Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire kell számítani az amnioce...

Mire kell számítani az amniocentézis vizsgálatnál?

Figyelt kérdés

Az alacsony AFP értékem és a genetikai UH-n felfedezett kisebb eltérés miatt (pár mm-es vesetágulat, az átlagosnál több magzatvíz) javasolt nálam a magzatvízvételt. Ha valakin végeztek már ilyen vizsgálatot, az kérem írjon, mert nagyon félek, hogy mien. Nem is a fájdalomtól, hanem inkább, hogy milyen rizikója van a vetélésnek.

20 hetes kismama


2008. máj. 9. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szia..ugyan ezekkel az okokkal kellett 4 éve mennem magzatviz mintavételre...csak engem beparáztatott a doki hogy mivel fiatal vagyok lehet hogy down koros a baba..utána ugy össze vesztem vele mert kiderült hogy ezek nem össze függök.ne aggodj..nem lesz semmi.és nekem is egézséges csajszim született..most már nincs nagy kockázat sem mert pikk pakk-ra megcsinálják.,és nem is fáj annyira csak kellemetlen.utána annyi hogy egy pár napig ne eröltesd meg magad,,pihenj sokat.ne félj.minden rendben lesz.
2008. máj. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Koromat tekintve (26) nálam is ettől félnek...Remélem minden rendben lesz...
2008. máj. 9. 14:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az AFP egy nagyon bizonytalan vizsgálat,nálam is csináltak amniocentézist miatta.De ha az uh is eltérést mutat,akkor érdemes elvégeztetni.A vesetágulat általában nem szokott komoly lenni,de a sok magzatvíz rendellenességre utal.

Szerintem csináltasd meg mindenképp,te is megnyugszol,ha jó az eredménye.Ha meg tényleg nagy a baj,akkor jobb ha most derül ki.Nem fájdalmas,de elég kellemetlen maga a vízvétel,de csak pár percig tart.Utánna pihenj sokat,hetekig,és ne csak napokig,mert van rizikója.

Nem kell elbagatelizálni,van ismerősöm akinek 1 hét után folyt el a vize,mert megemelte magát.

Kilyukasszák a burkot,annak be kell gyógyulni,és idő kell neki.

Azt nem értem,hogy az első hozzászólónál miért a kora miatt gyanakodtak Down kórra,mikor minél fiatalabb az anya,annál kisebb az esély erre a rendellenességre.

Persze lehet,de idősebb nőknél gyakoribb.

De nagyon későn csinálják nálad,én ezt nem értem.

Nekem a mostani terhességemnél 14 hetesen csináltak AFP-t,és egy hét múlva már nézték volna a vizet ha nem jó az eredménye.Egyébként nekem a lányomnál 17 hetesen végezték,és azt mondták hogy 22 hétig veszik el ha gond van.


Sok szerencsét neked,és ne aggódj előre bízz benne hogy nem lesz baj.

2008. máj. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Nekem a 16. héten csináltak AFP-t és csak 2 hét múlva lett meg az eredmény. Mire kaptam időpontot a genetikai tanácsadásra hipp-hopp a 20. hétben voltam...nem rajtam múlott (bár voltam egy magánklinikán genetikai UH-n és ott azt mondták, hogy minden rendben) Erre a vizsgálatra csak azért mentem, mert a nődokimnak hivatalból be kellett utalnia.

Én azt hallottam, ha ne adj Isten valami van, akkor 24-ig hétig lehet elvenni.

2008. máj. 9. 15:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem másfél hete csinálták a Baross utcában. Maga a szúrás nem fájt - kb. olyan, mint a vérvétel - amikor szívják a magzatvizet (pár másodperc), az kellemetlen. Ne félj! Utána szigorú fekvés 2 napig, aztán 1 hét kimélő életmód. Ja, és 3x1 MagneB6!

20 hetes kismama

2009. máj. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!