Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan közöljem férfi főnökömm...

Hogyan közöljem férfi főnökömmel, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Csupa férfi között dolgozom, a főnökeim és az összes kollegám is férfi.

Hogy szokás ezt közölni a főnökkel, és milyen kérdésekre lehet számítani tőle?


2007. aug. 22. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy arra alkalmas időben mondd neki, hogy szeretnél beszélni vele (a kollégáidnak amúgy semmi közük hozzá), és akkor nyugodtan jelentsd be a hírt. Miért kellene másként reagálnia mint egy nőnek? Főnök-beosztott viszonynál szerintem minden főnök kb. így kezdheti: Jó, és mit mondott az orvos meddig dolgozhat itt? vagy: Van-e akadálya annak, hogy dolgozzon a terhesség alatt? Ezután valószínűleg elmondja, hogy mik a további teendők (pl. tgyás igénylés, stb). Egy főnőknek amúgy tisztában kell lennie a munkajogi részével a dolognak, és eszerint kell eljárnia függetlenül attól, hogy nő vagy férfi.
2007. aug. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj először a főnököddel beszélni négyszemközt, kérdezd meg tőle, hogy mik a teendőietek ilyenkor, meddig dolgozhatsz terhesen, el kell-e esetleg menned üzemorvoshoz. Nem tudom, milyen munkát végzel, lehet, hogy már a legelső perctől fogva táppénzen lehetsz/kell lenned, vagy egészen sokáig dolgozhatsz, ha bírod. Szerintem a kollégáidnak is meséld el, előbb-utóbb úgyis észreveszik, ha továbbra is dolgozol. Meg nincs is ebben semmi szégyellni való, inkább legyél rá büszke, hiszen ez örömhír. Biztosan mindenki gratulálni fog. Szóval először külön a főnöködnek mondd, utána ha akarod, a kollégáknak, ne zavarjon, hogy mindenki férfi, attól még ők is tudják, hogy mi az a terhesség. Ez azért manapság már nem egy olyan dolog, hogy bele kelljen pirulni, ha erről beszélünk férfiak előtt.

Egyébként az én főnökeim is férfiak, amikor elmondtam nekik a terhességemet, mindegyik gratulált hozzá, pedig tudták, hogy valószínűleg én már többet nem nagyon fogok dolgozni.

2007. szept. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!