességre, alaptalanul, főleg azért, mert egy munkájához nem értő kontár beparáztatja. Szerintem keress a környezetedben gyakorló kismamákat és inkább velük beszéld meg a dolgokat. Nagyon boldog babavárást, és ne izgulj, minden rendben veled!

32 hetes pocis

2008. máj. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem törvényszerű, hogy fájnia kell. Nekem az 5 hónap alatt 2x fordult elő. A babával meg nem lehet gond emiatt!
2008. máj. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincsen semmi gond.Nekem sem fájt,és sokunknak nem fáj.Majd lassan a derekad e´s a medencéd fa´jhat,mert elkezdenek nyúlni a szalagok.e´s lazulni az izmok.
2008. máj. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem az elejen voltak olyan mindjart megjon mensi erzes,de az kb a 10-15 hetig volt meg,azota olyat nem ereztem,de olvastam,h van aki erzi.

Az,h Te meg nem erzed csak nagyon jo,miert kene,h fajjon?Inkabb orulj neki,h Te ennyire szerencses vagy,h nincsen ilyen erzesed.

Nagyon boldog babavarast kivanok

23 hetes kismama

2008. máj. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló vagyok, tényleg nem erős görcsökre gondoltam, csak megéreztem, hogy mikor menstruáltam volna, kicsit fájdogált ott alul, de nem görcsölt!
2008. máj. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2008. máj. 12. 09:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia,én az első babával nem éreztem semmit,most meg 35 hetessen minden hónapban 2-3 napot menstri szerű görcseim vannak.Nem vagyunk egyformák,ezt a védőnőnek is tudnia kellene.Szegény kismamáknak mindent bemesélnek,én már nem is halgatom meg.Boldog babavárást!!!!
2008. máj. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem pedig az a véleményem, hogy az első válaszoló sem sokat tudhat, ugyanis, igenis van köze a menstruációnak a terhességhez. Ugyanis a védőnő nem mondott hülyeséget, tényleg így van, hogy amikor meg kellene jönnie, olyankor a mensstruációs görcshöz hasonló görcsök vannak, és jobban szúrkál a has is. Nyilván, ha ez annál a pár napnál tovább tart, és nagyon erős lenne, annak már nem biztos, hogy köze van a mestruációhoz. De ha csak enyhe szúrkálások és görcsök vannak, olyanok, a milyenek amúgy kevésbé szoktak lenni, az normális. Nagyon sokan írták, és írják még máshol, hogy éreztek ilyet, és nekiik is így volt.
2008. máj. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!