Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6-7 hetesen is csak halvány a...

6-7 hetesen is csak halvány a teszten a 2. csík, az normális?

Figyelt kérdés

Ma voltam dokinál, a kézi vizsgálat alapján babát várok. De UH-ot csak kedden tud csinálni, vissza kell mennem.

Tudom, mikor fogant a babó, már 6 hetes és 6 napos vagyok (utolsó mensihez számolva). Teszteltem többször, de mindegyiken csak halovány a csík. Na, gondoltam, írok egy webes orvosnak, hogy nem kéne-e sötétednie a csíkoknak, - végülis 7 hetes terhességet már normálisan kimutathatna a teszt.

A doki írt vissza neten 1 sort, hogy a méhen kívüli terhességet ki kell zárni, mihamarabb menjek orvoshoz!

Dehát, most meg egy örökkévalóságnak tűnik, hogy kedd legyen, és megcsinálja a doki az UH-ot.

Ugye minden rendben van? Olvastam, a méhenkívüli általában pecsételő vérzéssel, nagy görcsökkel jár, de vannak "csendes"-ek is, amiknél semmi erősebb tünet nincs. De azt persze sehol nem írják, hogy méhenkívülinél nem erősödik a 2. csík... :S

Én egyébként teljesen jól vagyok, néha mindjártmegjön-érzésem van, de nem pecsételek, nem hányok, nincs derékfájásom, néha émelygek egykét órát, de ennyi.

Hogy bírom ki keddig...nem tudom... :(

Már 5 hete fogant a babánk, remélem, nagyon jó helyen kapaszkodik hozzám...


2008. máj. 9. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Sokaknak csak igen későn mutatja ki a teszt a terhességet. Hallottam már a 12 hétről is.

És az , hogy ott van, csak halvány, attól még ott van.

Alacsony a szervezetedben a hcg hormon, ezért halvány. De attól a baba még jól van, ne félj:-)

Ha semmi vérzésed, fájdalmad nincs, ne izgulj, türelem keddig. Az idegeskedés nem jó.

A megjön ézrés normális, nől a méhed, még érezni fogod jó darabig:-)

Gratula:-)

2008. máj. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nincs okod félelemre,nekem elöször halvány , aztán megint és négy nap múlva sötét lett. Keddig várj , ha gondod lenne az ambulancia fogad, de szerintem minden rendben. Az orvosok egyébként mindenkinél ki kell zárják a méhen kívüli terhességet, nem konkrétan rád vonatkozott a netes doki válasza. Bírd ki, jó lesz minden!!!gratu!
2008. máj. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyugi!Én is kétszer teszteltem és csak halvány csíkok voltak.De 2 év próbálkozás után,én nem bántam,csak hogy végre 2 csík,nem egy.Még egyet csináltam,az is halvány lett.Minden rendben van.(kop-kop-kop)Kézi vizsgálattal nem lehet meghatározni a méhen kívüli terhességet?Ne gondolj a legrosszabra!Szerintem a csíkok színének incs köze ahhoz,hogy hol tapadt meg,mert ha lenne már hallottunk volna róla,meg a ebws doki is mondta volna,hogy általában igen a halvany csík méhen kívüli terhesség tünete.Nyugi
2008. máj. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató szavakat!!! Majd csak valahogy kedd lesz, most még fényévnyinek tűnik... :-)

De a doki - úgy tűnt - biztos a dolgában, mert mondta, hogy Elevit vagy Gravida, válasszak én. :-)

2008. máj. 9. 12:05
 5/8 anonim válasza:

Nekem méhenkívülivel olyan erős csíkjaim voltak, hogy ihaj, úgyhogy ez semmi esetre sem mérvadó. Valószínűleg csak alacsony a hcg szinted, nem írtad, hogy egyfajta vagy többfajta tesztel próbálkoztá-e. Próbálj meg egy más erősségűt. Biztos ott az a baba jó helyen, ne gondolj rosszra:)De a hatodik-hetedik hét körül már lenne jele a méhenkívülinek, (ha nem is görcs, mert az nekem a 8. hétig amíg megműtöttek, addig sem volt) pl. a vérezgetés.

Korábbi kérdező válaszára: a méhenkívülit nem lehet kézi vizsgálattal megállapítani, még UH-val is sokszor csak feltételezni, amikor nincs méhen belül a baba és magas ill. nő a hcg szint (tapasztalatból:-( írom)

2008. máj. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Többféle tesztet próbáltam, először 10es mutatta ki halványan, aztán a többi 3 féle meg 25ös volt, de azok is halványak.

Én nem vérezgetek, hála Istennek! semmi ilyen nincs... Drukkolj! És köszi!

2008. máj. 9. 12:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Kar hogy ott nem lehet olyan tesztet kapni mint itt ausztriaban en olyannal csinaltam ami kiirta hogy terhes..ilyenkor nincs aval gond hogy halvany vagy sem ott vagy terhes vagy nem es hamar ki is mutatja..
2008. máj. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia!ne aggódj én 5-6 hetes terhes vagyok, és nekem is halvány volt a csík!és én sem voltam méhen kívüli terhes!
2008. máj. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!