Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi teszt pozitív...

Terhességi teszt pozitív lett. leghamarabb hány hetesen lehet nőgyógyászhoz menni? Most kb.4-5 hetes lehetek.

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogyha túl korán megyek el a nőgyógyászhoz akkor a vizsgálat miatt elmehet a baba.
2008. máj. 6. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
6-7 hetesen már érdemes. legkésőbb 8.
2008. máj. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

először is : gratulálok!

másodszor, a hasi ultrahangtól nem lesz bajotok, hüvelyi vizsgálatot pedig megtagadhatsz.

én amikor először mentem a dokihoz, 4hetes terhességet állapított meg ( és megdícsért hogy egyből menetem, hisz így mihamarabb ki lehet szűrni az esetleges bajokat, pl.méhenkivüli terhesség )10 nap múlva kellett újra mennem, akkor már szívhang is volt.

28hetes kismama, boldog babavárást

2008. máj. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Érdemes megvárni a 7 hetet mert már akkor szívhangot is lehet hallani.
2008. máj. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én most vagyok a 37. napomon (6. hetet kezdtem meg), tegnap voltam dokinál, aki megvizsgált, megtapogatott.Igaz a 30. és a 34. napon negatív tesztem volt. Azt mondta enyhén barnás vagyok, meg fig jönni kb 1 hét múlva. De mintha nem biztosra mondta volna...Meg nekem beállított ciklusom volt, s mikor nem szedtem már, nem is lett pontosan meg, most is várom... Még mindig remélem, h háta terhes vagyok.:)
2008. máj. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is 4 hetes voltam, mikor megcsináltam 3 :) tesztet. Aztán elmentem a nőgyógyászhoz és terhességi vizsgálatot kértem. Ő nem fogja tudni megmondani neked, hogy tényleg terhes vagy-e, csak azt tudja tapintással megállapítani, hogy felpuhult a méhet és érzi a megnagyobbodott petefészket. Elküld ultrahangra, ahol 4 hetesen még csak egy petezsák lesz látható, aztán valószínűleg (legalábbis engem) 1 hét múlva visszarendelnek és 5 hetesen már látható a szikhólyag is, amiből a baba lesz.

A vizsgálattól pedig nem megy el a baba, mert nem piszkálnak meg semmivel, ha direkt terhességi vizsgálatot kérsz. A doki csak az ujjával vizsgál, mondjuk jól megnyomkod, hogy érezze, de attól sem lesz semmi gond, legfeljebb utána kicsit nem olyan jó a pocid. A szívhangot pedig már 6 hetesen hallottuk. :)

2008. máj. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia!! én pénteki pozitív tesztelés után már kedden mentem a dokihoz!! nem bírtam volna heteket várni és már látta a petezsákot, ami nagyon megnyugtatott. én akkor 5 hetes voltam :)

nyugodtan menj dokihoz!!

boldog babavárást!! :)

2008. máj. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!