Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg sokat kell várni a...

Tényleg sokat kell várni a táppénzre? Dehát akkor miből fogok élni?

Figyelt kérdés
2008. máj. 9. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Lendületből... SAjnos, tényleg kell rá várni elég sokat! Én nem akarlak elkeseríteni, de én nov6.án jöttem el táppénzre, és az első utalás január 23.án volt. Készülj erre. Valahogy csak kikecmeregsz a pácból. Kitartás!!!
2008. máj. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha a munkahelyed tb-kifizető hely, akkor minden hónapban, mikor fizetés van kellenne kapnod a táppénzt.

ha nem kifizetőhely, akkor a tb utal bizony legrosszabb esetben 3hónap csúszással

boldog babavárást

2008. máj. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én igaz csak passzív táppénzen voltam eddig de nekem mindig utalta 30nap mulva szinte pontosan.Most ismét azon vagyok kíváncsi vagyok mikor fogja.ja de a beadástól számítják a 30napot-tehát hiába vagy te pl.nov 3tól kiírva ugye csak akkor adhatod le a papírt mikor a dátum lejárt és a beadástól számítva 30nap szval én így tudom így van,de nyugodtan hívd fel a tb-t és érdeklődj.Nekem mindig segítenek szivesen.
2008. máj. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Legalább egy, de inkább másfél, két hónap, mire az első megjön.

Igen érdemes kicsit előre tartalákolni...

Gondolhatod, nem vagy egyedül a gondoddal, és megnyugtatlak, ugyanez lesz szülés utánis, legyen az tgyás, gyed vagy gyes... Sokszor az még 3 hónap, mire megjön az első gyes...

És jó, hogy erre "ott fennnt" is gondolnak, mert nekünk is nagy gond volt, és most szülésnél még nagyobb lesz, hogy miből élünk abban az időben...

Szóval tartalékolj:-)

2008. máj. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mikor eljöttem táppénzre a következő hónapban már fizetés idejében meg kaptam,sőt szülés után a tgyást is időben utalták.Az anyasági támogatást és a családi pótlékot is megküldték az igénylést követő egy héten belül.
2008. máj. 10. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!