Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kötelező-e a terheléses...

Kötelező-e a terheléses vércukorvizsgálat Magyarországon?

Figyelt kérdés
Németországban csak éhgyomri alapján mértek, és badarságnak tartották, hogy itt annyi szőlőcukrot beleerőltetnek a kismamákba. Ha lehetséges lenne, elkerülném.
2008. máj. 8. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon kötelező,és sok kismamának,akkor derül ki a terhességi cukorbetegsége...igaz sokaknak azért lesz magas az eredmény,mert az a cukros lötyit nem bírja olyan hamar lebontani.De utána megfigyelés alatt van,és ha jók az értékek,akkor engednek a diétán.Tehát szokszor csak felesleges elővigyázatoság.Sok helyen a sokkal humánusabb 2 deci tej és egy zsemle van.
2008. máj. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia

miután nekem nem volt, szerintem nem kötelező.

de nem rossz dolog szerintem.

nálam azt csinálták, hogy reggeli után egy órával a védőnő megbökte az újjam és így ellenőrízte a cukorszintem.ennyi volt.

de, ha kapsz rá beutalót csináltasd meg szerintem.

2008. máj. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem annyira vészes az a vizsgálat szerintem. Ha küldenek menj el, ha pedig nem akkor nem kell vele foglalkozni.
2008. máj. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, kötelező-e, de nekem az éhgyomri vérvétel után egy üres zsemlét kellett megennem, és 2 dl tejet meginnom. Azt mondta az orvos, ők erre számolták ki a vércukor értékeket. Úgyhogy kórháza válogatja, hogyan zajlik.
2008. máj. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én kicsit tartottam tőle, hogy szörnyű lesz (cukros víz volt), de tettem bele kb. fél deci citromlevet, és simán megittam. Sokkal rosszabbra számítottam. Igaz nekem terhesség előtt inkább alacsony volt a vércukrom, a terhesség alatt lett normális, így most sem ment fel, és a cukros víz elég volt ahhoz, hogy ne legyek rosszul reggeli nélkül.

Szerintem ha van rá lehetőség, menj el, mert ha magas az értéked, az problémát okozhat a babának, és azt utólag biztosan nem bocsátanád meg magadnak.

2008. máj. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kötelező! Ha nálatok a kórházban kötelezni is akarnak rá, jogod van megtagadni. Sok orvos szerint hülyeség ezzel terhelni feleslegesen a kismamák szervezetét. Nálunk az a szokás, hogy még éhgyomri vérvétel sincs - egy kismamát nem rángatnak el otthonról kaja nélkül, mert abból csak baj lehet - hanem otthon meg kell enni egy zsömlét két deci tejjel, s egy óra múlva leveszik a vért. Még előre is vesznek a laborban, csak szólni kell, hogy kismama vagy és most telt le az egy óra. Normál vérvétel van, mert mást is néznek, nem csak vércukrot, s ha az eredmény jó, nem kell terhelésesre menni. Csak ha gond van. Szerintem ez sokkal normálisabb hozzáállás.
2008. máj. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!