Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apám a kezembe nyomott egy...

Apám a kezembe nyomott egy marcipánt, hogy egyem meg. Utólag közölte, hogy egy éve lejárt. Ebből lehet baj?

Figyelt kérdés
15. hétben vagyok :S
2012. aug. 19. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
De kedves :(..Reméljük nem lesz gond max kihányod vagy egy kis hasmas..
2012. aug. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

miért csinál ilyet??

egyébként a szav. idő. lejárta után még jó lehet.

anyukám csokis cégnél dolgozik, sok "lejárt" csoki van otthon, ami még fél év múlva is jó, max a kakaóvaj csapódik ki, azonkívül más baja nincs.

szerintem nem lehet baj belőle, de ha nagyon izgulsz, hívd fel a dokit, kérdezd meg őt, hátha tud valami okosat mondani

2012. aug. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz, nyugi.
2012. aug. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Off: De jó fej apukád van! Miért nem ő ette meg? Én alapból utálom a marcipánt, még frissen sem eszem meg. Azért én beolvasnék neki a helyedben...

On: Szerintem nem lesz tőle bajod, bár nem tudom, hogy a mandula mennyire "romlékony" ilyen állapotban...

2012. aug. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Azért csinál ilyet, mert szerinte ez vicces. Úgy mint a cigifüst a lakásomban, hiába hányok tőle és fulladok meg, "ennyi kell"... Mert én is azok közé az idióta nők közé tartozom, aki mindent elhisz a TVből, és szedi a sok szart, és a gyereket is tömi születés előtt mindenféle felesleges baromsággal. ... Ahányszor látja az elevit reklámot, mindig mondja, hogy idióta vagyok, mert ezt beveszem.. hiába mondok én bármit... hiába mondom, hogy lehet, hogy régen nem szedték, de régen még nem volt MINDEN génkezelve, pótcuccokkal megcsinálva, e376836473546354 adalékanyaggal telerakva, és nem került triplájába a "bio" kaja, mert mindenkinek volt OTTHON. Ma már baromira nem viszünk be vitamint, mert mindent kiölnek a műanyagok, de lehetetlen érvényesülnöm mellette. Mindegy nem is ez a lényeg, őt nem érdekli, hogy ez esetleg probléma, hogy valami lejárt.. csak azért aggódom, mert nem tudom miből van a marcipán pontosan, és hogy van-e benne olyan ami okozhat bajt.

Köszi a válaszokat :)

2012. aug. 19. 11:20
 6/11 A kérdező kommentje:
Foggalmam nincs miért nem ő ette meg, de ha hányni fogok tőle, biztos, hogy szerzek valakitől valami romlott cuccot és megetetem vele :D lejáűrt csokink nekünk is volt itthon, mert az akkori barátnője csokigyárban dolgozott, de a marcipán nekem más kategória, de csak örülök, ha mégsem. Én nagyon szeretem, sajna eszembe sem jutott ellenőrizni mit ad oda.. :S
2012. aug. 19. 11:22
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
es nem erezted hogy allott? en max csak a friss marcipant tudom megenni,abbol is keveset, a regebbieknek mar teljesen mas ize is van. egyebkent nem hinnem hogy bajod lesz vegul is cukor es mandula. de ha gondod is lenne max egy kis hasfajas, nem artassz vele a babanak.
2012. aug. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem éreztem :S inkább az ételfestéket éreztem rajta, de nincs vele bajom. mindegy, köszi a válaszokat! :)))
2012. aug. 19. 12:26
 9/11 anonim ***** válasza:
wikipediában keress rá, ott leírják, hogy miből készül. Különösen romlékony anyag nincs benne, a mandula is max avasodik, bár nem tudom, hogy ilyen formában képes-e rá.
2012. aug. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy semmi bajod nem lesz tőle, ne aggódj már.

Egy marcipán ilyen értelemben nem tud megromlani. Amikor már nem jó, akkor pedig úgyis látod rajta, mert teljesen megkeményedik (el sem tudtad volna rágni).

Még vagy fél évig simán megehetted volna, minden gond nélkül. Nem kell ezeket a szavatossági időket annyira komolyan venni. Persze nem azt mondom, hogy direkt keresd a lejárt dolgokat :), csak azt, hogy nem kell bepánikolnod azért, mert egy hónappal korábbi dátum volt ráírva. Hihetetlen ráhagyással csinálják ezeket.

2012. aug. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!