Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az nagy gáz, ha megkérem a...

Az nagy gáz, ha megkérem a családom ( anyukám, nővérem), hogy segítsenek a nagytakaritásba, mert veszélyeztett voltam, sokat voltam kórházba is én nem tudtam emiatt nagytakarítani ( ablakok tisztítás meg ilyenek)és most vagyok szülés előtt 4 héttel?

Figyelt kérdés
Mennyire illik ilyet kérni? Nektek miben segített a családotok?
2008. máj. 7. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is ilyen helyzetben voltam.Bent feküdtem a kórházban,és addig Anyukám eljött megcsinálni ezeket a nagy dolgokat.Azért van a családunk hogy ilyenekben meg még másban is segítsenek.Most hogy megszültem egyik héten anyósom másik héten Anyukám főz.Sztem használd ki nyugodtan hogy vannak neked.Könnyű szülést neked.
2008. máj. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
te tudod, hogy milyen viszonyban vagy velük. ha jóban vagytok, nyugodtan kérd meg őket.
2008. máj. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez abszolút természetes! Vigyázz magadra, te semmiképp ne pucolj ablakot, ne nyújtózz!!!

És a családod is biztosan szívesen segít.

2008. máj. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is mostanában tervezem a nagytakarítást,mert 3hét múlva festünk.A hugomat megkérdeztem hogy segít-e, (persze hogy segít), az anyósom magától ajánlotta fel, az anyut meg befogom:D..

Sztem tuti neked is segíteni fognak!:)

2008. máj. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a természetes az lenne, hogy kérni sem kéne...

Nekem senkit nem kellett kérnem, anyum, anyósom, férjem mamája magától jött , és segített. Most is párom csinál meg, amit tud, és elcsodálkozik, hogy hogy bírtam eddig...

Kitakarítja a fürdőt, elmosogat, porszívózi, boltba megy...

Nem mindegy, ha veszélyeztetett vagy, ne nagyon ugrálj, hajolj, és ne mássz székre..

Nyugodtan kérj segítséget.

2008. máj. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nyugodtan kérdd meg őket!nekem anyu egyik nap mondta, ha kell segíteni szóljak.a hétvégére tervezem az ablak pucolást, de azt hiszem befogom a párom :D

28hetes kismama,boldog babavárást

2008. máj. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is az voltam, bár már most szabad mozognom, sétálnom, de azért erőlködni nem. Nálunk is hétvégén lesz nagytakarítás, és anyukám csinálja a zömét! ha jó viszonyban vagytok, ez természetes, ha kérni kell, kérd, mert az egészségetekről van szó, és az a legfontosabb. Te semmiképp ne emelgess, cipelj, nyújtózkodj! Ez egy ilyen időszak, legfeljebb majd később Te is felajánlod a segítséged! :-)))

Jó egészséget!

36 hetes kismama

2008. máj. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 28 hetesen nekiálltam probléma mentes terhességgel.Az ablakokat megpucoltam,bár lassan ment.Sokat pihentem közben,mert nem bírtam.Néhány dolgot még befejeztem ezen kívül.Estére le kellett feküdnöm,mert nagyon kemény volt a poci,nem bírtam fent lenni.Onnantól napokig alig voltam fent.Kinyílt a méhszáj.Egy hét szigorú fekvés lett belőle meg gyógyszer.Elötte problémamentes voltam,azért is álltam neki.Mégegyszer nem tenném!Nem szóltam elötte a családnak,gondoltam bírom én is.Tévedtem!Mivel Te veszélyeztetett vagy semmiképp ne állj neki.Ha nem akarod konkrétan megkérni őket valamiért (bár szerintem nyugodtan megkérheted,hisz ha nem lennétek jóban,akkor meg sem fordult volna a fejedben),akkor beszélgetés közben mond el nekik,hogy meg kell csinálni a nagytakarítást.Esetleg hozzáteheted,hogy szombatra tervezted,de félsz tőle.Biztos fel fogják ajánlani a segítséget.Amúgy nem gáz,szerintem természetes.:)
2008. máj. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kérd meg a családod, hogy segítsen.


Nekem nem nagyon van aki eljöjjön megcsinálni, 4 nap múlva szülök elvileg és az ablakok koszosak...(hiába pucoltam meg 2 hónapja se), így holnapra tervezem a megpucolásukat.

Hidd el, úgy kívánom mint púpot a hátamra.


Ha van aki segítsen nehogy Te csináld, főleg ne ilyen állapotban. Ha meg nincs, hát hagyd, majd után megcsinálod (valamikor).

2008. máj. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!