Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 évesen teherbe estem, és...

21 évesen teherbe estem, és az apja elhagyott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Biztos munkahelyem van. Budapest külvárosában élek az egyik barátnőmmel, egy olyan házban, ami a családunké, de nem volt használva sok ideig, de amikor beköltöztünk a barátnőmmel, fel lett újítva. Itt élünk 2 éve. Az apa beleegyezett hogy fizeti a gyerektartást, de nem akarja nevelni a gyereket, csak néha látogatni. Mi szakítottunk. Úgy érzem, a terhességem megmaradt 7 hónapja alatt képes leszek felkészülni arra, hogy jó anya legyek.

De mik azok a dolgok, amiket muszáj tudnom, főleg így, egyedülálló anyukaként? Bármi tanács, tipp jól jönne, ami segítene megkönnyíteni a helyzetet.

Köszönöm a válaszokat!



2012. aug. 1. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Első dolog...Nem akrok a magánéletedben vájkálni, de hogyhogy a barátnőddel laksz együtt? Olcsóbb így a megélhetés? Tulajdonképpen olyan, mintha az albérlőd lenne? Csak azért kérdem, mert egyrészt nagy szerencséd van vele (anyagiak miatt is) másrészt meg ha menned kell vhova, meg tudod vele beszélni a segítséget.

Nade mindegy, nem is ez a lényeg.

Tulajdonképpen sok dolog nem tér el, annyi h utána kell jó alaposan járni, nézni h egyedülálló anyaként miylen segélyek, pénzek, támogatások illetnek meg.... Mert tudod úgy vannak ezek a hivatalokban, hogyha nem kérik, eszükbe nem jutna még 10 ezer forinttal többet adni...pedig az is járna! Szóval csak okosan!:)

2012. aug. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a döntés a legfontosabb, ha az megvan, képes leszel felnevelni! Gratulálok a döntésedhez, felelősségteljes vagy 21 évesen! Pasi meg majd jön másik.
2012. aug. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért élünk ketten, mert a családomé a ház és csak a rezsit kell fizetni, amit tudunk felezni.
2012. aug. 1. 14:24
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

polgármesteri hivatalba menj be járj utána h egyedül álló anyaként mik illetnek meg,mert bizony maguktól még 1 forinttal se adnak többet.

aztán:ha már a fejedben elrendezted a dolgokat nagy baj nem lehet.

egy emberre a szülés után biztos szükséged lesz,aki segít neked,

akár papirokat intézni,hogy ne mindent neked kelljen a kicsivel,de azt is megcsinálhatod pl,én a másodiknál most így fogom,

hogy még szülés előtt bemegyek a MÁK-hoz és családihoz,anyaságihoz,mindenhez elhozom a kitöltendő papírokat,így csak be kell adni,ha megvan a taj kártya adó kártya stb.

egy már megspórolsz.

aztán segítség jól jöhet pl h valaki főz rád,vagy épp takarít,hogy ne neked kelljen mondjuk az első 1 hétben/nálunk ez anyu volt :D/

és én tudom hogy jó anya leszel,ez már most sugárzik rólad és gratulálok!!!

2012. aug. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok a picihez...

[link]

2012. aug. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!