Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36-37 hetes magzat nagyon kicsi?

36-37 hetes magzat nagyon kicsi?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk 4D uh-n. (Nem kórházban voltunk, így szerintem a szonográfusnak sem volt orvosi végzettsége.)

Minden adatnak 35w3d lett az eredménye. Ezzel még nem is lenne problémám, de azt írta rá a papíromra hogy kicsit kevesebb a magzatvíz és hogy a lepény III. fokban érett.

Meddig húzom így? Még csak kb 2700gr környékén van a súlya, és 43 cm. Ez nagyon kevés? Szeptember 8-ra vagyok kiírva. Csütörtökön megyek orvoshoz, addig kéne megnyugodjak kicsit.



2012. aug. 19. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a súlybecslések egyrészt tévedhetnek. Nem is keveset. Most szült meg sógornőm 38.hétre 2800 grammos babát, előtte levő nap uh-n 3560 nak mérték a babát.

Barátnőm kisfiam 36 hetesen született 2680 al kis pici volt de semmi baja természetesen:) Idekint hamar összeszedte magát:)

Nekem pedig az ellenkezője volt 3300-3400 körülinek tippelték a 2. és 3. babámat, és 4300 és 4100 grammosak lettek. ezt csak arra írom hogy milyen csalóka ez a súlybecsés. Pedig ez is 4d-s magándokis uh volt.

2012. aug. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csütörtökre elérheti a 3 kg, és a 45-48 cm-t!

Most hízik nő a leggyorsabban!

Ne aggódj, lehet nem lesz egy óriás baba.

Azért is írhatta 35 hetesnek, mert nem egy kövér baba, de tévedhetnek, ha egy centit elmer, az a kilóban is jelentkezik!

Ne izgúlj, nem minden baba hízik nő egyformán!

2012. aug. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

40+4 naposan szültem 48cm és 3000gr-mal született a lányom.

A III.fokú lepény érettség pedig jelzi hogy hamarosan itt az időtök de még húzhatjátok a kiírt időpontig. Ahogy írtad a kicsit kevesebb magzatvíz miatt se aggódj!

Ez teljesen normális így az utolsó trimeszterben.

Ha pedig baj lenne, azért a 4D uh szóltak volna, hiszen egy teljesen tudatlan ember nem végezheti el az uh-t.

2012. aug. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Engem ez a III. fokban érett méhlepény zavar. Azt mondta a szonográfus, hogy "ez a méhlepény szűk 2 hétig elég a babának. Nem baj, ha 39 hetesen születik, és az sem baj, hogy nem lesz 4kg-s. De ugye nem lesz baja, és lesz elég tápláléka bent?
2012. aug. 19. 16:20
 5/8 anonim ***** válasza:
A súlya és a terhességi hetek alapján rendben van a gyerek csak a hosszát keveslem. 33+6 hétre született a lányom 2350g-al és 45cm el.
2012. aug. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Gondolom még addig mész uh-ra ott kiderül ha nem gyarapszik megfelelően vagy kellő ütemben, nst-n meg az ha a lepény keringése már nem megfelelő, vagy nem látja már el jól a babát, és ha ilyesmi kiderülne nst-n akkor flowmetriára szoktak küldeni ami szintén a lepényi keringést nézi, (áramlás a köldökzsinórban stb.) és ha az nem oké akkor felvesznek az osztályra, nem lehet baj.
2012. aug. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
na mit mondtak ma?
2012. aug. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnos azóta kórházba kerültem... Kevés a magzatvíz, másodfokban érett a lepény, viszont meszesedett :-( És a babát csak 2200gr-ra mondta az orvos :-(

Már nem is megyünk haza, csak külön-külön :-)

2012. aug. 25. 19:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!